K.Kemzūra: „Daugiau galvojame apie save, o ne V.Wembanyamą“ (1)

2022.11.07 22:07
Kęstutis Kemzūra | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Kęstutis Kemzūra | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

 Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasitinka dar vieną FIBA pasaulio taurės atrankos langą. Nacionalinės komandos krepšininkai susirinko Panevėžyje.

Rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra aptarė sprendimus kandidatų sąraše bei pokalbius su Kazio Maksvyčio.

Treneris taip pat įvardino, kodėl rinktinėje nėra Arnoldo Kulbokos ar Deivido Sirvydžio.

– Ar pavyko pasikviesti visus norimus žaidėjus?

– Visi atvyko, esame dėkingi, kad žaidėjai atsiliepė į kvietimus. Visi vyrai parodė norą atstovauti savo šaliai.

– Į ką kreipėte dėmesį burdamas komandą?

– Laiko nėra daug, tad vienas kriterijų buvo turima informacija apie žaidėjus, supratimas, kaip juos įsivaizduojame savo vizijoje. Stebėjau, žiūrėjau, kalbėjausi su kolegomis, atsižvelgėme į poziciją, formą.

– Kodėl sąraše nėra Arnoldo Kulbokos?

– Yra kiti pasirinkimai. Žinau, kad Arnoldas turi gerą statistiką, jam neblogai sekasi, bet toje pozicijoje yra daugiau žaidėjų, kuriuos matome šioje rolėje. Be reikalo atvežti ir neleisti žaisti. Išplėstiniame sąraše jis buvo, bet galutiniame sprendimas toks.

– Nesinorėjo pasikviesti Deivido Sirvydžio?

– Kalbėjome, galvojome, bet jis yra užjūryje. Žiūrime, kokias savybes jis turi, jis įdomus, bet jam pažinti bei pritapti prie kitų reiktų daugiau laiko. To laiko daug nėra, reikia išmokti žaisti kartu.

– Ar šie du žaidėjai turi potencialo ir gali pasiekti rinktinės lygį?

– Jie abu puikūs žaidėjai, jie turi talentą. Arnoldą pabandėme, kažkur jis imponavo, kažkur kažko trūko, lyginant su kitais. Ateis laikas, niekas jų nenurašo ir nenusisuka nuo jų. Šiuo atveju rizikinga kviesti juos, kai nesi susipažinęs. Kitas dalykas – žaidimas klube, kai yra kiti partneriai, kitos rolės. Tikiu, kad ateis diena, kai jie abu sublizgės, o kada, sunku pasakyti. Juos reiktų kviesti vasarą, kai yra pasiruošimas ir laiko pačiupinėti.

– Kodėl pasikvietėte būtent Mantą Rubštavičių?

– Jis čia yra avansu, sprendimą padiktavo tai, kad Gailius susirgo. Apie tai sužinojome tik sekmadienį. Tai buvo greitas sprendimas. Mantas vienas talentingiausių krepšininkų Lietuvoje, jo užduotis – pasirodyti kuo geriau, kaip visų. Tikime, kad jis stovykloje mums padės ir kartu susipažinsime su juo labiau.

– Kokia Gyčio Radzevičiaus situacija?

– Jis sako, kad jaučiasi gerai, šiek tiek yra problemų, bet tai – normali krepšininko būsena. Žinoma, nenorime pakenkti nė vienam žaidėjui, jo laukia papildomi tyrimai, gydytojai konsultuos. Jis pats dega noru žaisti ir yra pasiruošęs. Aišku, neforsuosime įvykių.

– Jei jis žaisti negalės, kviesite papildymą?

– Liksime su tuo, kas yra. Prisikalbėti lengva, bet bei niekas nepasikeis, turime Gytį, Eigirdą ir Mindaugą, kurį norime matyti šioje pozicijoje.

– Kaip vertinate Prancūzijos rinktinę?

– Ji neteko daug žaidėjų, kaip ir mes. Jų talentų nėra gal net daugiau. Tai įdomi, atsinaujinusi komanda, aukšta, turinti supertalentą Victorą Wembanyamą. Tai atletiška komanda, kaip ir visus pastaruosius metus.

– Kaip reikia žaisti prieš V.Wembanyaną?

– Jis yra unikumas, kylantis žaidėjas, geidžiamas už Atlanto. Po truputį galvojame, bet daugiau koncentruojamės į pačius. Turime susidėlioti rėmus. Kažkiek atsižvelgiame į varžovus, bandysime spręsti ir gynybos klausimus.

– Ar pasitariate su Kaziu Maksvyčiu?

– Ne, jo galva ir taip ištinus šiuo metu.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų