0

Didžiausia karjeros pergalė: J.Pegula laimėjo WTA 1000 serijos turnyrą

2022.10.24 13:00
Jessica Pegula | Scanpix nuotr.

Gvadalacharoje (Meksika) finišavo WTA 1000 serijos „Gudalajara Open Akron“ moterų teniso turnyras, kurio lemiamų mačų tvarkaraštį kiek sujaukė lietus.

Sekmadienį korte teko pradėti graikei Mariai Sakkari (WTA-5) ir čekei Marie Bouzkovai (WTA-28), kurios turėjo užbaigti savo pusfinalio mačą. Šeštadienį M.Sakkari laimėjo neįtikėtiną, beveik pusantros valandos trukusį setą (7:5), kuomet kortą užklupo lietus. Pratęsti mačo nepavyko, todėl jo pabaiga buvo nukelta į sekmadienį. M.Sakkari savo pranašumą įrodė ir antrajame sete (6:4), kuris irgi truko kiek ilgiau nei valandą.

Kiek daugiau nei 3 valandas poilsio gavusi M.Sakkari vakare stojo į finalinę dvikovą su amerikiete Jessica Pegula (WTA-3). Šį kartą graikė rimčiau varžovei nepasipriešino – patyrė nesėkmę per 70 minučių rezultatu 2:6, 3:6. Tai buvo antra amerikietės pergalė prieš graikę per penkias jų dvikovas.

Pirmajame sete kurį laiką tęsėsi lygi kova (1:1, 2:2), bet vėliau amerikietė laimėjo dvi varžovės padavimų serijas iš eilės ir spurtavo 5:0 (1:2, 6:2). Antrajame sete J.Pegula taip pat atitrūko po dviejų realizuotų „break pointų“ (5:2). M.Sakkari varžovės padavimų metu šį tą nuveikė tik aštuntajame geime, kai trečiu bandymu realizavo „break pointą“ (5:3). Visgi, J.Pegulos tai neišmušė iš vėžių. Amerikietė devintajame geime „sausai“ laimėjo varžovės padavimų seriją ir baigė turnyrą.

J.Pegula po pergalės pažymėjo, jog ilgai svarstė, ar jai apskritai verta vykti į Gvadalacharą, nes įprastai jai nesiseka žaisti aukštikalnėse. Šis miestas yra daugiau nei 1500 m virš jūros lygio.

J.Pegula antrą kartą karjeroje laimėjo WTA turo vienetų turnyrą, o tokios aukštos kategorijos turnyre triumfavo pirmą sykį. Jai atiteko 900 WTA vienetų reitingo taškų ir 412 tūkst. JAV dolerių, o naujame reitinge ji pakilo į sau rekordinę – 3-ią – vietą.

Po turnyro Meksikoje nusivylusi neturėtų būti ir M.Sakkari. Sudėtingoje situacijoje buvusi graikė laimėjo ne vieną žūtbūtinį mačą ir užsitikrino vietą prestižiniame „WTA Finals“ turnyre.

WTA 1000 serijos moterų teniso turnyro Gvadalacharoje prizų fondą sudarė kiek daugiau nei 2,527 mln. JAV dolerių.