Farsas po Japonijos GP finišo: „Red Bull“ dėl keistų taisyklių patys nežinojo, kad M.Verstappenas tapo čempionu

2022.10.09 16:47
Maxas Verstappenas | Scanpix nuotr.

Maxas Verstappenas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“) užsitikrino antrą „Formulės 1“ pasaulio čempiono titulą iš eilės.

Dėl gausaus lietaus Japonijoje sportininkai įveikė tik 52 proc. numatytos lenktynių distancijos. Po finišo daugelis bedė į naująsias „Formulės 1“ taisykles, pagal kurias įveikus daugiau nei 50, bet mažiau nei 75 proc. lenktynių nugalėtojas gauna 19 taškų, o ne 25. Pagal šią sąlygą M.Verstappenas čempiono titulo dar nebūtų užsitikrinęs.

Visgi, praėjusios kelioms minutėms pasirodė pranešimai, kad pilotams buvo skirta tiek pat taškų, kiek ir įveikus visą lenktynių distanciją, tad M.Verstappenas su komanda galėjo švęsti. Pasirodo, taisyklės numato mažesnį taškų skyrimą, jei lenktynės dėl tam tikrų sąlygų yra sustabdomos ir vėliau neatnaujinamos.

Nors Japonijos GP nebuvo įveikta visa numatyta distancija, bet lenktynės po pirminio jų sustabdymo buvo pratęstos, o baigėsi tik dėl to, kad suėjo 3 valandų laiko limitas. Dėl šios priežasties FIA pareiškė, kad numatytos taisyklės šiuo atveju negalioja ir pilotams išdalino taškus įprasta tvarka.

„Kai kirtau finišo liniją, žinojau, kad neturiu užtektinai taškų, jog užsitikrinčiau čempiono titulą. Tada daviau interviu ir mano mechanikai staiga ėmė labai džiūgauti. Pagalvojau – kas čia vyksta? Tada sužinojau, kad ne Charlesas, o Checo užėmė antrą vietą, tačiau aš tada vis tiek nebuvau tikras, ar mes gausime visus taškus, ar 50 proc., ar 75 proc. Tada Tomas (FIA delegatas – aut. past.) prie manęs priėjo ir pasakė, kad tapau pasaulio čempionu. Tada ėmėme švęsti, bet netrukus žmonės ėmė aiškinti, kad aš čempionu dar netapau, nes man trūksta 1 taško. Tada vėl sutrikau. Po kiek laiko paaiškėjo, kad tašku turiu pakankamai, tad vėl buvau paskelbtas čempionu. Tai buvo kiek trikdanti, bet linksma situacija“, - sakė M.Verstappenas.

Tuo tarpu „Red Bull“ vadovas Christianas Horneris pareiškė, kad FIA reikėtų ištaisyti taisyklių spragas.

„Manau, kad dabartinis reguliavimas yra klaidingas. Susidaro įspūdis, kad po lenktynių Spa nebuvo padarytos išvados ir nepataisytos taisyklių spragos. Mes buvome praktiškai įsitikinę, kad pagal reglamentą visi taškai skiriami tik tada, kai įveikiama bent 75 proc. distancijos. Skaičiavome, kad mums trūks 1 taško iki titulo. Galiausiai viskas susiklostė taip, kad Checo ataka prieš Charlesą nulėmė tai, kad Maxas užsitikrino čempiono titulą. Tiek jis, tiek visa komanda nustebo, kad titulas jau garantuotas. Tai buvo labai maloni staigmena“, - aiškino Ch.Horneris.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų