L.Čerkauskas: „Seniau visi prastai atsiliepdavo apie S.Stankaus politiką, bet čia viskas vyksta lygiai taip pat“

2022.11.10 16:45
Lukas Čerkauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Lukas Čerkauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Kai laikinasis Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Reinholdas Breu pristatė kandidatų Baltijos taurės turnyrui sąrašą, socialinėje erdvėje kilo nemažai nepasitenkinimo. Pagrindinis kilęs klausimas: kaip dabartinės sportinės formos Vilius Armanavičius ir Kipras Kažukolovas yra nereikalingi nacionalinei komandai?

Tarp nesupratusių trenerio/ techninio direktoriaus sprendimo yra ir „Hegelmann“ ekipai atstovaujantis Lukas Čerkauskas. Jis paskyroje „Lietuvos futbolas“ dėstė faktus ir klausimus tinklalaidžių „Padkastas“ ir „FutbolasLT“ vedėjams.

„Kaip kartas nuo karto paspardantis kamuolį esu ir kuriam rūpi Lietuvos futbolas, pamatęs šį sąrašiuką, pagalvojau, kad sapnuoju. Seniai žinojau, kad neprivalai žaisti su vyrais, užtenka jaunimo komandų, žinojau, kad ir nereikia žaisti profesionaliai, užtenka mėgėjų lygos. Dar žinojau, kad vienas tinkamo žmogaus skambutis sprendžia reikalus greitai ir užtikrintai, na bet niekada nežinojau, kad gali neturėti komandos, neturėti žaidimo praktikos ir būti nacionalinės rinktinės nariu. Čia yra wow. Visada maniau, kad Lietuvos futbolo rinktinėje turi žaisti geriausią šiuo metu formą demonstruojantys atletai. Deja. Taigi, visi tie žaidėjai, kurie turi nuostabius, o gal ir vidutinius sezonus ir nepatekote į šį sąrašą, nenusiminkite, čia na jūsų problema. Na, o jei ir kažkas atpažinote save šiame tekste, tai irgi ne jūsų bėda. Gal, apžvalgininkai, geriau žinote ar suprantate. Padkastas, FutbolasLT?“, - bėrė L.Čerkauskas.

Prašydami patikslinimo, ką turėjo futbolininkas omeny, filmuodami naująjį „FutbolasLT“ epizodą, paskambinome pačiam Lukui. Visą pokalbį galite išgirsti čia:

„Sakyčiau, jog trūksta sveiko proto pasirinkimo, nes kaip matome nėra dviejų žmonių, apie kuriuos tikriausiai apkalbėjote. Dėl jų labiausiai liūdna. Ir aš manyčiau, jog visų pirma jaunuoliai, kurie yra rinktinėje, turėtų įrodyti savo vertę jaunimo rinktinėse, o tada jau, jeigu jie gerai pasirodo, turėtų būti pakviesti į nacionalinę rinktinę. Tai tokiu principu aš įsivaizduoju kaip turėtų veikti.

O rinktinėje turi žaisti žaidėjai, kurie šiuo metu rodo geriausią formą. O žaidžia žmonės kai kurie, kurie žaidžia mėgėjų lygose kaip aš suprantu, kai kurios net nėra profesionalios. Man labai keista. Visi seniau labai prastai atsiliepdavo apie Stasio Stankaus politiką, bet čia viskas vyksta lygiai taip pat, net nežinau kaip taip gali vykti, kai žmonės nežaidžiantys vyrų futbole yra traukiami prie nacionalinės rinktinės.

Ar tu turi omenyje, kad čia kažkoks protegavimas yra kažkurių žaidėjų, ar stūmimas jų?

Vilius (Armanavičius) irgi dar jaunas ir perspektyvus. Jis gi nėra žaidėjas, kuris jau baigė karjerą. Jam 27-eri metai, pats jėgų žydėjimas. Aš kaip tik manau, kad turėtų žaisti žmonės tie, kurie šiuo metu rodo geriausią formą. Aš suprantu, kad tu gali jaunimo lygoje įmušti du, tris, keturis įvarčius, tai Vilius irgi įmuša ir suaugusių profesionalų lygoje du, tris, keturis.

Tas pats Kirpas (Kažukolovas) irgi gerai pasirodė ir pasakymas, kad reikia sužaisti daug rungtynių, kad jis būtų vertas patekti į rinktinę, tai atsižvelgiant į šitą jo komentarą, turėtų būti visiems šitas taikomas, ne tik jam. Tai yra mano nuomonė, nes man rūpi Lietuvos futbolas. Vis tiek, daug metų aš jau čia, todėl toks nepasitenkinimas. Tu dar esi veikiantis futbolininkas. Ar nebuvo kažkokios baimės rašyti tą komentarą?

Aš nemanau, kad reikėtų bijoti. Demokratinėje valstybėje kiekvienas žmogus gali ir turi turėti savo nuomonę ir privalo ją išreikšti. Aš nemanau, kad reikia slėptis nuo to ir po to bijoti savo žodžių. Taip, aš manau, jog daugelis žaidėjų net nerašytų tokių komentarų, bet kas nuo to pasikeis?

Jeigu sėdėsi po šluota ir nereikši savo nuomonės, tai visą laiką tas ir dėsis. Net nežinau kaip įvardinti, gal net ne tai, kad negražūs, bet gal truputėlį neteisingi kitų žaidėjų atžvilgiu. Tarkime, vertinant, kad ir A lygos žaidėjus paėmus, tie žmonės, kurie turi gerą sezoną, žaidžia ir demonstruoja gerus rezultatus, jie yra net nekviečiami. O pakviečiami tie žaidėjai, kurie neturi žaidybinės praktikos. Man čia yra nesuvokiamas dalykas.. atleiskite, bet neišneša galva.

Ar pačiam nebuvo minties, kad sakys, jog „Hegelmann“ komandos futbolininkas yra kažkuo nepatenkintas, kai net keturi „Hegelmann“ komandos žaidėjai yra pakviesti į rinktinę?

Aš neatstovauju „Hegelman“ komandos nuomonei – čia yra mano nuomonė. „Hegelmann“ klubas gal turi savo nuomonę ir aš manau, kad jie labai džiaugiasi, jog keturi futbolininkai iš jų klubo yra pakviesti į rinktinę. Galėjo ir dar daugiau žaidėjų iš „Hegelmann“ būti pakviestų. Vadinasi, „Hegelmann“ kažką labai gerai atlieka, kad jie yra pakviesti.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų