G.Martinelli istorija: skurdas vaikystėje, nesėkminga peržiūra „Man Utd", nuotrauka su P.Pogba, praleistas laikas „La Masia“ akademijoje ir sužibusi futbolo žvaigždė Brazilijoje įkvepiančios Pasaulio taurės 2022 istorijos

2022.12.05 08:00
Gabrielis Martinelli | Scanpix nuotr.

Gabrielis Martinelli | Scanpix nuotr.

Prasidėjus 2022 metų Pasaulio taurės turnyrui Katare, „Sportas.lt“ kviečia susipažinti su turnyre dalyvaujančiais žaidėjais, kurių istorijos įkvepia futbolo aistruolius visame pasaulyje. Šį kartą papasakosime Brazilijos rinktinės futbolininko Gabrielio Martinelli, istoriją.

Gabrielis Martinelli | asmeninio archyvo nuotr.

Gabrielis Martinelli | asmeninio archyvo nuotr.

G.Martinelli, dar žinomas pravarde „Nelli“, gimė 2001 metais birželio mėnesį Gvarulhose, San Paule, Brazilijoje. Jo tėvai yra motina Silva ir tėvas Joao. Ši šeima yra kilusi iš Gvaruljoso. Tai yra antras pagal gyventojų skaičių miestas San Paulo valstijoje, Brazilijoje. Šis žaidėjas taip pat turi giminystės ryšių Italijoje iš tėvo Joao Martinelli pusės.

Daugelis iš Brazilijos kilusių futbolo žvaigždžių nesimėgaudavo turtais iki tol, kol pasiekdavo savo šlovę. G.Martinelli gyvenimo sąlygos taip pat nieko neišsiskyrė nuo kitų. Jis kilo iš neturtingos šeimos. Šio žaidėjo šeima gyveno viename skurdžiausių Gvaruljoso rajonų – miesto dalyje, kuri sulaukia pagyrimų tik dėl užaugintų talentingų futbolininkų.

G.Martinelli pradėjo žaisti futbolą dar būdamas mažas. Jam nepatiko mokslai, o malonumą teikė tik vienintelis dalykas – futbolas. Pastarojo tėvai bijodami, kad šioje sporto šakoje yra didelė konkurencija ir tik keletas žaidėjų patenka rungtyniauti į aukščiausią lygį turėjo ieškoti galimybės, jog sūnus įgytų išsilavinimą, todėl pasirinko mokymąsi namuose.

Vietiniai laukai buvo puiki vieta jaunimui kiekvieną vakarą susirinkti žaisti futbolą. G.Martinelli sulaukė tėvų palaikymo, kurie laikui bėgant išsklaidė savo abejones, žinojo, kad pastarasis turi talentą ir gali ką nors pasiekti futbole. G.Martinelli būdamas nepilnametis išmoko salės futbolo amato būdamas puolėju. Pastarojo geras kamuolio valdymas ir greitos kojos gimė būtent žaidžiant salės futbolą.

Gabrielis Martinelli | Organizatorių nuotr.

Gabrielis Martinelli | Organizatorių nuotr.

Būdamas devynerių metų jaunasis vunderkindas sulaukė „Corinthians“ salės futbolo kvietimo į peržiūrą. G.Martinelli dalyvaudamas joje greitai užkariavo savo talentu trenerio širdį, todėl buvo įtrauktas į komandos sudėtį. Jis pelnė 66 įvarčius „Metropolitan“ specialiajame divizione ir dar 56 įvarčius pridėjo valstijos aukso serijoje, tokiu būdu iš viso pasižymėdamas net 122 kartus.

Visgi G.Martinelli 2012 metais prioritetą jau teikė ne salės futbolui, o žaidimui aikštėse. Iki to laiko kol pastarasis nusprendė palikti salės futbolą, jis dar pridėjo 20 įvarčių ir iš viso pelnė 142 įvarčius. Tuo tarpu žaisdamas futbolą aikštėje G.Martinelli pelnė 63 įvarčius.

Pasiekęs 202 pelnytų įvarčių ribą „Corinthians“ klube, G.Martinelli buvo pastebėtas ir 2015 metais pakviestas prisijungti prie Brazilijos ketvirtajame futbolo divizione rungtyniavusios „Ituano FC“ ekipos. Pastarasis ir toliau paliko įspūdį savo treneriui bei gerbėjams. Jis mušė rekordus, tapo jauniausiu žaidėju, debiutavusiu „Ituano“ komandoje.

G.Martinelli demonstruojamas žaidimas netrukus patraukė ir Europos futbolo milžinų dėmesį („Manchester United“, „Barcelonos“, Madrido „Real“). Brazilas dalyvavo „Raudonųjų velnių“ peržiūroje, tačiau pastarieji jo kandidatūrą atmetė, nepaisant to, jog pastarasis bandė palikti įspūdį net keturis kartus.

„Dėl mano išvaizdos P.Pogba žinojo, kad esu brazilas. Jis paklausė, ar viskas gerai ir kur žaisiu. Papasakojau jam viską, kas nutiko, tada jis leido man su juo kartu nusifotografuoti. Jis taip pat rūpinosi manimi visą tą laiką kol ten buvau“,- prisiminimais dalijosi G.Martinelli.

Gabriel Martinelli ir Paulis Pogba | asmeninio archyvo nuotr.

Gabriel Martinelli ir Paulis Pogba | asmeninio archyvo nuotr.

Po nesėkmingo bandymo su „Manchester United“ „Barcelona“ nusprendė leisti G.Martinelli treniruotis garsiojoje „La Masia“ akademijoje, kad galėtų jį stebėti prieš priimdama sprendimą, ar pasirašyti su juo kontraktą.

„Mano treniruotės „La Masia“ akademijoje buvo viena iš geriausių sukauptų patirčių. Tai yra viena didžiausių akademijų pasaulyje, treniruočių lygis yra labai aukštas, tai padėjo man labai paaugti“,- teigė G.Martinelli.

G.Martinelli siekdamas išgarsėti nusprendė grįžti į Braziliją ir toliau dirbti su „Ituano“ klubu. Pastarasis įspūdingai pasirodė „Paulista“ čempionate ir padėjo „Ituano“ ekipai pasiekti ketvirtfinalį – visa tai įvyko dėka jo nuostabių pelnytų įvarčių.

G.Martinelli nuostabus pasirodymas atnešė jam geidžiamą vietą Brazilijos rinktinės treniruočių stovykloje prieš „Copa America“ turnyrą 2019 metų gegužės mėnesį. Pastarasis turėjo galimybę treniruotis kartu su tokiomis futbolo žvaigždėmis, kaip: Neymaras, Philippe‘u Coutinho bei kitais.

Nepaisant to, kad G.Martinelli buvo toks jaunas, jis savo žaidimu išgarsėjo savo gimtojoje šalyje. Pastarasis netrukus sulaukė 25 geriausių pasaulio klubų dėmesio, kurie domėjosi galimybe jį įsigyti. Visgi „Arsenal“ tapo pirmuoju klubu, kuris norėjo išpildyti visus žaidėjo norus. Prisijungęs prie „kanonierių“ ekipos jaunasis vunderkindas turėjo galimybę susipažinti su kai kuriais savo herojais.

„Mane priėmė geriausiu įmanomu būdu. Būdamas labai jaunas, pasidariau šiek tiek drovus. Sutikau žaidėjus, kuriuos iki tol mačiau tik per televiziją ir „PlayStation“. Jie visi mane labai gerai priėmė ir leido jaustis kaip namie“, – prisijungęs prie „Arsenal“ kalbėjo pats žaidėjas.

G.Martinelli futbolo dėka suteikė savo šeimą finansinę nepriklausomybę. Matydami sėkmingą pavyzdį, visi jo šeimos nariai tapo artimesni ir prisirišę prie futbolo.

 

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų