FIA savo elgesiu siutina Ch.Hornerį ir M.Verstappeną, „McLaren“ vadovas reikalauja griežtos bausmės varžovams

2022.10.20 14:56
Maxas Verstappenas | „Stop“ kadras

Maxas Verstappenas | „Stop“ kadras

 FIA praėjusį pirmadienį išplatino informaciją apie 2021 m. „Formulės 1“ komandų finansus. Kurį laiką sklidę gandai buvo patvirtinti – „Red Bull“ ir „Aston Martin“ neišvengė taisyklių pažeidimų.

Tiesa, pranešama, kad „Aston Martin“ biudžeto limito neviršijo ir nusižengė tik dėl padarytos procedūrinės klaidos. Tuo tarpu „Red Bull“ nusižengė ne tik procedūriškai – „Formulės 1“ čempionai tuo pačiu nežymiai viršijo nustatytą biudžeto limitą (145 mln. JAV dolerių).

Teigiama, kad „Red Bull“ padarytas pažeidimas buvo nedidelis. Pagal nuostatus tai reiškia, kad komanda biudžeto limitą viršijo ne daugiau nei 5 proc. (7,25 mln. JAV dolerių). Sklinda gandai, kad tiksli viršyta suma yra 2,25 mln. JAV dolerių.

Kadangi pažeidimas klasifikuotas kaip nedidelis, manoma, kad „Red Bull“ atsipirks pinigine bauda. Visgi, FIA galutinio sprendimo dar nepriėmė ir delsia pranešti, kas gresia čempionams. „De Telegraaf“ teigimu, Christianą Hornerį, Maxą Verstappeną ir kitus „Red Bull“ atstovus siutina toks FIA elgesys. Jie nesupranta, kodėl praėjus 10 dienų nuo pranešimo apie komandų finansus vis dar nėra informacijos apie tai, kokia bausmė jiems gresia.

Kol FIA delsia priimti sprendimą, jai spaudimą vis didina kitos komandos. „Mercedes“ jau pareiškė, kad kiekvienas milijonas virš biudžeto limito gali tapti lemtingu faktoriumi lenktynėse ir pažymėjo, kad jie patys ateityje viršys limitą, jei už tai tereikės susimokėti piniginę baudą. Tuo tarpu „Ferrari“ ragino apriboti „Red Bull“ galimybes tobulinti bolidą.

Neseniai apie šią situaciją pasisakė ir „McLaren“ vadovas Zakas Brownas, nusiuntęs laišką FIA prezidentui Mohammedui Ben Sulayemui.

„Už tokius pažeidimus neužtenka skirti vien tik piniginę baudą. FIA turi skirti ir aiškią sportinio pobūdžio baudą“, - sakė Z.Brownas, nepatikslinęs, ar iš „Red Bull“ turėtų būti atimti taškai, ar apribotos galimybės tobulinti bolidą.

„McLaren“ vadovas pridėjo, kad FIA turi visą šį procesą padaryti kuo skaidresnį ir privalo komunikuoti su kitomis komandomis. Z.Browno teigimu, negalima palikti jokių spragų taisyklėse ir įteisinti sukčiavimo.

Patys „Red Bull“ iki šiol tikina, kad viską darė pagal taisykles ir nesupranta, kaip galėjo atsirasti neatitikimų biudžeto eilutėse.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų