M.Verstappenas Meksikoje pagerino M.Schumacherio ir S.Vettelio rekordą, „Ferrari“ bolidai buvo neįprastai lėti

2022.10.30 23:43
Lenktynių startas | „Twitter“ nuotr.

Lenktynių startas | „Twitter“ nuotr.

 Sekmadienį Meksiko mieste surengtos 20-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės. Jose nuo starto iki finišo dominavo olandas Maxas Verstappenas. „Red Bull“ lyderis iškovojo 14-ą pergalę per vieną sezoną ir taip pagerino visų laikų rekordą. Po 13 pergalių per sezoną yra iškovojęs vokiečiai Michaelis Schumacheris ir Sebastianas Vettelis. Tiesa, ankstesniais laikais vykdavo mažiau lenktynių nei dabar. M.Schumacheris 2004 m. laimėjo 13 iš 18 etapų, S.Vettelis 2013 m. – 13 iš 19. M.Verstappenas taip pat tapo Meksikos lenktynių rekordininku. Čia jis nugalėjo jau 4-ą kartą.

Nykiose lenktynėse Meksikoje praktiškai viskas išsisprendė pirmuose ratuose. M.Verstappenas nesunkiai išlaikė lyderio poziciją, o britas George‘as Russellas („Mercedes“) iš antros vietos krito į ketvirtą. Jį aplenkė tiek komandos draugas ir tautietis Lewisas Hamiltonas, tiek Meksikos sirgalių favoritas Sergio Perezas („Red Bull“). Tokia tvarka lyderiai ir važiavo iki finišo.

„Mercedes“ antrajai lenktynių daliai pasirinko kietąsias padangas, o „Red Bull“ – vidutinio kietumo. Manyta, kad „Red Bull“ teks stoti antrą kartą, tačiau jie puikiai tausojo padangas ir atvažiavo iki finišo vienu sustojimu, tad „Mercedes“ strategija nepasiteisino. G.Russellas lenktynių pabaigoje jau neturėjo vilčių pakilti į trečią vietą, todėl dar kartą buvo pakviestas į boksus, gavo menkai naudotas minkštas padangas ir spėjo nuvažiuoti greičiausią ratą. Sustojimo metu jis neprarado turėtos ketvirtos vietos.

Šį kartą neįprastai lėti buvo „Ferrari“ bolidai. Po nesėkmingo pasirodymo kvalifikacijoje spėliota, kad jie reguliavo bolidus lenktynėms, tačiau spekuliacijos nepasiteisino – „Ferrari“ Meksikoje tiesiog nebuvo konkurencingi kovoje dėl aukščiausių pozicijų. Ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis startavo 5-as ir šioje vietoje finišavo. Monakietis Charlesas Leclercas greitai aplenkė suomį Valtterį Bottą („Alfa Romeo“) ir tada ramiai atvažiavo 6-as.

Įspūdingai lenktynes baigė australas Danielis Ricciardo („McLaren“). Nors jis gavo 10 sek. baudą už tai, kad trenkėsi į Yukį Tsunodą („AlphaTauri“) ir užbaigė jo lenktynes, tačiau tai australo nesulėtino. D.Ricciardo lenktynių pabaigai pasirinko minkštas padangas, lenkė vieną varžovą po kito ir pakilo net iki 7-os vietos. Po pritaikytos baudos australas vis tiek išlaikė šią poziciją.

Apmaudžiai lenktynės baigėsi ispanui Fernando Alonso („Alpine“). Ilgą laiką 7-as važiavęs ispanas finišo nepasiekė dėl bolido gedimo.

Meksiko miesto GP lenktynių rezultatai:

Meksiko miesto GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Meksiko miesto GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

M.Verstappenas su 416 taškų dominuoja pilotų įskaitoje, o S.Perezas (280) pakilo į antrą vietą, aplenkdamas Ch.Leclercą (275). Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ turi 696 tšk., o „Ferrari“ (487) toliau barsto persvarą prieš „Mercedes“ (447).

Priešpaskutinės sezono lenktynės lapkričio 13 d. vyks Brazilijoje. Tai bus vienas iš ilgųjų sezono savaitgalių, mat čia numatytos ir sprinto lenktynės.

Varžybų eiga
Atnaujinta 23:42

M.Verstappenas triumfuoja ir gerina pergalių per sezoną rekordą, L.Hamiltonas finišuoja antras, S.Perezas - trečias. G.Russellas suspėjo nuvažiuoti greičiausią ratą ir atėmė tašką iš S.Perezo.

Atnaujinta 23:40

G.Russellas atliko „nemokamą“ sustojimą, gavo minkštas padangas ir mėgins nuvažiuoti greičiausią ratą bei pelnyti papildomą tašką.

Atnaujinta 23:39

P.Gasly aplenkė A.Alboną ir pakilo į 11-ą vietą. Dabar jam trūksta 1.2 sek. iki V.Botto. Iki finišo liko 2 ratai.

Atnaujinta 23:38

M.Verstappenas su S.Perezu daugiau nei 40 ratų nuvažiavo vidutinio kietumo padangomis ir neturi didesnių problemų. Olandas artėja prie pergalės, meksikietis - prie trečios vietos.

Atnaujinta 23:38

D.Ricciardo tuoj 10 sek. lenks E.Oconą ir net po baudos galės išsaugoti 7-ą poziciją.

Atnaujinta 23:35

Trasos maršalai greitai pašalino bolidą. Lenktynės vėl tęsiasi įprastu režimu.

Atnaujinta 23:34

Į 9-ą vietą kyla L.Norrisas, į 10-ą - V.Bottas.

Atnaujinta 23:33

F.Alonso dėl bolido gedimo sustoja trasoje ir traukiasi iš lenktynių. Skelbiama virtualaus saugos automobilio fazė.

Atnaujinta 23:30

Likus 10 ratų M.Verstappenas 13.1 sek. lenkia L.Hamiltoną, 17.3 sek. - S.Perezą, 21.8 sek. - G.Russellą, 52.5 sek. - C.Sainzą ir 57 sek. - Ch.Leclercą. Visi kiti pilotai atsilieka ratu arba dviem.

 

Atnaujinta 23:28

Minkštas padangas turintis D.Ricciardo lenkia ir E.Oconą bei jau važiuoja 7-as.

Atnaujinta 23:27

F.Alonso vienu metu praranda dvi vietas. E.Oconas kyla į 7-ą vietą, D.Ricciardo - į 8-ą.

Atnaujinta 23:24

D.Ricciardo aplenkė V.Bottą ir jau važiuoja 9-as, bet australui po finišo bus pridėta 10 sek. bauda.

Atnaujinta 23:23

Nors buvo spėjama, kad vidutines padangas pasirinkę „Red Bull“ pilotai dar stos, bet dabar tokia tikimybė vis mažėja.

Atnaujinta 23:20

Likus 15 ratų M.Verstappenas 11.4 sek. lenkia L.Hamiltoną, 13 sek. - S.Perezą, 18 sek. - G.Russellą, 46.7 sek. - C.Sainzą ir 50.3 sek. - Ch.Leclercą.

 

Atnaujinta 23:19

D.Ricciardo gauna 10 sek. baudą.

Atnaujinta 23:17

D.Ricciardo nestandartinėje vietoje bandė lenkti Y.Tsunodą ir susidūrė su varžovu. Japono bolidas buvo rimtai pažeistas. Y.Tsunoda dar pasiekė boksus, bet į trasą nebegrįžo, o D.Ricciardo beveik nenukentėjo, važiuoja 11-as ir kovoja dėl taškų. Tiesa, teisėjai jį dar gali nubausti.

Atnaujinta 23:04

Teisėjai pareiškė, kad iškvies K.Magnusseną pasiaiškinti dėl per lėto važiavimo viename iš bandomųjų ratų prieš lenktynes. Tiesa, danas ir taip važiuoja vos 19-as, tad bauda vargu ar ką nors iš esmės pakeis.

Atnaujinta 23:02

Likus 30 ratų M.Verstappenas 9.4 sek. lenkia L.Hamiltoną, 11.4 sek. - S.Perezą, 18.1 sek. - G.Russellą, 41.7 sek. - C.Sainzą ir 45.3 sek. - Ch.Leclercą.

Atnaujinta 22:59

C.Sainzas susigrąžino 5-ą vietą - aplenkė dar nestojusį F.Alonso.

Atnaujinta 22:57

C.Sainzas aplenkė vis dar nestojusį V.Bottą ir dabar važiuoja 6-as.

Atnaujinta 22:51

Galiausiai sustojo ir G.Russellas, gavęs kietas padangas. Iki finišo liko 37 ratai.

Atnaujinta 22:47

Ch.Leclercas lenkia D.Ricciardo ir kyla į 10-ą vietą.

Atnaujinta 22:45

S.Perezas važiuoja rekordinius ratus ir sparčiai vejasi L.Hamiltoną - juos beskiria 1.7 sek.

Atnaujinta 22:45

C.Sainzui dedamos vidutinio kietumo padangos. Jis į trasą grįžo 9-as.

Atnaujinta 22:44

L.Hamiltonas suka į boksus ir renkasi įdomią strategiją - uždėtos kietosios padangos. Britas tikisi daugiau nestoti šiose lenktynėse.

Atnaujinta 22:44

Prastą tempą rodęs Ch.Leclercas pagaliau pasuko į boksus, gavo vidutinio kietumo padangas ir į trasą grįžo 12-as.

Atnaujinta 22:40

3 sek. greitesnius ratus važiuojantis S.Perezas be vargo aplenkė Ch.Leclercą ir pakilo į 5-ą vietą.

Atnaujinta 22:39

Po 2 ratų į boksus pasuko M.Verstappenas. Olandas grįžo į trasą prieš pat C.Sainzo nosį 3-ioje vietoje.

Atnaujinta 22:36

S.Perezas 23-iojo rato pabaigoje pirmasis iš lyderių suka į boksus. Meksikietis pasirinko vidutinio kietumo padangas ir į trasą grįžo 6-as. Sustojimas buvo ne visai sklandus - S.Perezas prarado apie 3 sek., kol mechanikai vargo nuimdami vieną iš padangų.

Atnaujinta 22:29

Nuvažiavus 20 ratų M.Verstappenas 2.3 sek. lenkia L.Hamiltoną, 6.1 sek. - S.Perezą, 7.7 sek. - G.Russellą, 17.4 sek. - C.Sainzą ir 21.4 sek. - Ch.Leclercą.

 

Atnaujinta 22:27

Teisėjai skyrė P.Gasly 5 baudos sek.

Atnaujinta 22:27

P.Gasly ir L.Strollas toliau pešasi - prancūzas aplenkė varžovą ir išvažiavo už trasos ribų. Teisėjai tiria incidentą.

Atnaujinta 22:16

L.Strollas ir P.Gasly nestipriai susidūrė, bet išliko trasoje ir, panašu, rimčiau nenukentėjo. Kanadietis toliau važiuoja 15-as, prancūzas - 16-as.

Atnaujinta 22:15

Nuvažiavus 10 ratų M.Verstappenas 1.8 sek. lenkia L.Hamiltoną, 2.9 sek. - S.Perezą, 5.4 sek. - G.Russellą, 9.5 sek. - C.Sainzą ir 11.5 sek. - Ch.Leclercą.

Atnaujinta 22:06

C.Sainzas liko 5-as, o Ch.Leclercas pakilo į 6-ą vietą. 7-as dabar važiuoja F.Alonso, kuris irgi aplenkė 2 vietas praradusį V.Bottą. Autsaiderių gretose šuolį iš 20-os vietos į 15-ą atliko L.Strollas.

Atnaujinta 22:04

M.Verstappenas užtikrintai išlaikė pirmą poziciją, tuo tarpu L.Hamiltonas atakavo G.Russellą ir pakilo į antrą vietą. Šia kova pasinaudojo ir S.Perezas, sėkmingai atakavęs G.Russellą ir pakilęs į trečią poziciją.

Atnaujinta 22:00

Pilotai pajudėjo į apšilimo ratą.

Atnaujinta 21:59

M.Verstappenas, S.Perezas, C.Sainzas, Ch.Leclercas, Y.Tsunoda, M.Schumacheris, S.Vettelis ir N.Latifi startuoja su minkštomis padangomis, visi kiti - su vidutinio kietumo padangomis.

M.Verstappenas Meksikoje yra triumfavęs jau 3 kartus. 4-oji pergalė jam leistų tapti visų laikų rekordininku šioje šalyje. „Mercedes“ pastarąjį kartą čia laimėjo 2019 m., kai nugalėjo L.Hamiltonas. Tuo tarpu „Ferrari“ pastarąją pergalę čia pasiekė dar 1990 m. su Alainu Prostu. Verta pažymėti, kad 1993-2014 m. Meksikoje „Formulės 1“ lenktynės nevyko.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų