Lemiamą mūšį pralaimėjęs „Žalgiris“ baigė savo istorinį pasirodymą Konferencijų lygoje VIDEO, fotogalerija (8)

2022.11.03 21:36
Rungtynių akimirka  | Luko Balandžio / BNS foto nuotr.

Rungtynių akimirka | Luko Balandžio / BNS foto nuotr.

Vilniaus „Žalgiris“ UEFA Konferencijų lygos H grupės lemiamose rungtynėse namuose 1 – 2 turėjo pripažinti Bratislavos „Slovan“ futbolininkų pranašumą ir baigė savo istorinį pasirodymą šiame turnyre.

Tikslaus perdavimo sulaukęs Mathias Oyewusi 3-ąją minutę atliko smūgį į tolimąjį vartų kampą, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė. Aleksandaras Čavričius 15-ąją minutę tiksliai uždarė komandos draugo perdavimą ir išvedė „Slovan“ ekipą į priekį 1:0. Pastarasis 23-ąją minutę antrą kartą šiame susitikime tiksliai nukreipė kamuolį į vartus ir padvigubino svečių ekipos pranašumą 2:0. Jaba Kankava 28-ąją minutę atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį sėkmingai atrėmė vartininkas Edvinas Gertmonas. M.Oyewusi 30-ąją minutę atliko smūgį galva, tačiau kamuolys šį kartą skriejo virš varžovų vartų. Petaras Mamičius 44-ąją minutę atliko galingą smūgį, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė Adrianas Chovanas.

Francis Kyeremeh 47-ąją minutę puikiu smūgiu iš tolimesnės distancijos nuginklavo vartininką ir sušvelnino šių rungtynių rezultatą 1:2. Mario Paveličius 53-ąją minutę atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau pastarasis buvo netikslus ir žalgiriečių rengta ataka nutrūko. M.Oyewusi 60-ąją minutę smūgiuotą kamuolį sėkmingai blokavo varžovas ir pasižymėti nepavyko. Ericas Ramirezas 65-ąją minutę atliko smūgį į artimąjį vartų kampą, tačiau pastarasis problemų E.Gertmonui nesukėlė. V.Weissas 69-ąją minutę pabandė atliktu smūgiu perkelti kamuolį per vartininką, tačiau to padaryti nepavyko, kadangi kamuolys skriejo šalia vartų. M.Oyewusi 82-ąją minutę atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko A.Chovano rankose. Giorgi Chakvetadze 90-ąją minutę nepavyko realizuoti teisėjo skirto vienuolikos metrų baudinio, smūgiuotas kamuolys sudrebino skersinį. Pastarasis atsidūrė pirmasis prie kamuolio ir nukreipė jį į vartus, tačiau teisėjas jo neįskaitė, nes to daryti neleidžia taisyklės.

„Slovan“ su 11 taškų tapo H grupės nugalėtoju, antroje vietoje finišavo tiek pat taškų surinkęs „Basel“ (11), „Pyunik“ su 6 taškais liko trečias, o „Žalgiris“ su 5 taškais – ketvirtas.

Rungtynių eiga
90 min.

Rungtynių statistika („Žalgiris“ – „Slovan“)

Rungtynių statistika („Žalgiris“ – „Slovan“) | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių statistika („Žalgiris“ – „Slovan“) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

„Žalgiris“ patyrė pralaimėjimą rezultatu 1 – 2 ir baigė savo pasirodymą Konferencijų lygoje.

 

90 min.

Pridedamos 5 žaidimo minutės. 

90 min.

Giorgi Chakvetadze nepavyko realizuoti teisėjo skirto vienuolikos metrų baudinio, smūgiuotas kamuolys sudrebino skersinį. Pastarasis atsidūrė pirmasis prie kamuolio ir nukreipė jį į vartus, tačiau teisėjas jo neįskaitė, nes to daryti neleidžia taisyklės.

 

82 min.

M.Oyewusi atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko A.Chovano rankose.

 

80 min.

Skausmą kenčiančiam Nicolasui Gorobsovui yra suteikiama medicininė pagalba.

 

69 min.

V.Weissas pabandė atliktu smūgiu perkelti kamuolį per vartininką, tačiau to padaryti nepavyko, kadangi kamuolys skriejo šalia vartų.

 

65 min.

Ericas Ramirezas atliko smūgį į artimąjį vartų kampą, tačiau pastarasis problemų E.Gertmonui nesukėlė.

 

60 min.

M.Oyewusi smūgiuotą kamuolį sėkmingai blokavo varžovas ir pasižymėti nepavyko.

 

53 min.

Mario Paveličius atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau pastarasis buvo netikslus ir žalgiriečių rengta ataka nutrūko.

 

47 min.
ĮVARTIS

Francis Kyeremeh puikiu smūgiu iš tolimesnės distancijos nuginklavo vartininką ir sušvelnino šių rungtynių rezultatą 1:2.

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika („Žalgiris“ – „Slovan“)

Pirmojo kėlinio statistika („Žalgiris“ – „Slovan“) | „Scoreboard“ statistika

Pirmojo kėlinio statistika („Žalgiris“ – „Slovan“) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

„Žalgiris" po pirmojo kėlinio atsilieka rezultatu 0 - 2.

 

44 min.

Petaras Mamičius atliko galingą smūgį, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė Adrianas Chovanas.

 

40 min.

Giorgi Chakvetadze pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau žalgiriečiai gynėsi užtikrintai.

 

30 min.

M.Oyewusi atliko smūgį galva, tačiau kamuolys šį kartą skriejo virš varžovų vartų.

 

28 min.

Jaba Kankava atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį sėkmingai atrėmė vartininkas Edvinas Gertmonas.

 

23 min.
ĮVARTIS

A.Čavričius antrą kartą šiame susitikime tiksliai nukreipė kamuolį į vartus ir padvigubino svečių ekipos pranašumą 2:0.

15 min.
ĮVARTIS

Aleksandaras Čavričius tiksliai uždarė komandos draugo perdavimą ir išvedė „Slovan“ ekipą į priekį 1:0.

8 min.

Vladimiras Weissas atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau sukurti pavojaus prie žalgiriečių vartų nepavyko.

 

3 min.

Tikslaus perdavimo sulaukęs Mathias Oyewusi atliko smūgį į tolimąjį vartų kampą, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė.

 

1 min.

Lemiamas mūšis prasideda!

Atnaujinta 19:27

„Žalgirio" komandos sudėtyje - du pasikeitimai lyginant su rungtynėmis Šveicarijoje - šį kartą nuo pradžių žais F. Kyeremeh, po diskvalifikacijos grįžta Nemanja.

Atnaujinta 19:26

„Slovan“ startinis vienuoliktukas šio vakaro rungtynėms:

Atnaujinta 14:06

LFF stadionas bus pilnutėlis – išparduoti visi bilietai! Prieš rungtynes aktyviausi „Žalgirio“ sirgaliai „Pietų IV“ dalinasi informacija, svarbia kuriant organizuotą palaikymą.


Įdomūs faktai:

• Šiuo metu H grupėje „Slovan“ ir „Basel“ turi surinkusios po 8 taškus ir atitinkamai rikiuojasi pirmoje ir antroje vietose. Tuo tarpu „Pyunik“ su 6 taškais žengia trečias, o „Žalgiris“ su 5 taškais – ketvirtas.

• „Žalgiris“ prieš paskutinį H grupės turą siekiant patekimo į kitą etapą privalo namuose laimėti prieš „Slovan“ komandą. Priklausomai nuo kitų rungtynių tarp „Pyunik“ ir „Basel“ eigos gali būti svarbus ir įvarčių skirtumas. Laimėjus dviem įvarčiais žalgiriečiams žvalgytis į kitas rungtynes nebereiktų.

• Pirmasis susitikimas tarp „Žalgirio“ ir „Slovan“ komandų Slovakijoje baigėsi nulinėmis lygiosiomis 0 – 0.

• „Slovan“ yra garsiausias ir tituluočiausias Slovakijos klubas. Bratislavos ekipa yra pasižymėjusi ne tik savo šalyje – ji pirmoji iš buvusio Rytų bloko šalių laimėjo UEFA turnyrą. 1969 metais „Slovan“ Taurių laimėtojų turnyro finale laimėjo prieš „Barcelona“. Tai nebuvo atsitiktinė sėkmė – po septynerių metų šeši „Slovan“ žaidėjai su tuometine Čekoslovakijos rinktine laimėjo Europos čempionatą.


Komentarai:  

Vladimiras Čeburinas, „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris:

„Grupių etapas atrodo tik prasidėjo, o jau lemiamos rungtynės. Manau, kad rytoj abi komandos kovos maksimaliai. Abiems komandoms būtina pergalė. Galima tikėtis įdomaus futbolo ir įvarčių. Tokiose rungtynėse nėra smulkmenų. Bus reikšmingas kiekvienas dalykas. Pats svarbiausias dalykas – įmušti įvarčiai. Mes sužaidėme su šiuo varžovu, žinome jo lygį. Žinome stipriąsias ir silpnąsias puses. Išanalizavome paskutines „Slovan" rungtynes. Pagal tai ir ruošime savo žaidimą. Mums kiekvienos rungtynės grupių etape yra kaip finalas. Tiek taktika tiek psichologija šiuo metu panašiai svarbu. Kiekvienas komandos narys, žaidėjas supranta kaip tai yra svarbu mums. Esu labai dėkingas žaidėjams už atsidavimą kiekvienoms rungtynėms. Šios rungtynės nėra kažkokia išimtis. Kiekvienas supranta svarbą, kažkokio spaudimo nėra. Tik atsakomybė už savo darbą. Mums namie padeda tas aistruolių palaikymas. Už tai jiems labai dėkingi. Jie visada mus palaiko. Jie mums rodo palaikymą prieš, per ir po rungtynių. Žaidėjai taip pat yra įpratę prie savo namų stadiono, aikštės. Bet svarbiausia aistruolių palaikymas. Šiai dienai tai yra svarbiausios rungtynės mano karjeroje."

Saulius Mikoliūnas, „Žalgirio“ komandos kapitonas:

„Komandos laukia lemiamas mūšis, galima sakyti finalas. Finalas be pratęsimo. Žinome, kad mus tenkina tik viena rezultatas – pergalė. Komanda tikrai tam ruošiasi. Išanalizavome varžovus, žiūrėjome kaip jie žaidžia. Buvome jau susidūrę su jais. Tikrai geras varžovas. Bet savo ruožtu tikimės, kad pavyks pasiekti pergalę ir eiti toliau. Pirmos rungtynėse varžovų buvo dar tik įgavę pagreitį. Bet visumoje komandos braižas ir filosofija išlikę tokie patys. Jie dabar pagauna ritmą, vietos čempionate užtikrintai pirmauja, demonstruoja gerą sportinę formą. Suprantame, kad varžovas ambicingas ir norės laimėti. Bet mes tikrai demonstruojame gerą žaidimą namie. Žinome, kad bus pilnas stadionas. Tikimės, kad bus ta pati atmosfera ir komandai tai bus papildomas dvyliktas žaidėjas aikštėje. Reikia įmušti ir nepraleisti, nes tenkins tik pergalė. Nereikia galvoti kad tai eilinės rungtynės, nes jos tokios nėra. Įtampa turi būti. Žaidėjams reikėtų būti maksimaliai susikoncentravus į kiekvieną epizodą, nes bet kokia smulkmena gali mums brangiai kainuoti."


Komandų formos:   

Komandų formos | Organizatorių nuotr.

Komandų formos | Organizatorių nuotr.

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų