0
05-24, 22:00
0
0

„WTA Finals“: M.Sakkari po dviejų pratęsimų pergalingai pradėjo baigiamąjį metų turnyrą

2022.11.01 09:57
Maria Sakkari | Scanpix nuotr.

Fortvorte (JAV) prasidėjo baigiamasis metų WTA sezono moterų teniso turnyras – „WTA Finals“. Jame tradiciškai dalyvauja 8 geriausios sezono žaidėjos.

Nancy Richey vardo grupėje dramatišką pergalę iškovojo graikė Maria Sakkari (WTA-5). Ji po dviejų pratęsimų ir 2 valandų 12 minučių kovos 7:6 (8:6), 7:6 (7:4) nugalėjo amerikietę Jessicą Pegulą (WTA-3). Tai buvo ketvirta graikės pergalė prieš amerikietę per šešias jų dvikovas.

M.Sakkari jau pirmajame geime laimėjo varžovės padavimų seriją. J.Pegula antrajame geime nerealizavo „break pointo“, tačiau atsitiesė ketvirtajame geime, kai atitrūko 40:0 ir antru bandymu laimėjo varžovės padavimų seriją. Tuomet „break pointus“ ėmė kurtis M.Sakkari. Penktajame geime ji savo progos nerealizavo, o septintajame geime neklydo ir išsiveržė į priekį 4:3. Tiesa, persvarą ji čia pat prarado, nes aštuntajame geime „sausai“ pralaimėjo savo padavimų seriją.

Prie laimėto seto M.Sakkari labai priartėjo vienuoliktajame geime, kai realizavo „break pointą“ (6:5), tačiau dvyliktajame geime nepajėgė laimėti savo padavimų serijos. Pratęsime M.Sakkari ilgą laiką turėjo 3 taškų persvarą (3:0, 5:2) ir pirmoji susikūrė „set pointo“ galimybes (6:4). Abi savo progas graikė iššvaistė, bet nepalūžo ir susikūrė trečią „set pointą“ (7:6). J.Pegula šį kartą išbėgo prie tinklo, o M.Sakkari sėkmingai perkėlė kamuoliuką ir laimėjo setą.

Antrąjį setą M.Sakkari pradėjo spurtu 3:0, bet neišlaikė persvaros (3:3). Vėliau tenisininkės ilgai neturėjo „break pointų“, kol dvyliktajame geime graikė susikūrė dvi progas tašku baigti mačą. Visgi, J.Pegula sužaidė šaltakraujiškai ir išplėšė pratęsimą. Amerikietė pratęsime trumpai turėjo 2 taškų persvarą (2:0), bet greitai ją prarado. Vėliau ilgai vyko kova taškas į tašką (2:2, 3:3, 4:4). J.Pegulos problemos prasidėjo, kai ji, atsilikdama 4:5, pralaimėjo tašką savo padavimų metu. M.Sakkari tuomet susikūrė „match pointą“ varžovės padavimų metu. J.Pegula tada pataikė į tinklą ir graikė šventė pergalę.

Kitame šios grupės pirmojo turo mače tunisietė Ons Jabeur (WTA-2) 6:3, 6:7 (5:7), 5:7 pralaimėjo Arynai Sabalenkai.

Antradienį turnyrą pradės Tracy Austin vardo grupės žaidėjos.

„WTA Finals“ prizų fondą sudaro 5 mln. JAV dolerių.