Chaotiškose Japonijos GP lenktynėse M.Verstappenas užsitikrino pasaulio čempiono titulą Ch.Leclercas dėl baudos prarado antrą vietą (1)

2022.10.09 11:08
Maxas Verstappenas | Scanpix nuotr.

Maxas Verstappenas | Scanpix nuotr.

Sekmadienį Japonijoje vyko chaotiškos 18-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės, kuriose triumfavo olandas Maxas Verstappenas su „Red Bull“ bolidu.

Kaip ir buvo prognozuota prieš lenktynes, trasą užklupo lietus. Nepaisant to, startas nebuvo nukeltas ir jau pirmajame rate prasidėjo incidentai. Ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis („Ferrari“) sudaužė bolidą, iš trasos išlėkė tailandietis Alexas Albonas („Williams“), vokietis Sebastianas Vettelis („Aston Martin“) turėjo kontaktą su ispanu Fernando Alonso („Alpine“), o prancūzas Pierre‘as Gasly („AlphaTauri“) „pasigavo“ vieną iš kartoninių reklamų ir ją vežėsi ant bolido priekio.

Po viso šio chaoso buvo parodytos raudonos vėliavos ir lenktynės sustabdytos. Tuo metu į trasą buvo išleistas traktorius, šalinęs sustojusius bolidus. P.Gasly po sustojimo boksuose tada dar nemažu greičiu važiavo trasoje ir vijosi paskui saugos automobilį važiavusius bolidus. Laimei, prancūzas išvengė incidento su traktoriumi. Vėliau grįžęs į boksus P.Gasly pareiškė, kad tokioje situacijoje galėjo žūti, jei būtų susidūręs su tokia stambia transporto priemone. 2014 m. tokia tragedija jau įvyko ir nusinešė Juleso Bianchi gyvybę. Tai sekmadienį visiems priminė J.Bianchi tėvas Philippe‘as. Tuo tarpu FIA savo didesnės kaltės neįžvelgė ir kaip tik iškvietė pasiaiškinti P.Gasly, nes šis galimai viršijo greitį važiuodamas paskui saugos automobilį.

Lenktynės buvo pratęstos tik praėjus 2 valandoms. Pilotai greitai pastebėjo, kad galima greičiau važiuoti su tarpinėms oro sąlygoms skirtomis padangomis. Po greitų sustojimų, M.Verstappenas susigrąžino pirmą vietą ir dominavo iki finišo.

Antras finišavo monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“), tačiau teisėjai vėliau jam skyrė 5 sekundžių baudą, nes jis išvažiavo už trasos ribų ir taip įgijo neleistiną pranašumą prieš meksikietį Sergio Perezą („Red Bull“). Bauda nubloškė monakietį į trečią vietą, o S.Perezas pakilo į antrą poziciją.

Japonijos GP lenktynių rezultatai:

Japonijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Japonijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Po lenktynių kilo tam tikras chaosas dėl to, kiek taškų pilotai gaus, nes nebuvo įveikta visa distancija. Galiausiai pranešta, kad pilotams skirti visi taškai, todėl M.Verstappenas užsitikrino antrą pasaulio čempiono titulą iš eilės. 366 tšk. turintis olandas tapo nepavejamas S.Perezui (253) ir Ch.Leclercui (252). Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ (619) triuškina „Ferrari“ (454) bei „Mercedes“ (387).

19-osios sezono lenktynės – JAV GP – spalio 23 d. vyks Ostine.

Atnaujinta 11.06 val. M.Verstappenas švenčia pergalę, o Ch.Leclercas finišuoja antras, atlaikęs S.Perezo spaudimą. F.Alonso vos neaplenkė S.Vettelio - ties finišu juos skyrė vos 0.011 sek.

Atnaujinta 11.04 val. F.Alonso nesuklydo pasukdamas į boksus. Ispanas spėjo atsikovoti visą prarastą laiką, aplenkė 3 pilotus ir grįžo į 7-ą vietą.

Atnaujinta 10.54 val. G.Russellas pakilo iki 7-os vietos, kai F.Alonso nusprendė stoti likus apie 10 min. iki finišo.

Atnaujinta 10.37 val. M.Verstappenas dabar 5.8 sek. lenkia Ch.Leclercą, 13.6 sek. - S.Perezą, 19.3 sek. - E.Oconą, 20.6 sek. - L.Hamiltoną, 26.6 sek. - S.Vettelį, 28.1 sek. - F.Alonso, 31 sek. - N.Latifi, 33 sek. - L.Norrisą ir 34.6 sek. - Y.Tsunoda. G.Russellas vos 11-as.

Atnaujinta 10.35 val. „Haas“ nusprendė surizikuoti, nekviesti M.Schumacherio į boksus ir laukti saugos automobilio fazės, bet tai neišdegė. Incidentų trasoje nėra, o M.Schumacheris su pilnai šlapiai trasai skirtomis padangomis iš 1-os vietos nukrito į 10-ą ir tada galiausiai sustojo bei grįžo paskutinis.

Atnaujinta 10.30 val. Lyderiai po truputį grįžta į savo vietas. M.Verstappenas vėl lyderiauja ir 4.5 sek. lenkia Ch.Leclercą. Daugiausiai išlošė S.Vettelis, pakilęs į 8-ą vietą ir N.Latifi, kuris dabar važiuoja 10-as.

Atnaujinta 10.28 val. S.Vettelis 5 sekundėmis greitesnis už lyderius! Į boksus jau suka M.Verstappenas, Ch.Leclercas ir kiti.

Atnaujinta 10.26 val. S.Vettelis jau važiuoja greičiausius sektorius - vis daugiau pilotų skuba į boksus.

Atnaujinta 10.25 val. S.Vettelis su N.Latifi iš karto suka į boksus ir renkasi tarpinėms oro sąlygoms skirtas padangas.

Atnaujinta 10.23 val. Saugos automobilis traukiasi - lenktynės tęsiasi!

Atnaujinta 10.18 val. Pilotai praneša, kad matomumas dabar kiek geresnis, L.Hamiltonas tikina, kad sąlygos neblogos.

Atnaujinta 10.17 val. Startas šį kartą bus ne stovimas. Pilotai startuos, kai pasitrauks saugos automobilis.

Atnaujinta 10.16 val. Pilotai pajudėjo į trasą paskui saugos automobilį.

Atnaujinta 10.05 val. Lenktynės bus pratęstos po 10 minučių!

Atnaujinta 10.02 val. Beliko valanda iki lenktynėms skirto laiko limito pabaigos. FIA vis dar nepraneša, ar lenktynės bus atnaujintos.

Atnaujinta 9.42 val. C.Sainzas pažymėjo, kad važiuojant 150 km/val. greičiu paskui saugos automobilį ir beveik nieko nematant, avarija su į trasą išvažiavusiu traktoriumi galėtų baigtis tragiškai.

Atnaujinta 9.40 val. FIA pranešė, kad ištirs P.Gasly elgesį raudonos vėliavos fazės metu. Įtariama, kad prancūzas viršijo greitį. Panašu, kad jis tai galėjo padaryti tuo metu, kai važiavo pro traktorių.

Atnaujinta 9.31 val. Iki lenktynėms skirto laiko pabaigos beliko pusantros valandos.

Atnaujinta 9.21 val. Tragiškai žuvusio Juleso Bianchi tėvas Philippe‘as pažėrė kritikos lenktynių organizatoriams už nesugebėjimą užtikrinti sportininkų saugumo, kai traktorius į trasą buvo išleistas sportininkams dar neužsukus į boksus.

Atnaujinta 8.49 val. Deja, planai atšaukti. Likus vos minutei iki pilotų grąžinimo į trasą lenktynių atnaujinimas vėl nukeltas.

Atnaujinta 8.42 val. Teisėjai visiems pilotams liepė dėtis pilnai šlapiai trasai skirtas padangas.

Atnaujinta 8.40 val. P.Gasly išreiškė pasipiktinimą dėl trasoje pavojingai sustojusio traktoriaus.

Atnaujinta 8.36 val. Lenktynės bus pratęstos po 14 min.

Atnaujinta 8.08 val. Lenktynės jau stabdomos - rodoma raudona vėliava.

Atnaujinta 8.07 val. S.Vettelis turėjo incidentą su F.Alonso, G.Zhou apsisuko trasoje, o P.Gasly „pasigavo“ vieną iš kartoninių plokščių. Prancūzas pasuko į boksus ir pasirinko pilnai šlapiai trasai skirtas padangas.

Atnaujinta 8.06 val. Savo bolidą sudaužė ir A.Albonas.

Atnaujinta 8.05 val. C.Sainzas išlėkė iš trasos ir sudaužė galinį sparną. Jam lenktynės baigtos. Trasoje saugos automobilis.

Atnaujinta 8.04 val. Ch.Leclercas geriau startavo už M.Verstappeną, bet labai atsargiai suko į pirmąjį posūkį, o olandas surizikavo ir išlaikė pirmą poziciją. S.Perezas aplenkė C.Sainzą ir pakilo į trečią vietą. 

Atnaujinta 8.01 val. Visi pilotai startui renkasi tarpinėms oro sąlygoms skirtas padangas.

Atnaujinta 7.57 val. P.Gasly dėl galinio sparno pakeitimų bus priverstas startuoti iš boksų.

Atnaujinta 7.55 val. Kaip ir prognozuota, Japonijoje lyja, tačiau lenktynių startas neturėtų būti nukeltas.

Japonijoje dėl covid-19 pandemijos lenktynės nevyko nei 2020 m., nei 2021 m., o 2019 m. čia laimėjo suomis Valtteri Bottas su „Mercedes“ bolidu. M.Verstappenas pergalių Japonijoje neturi, o „Red Bull“ čia nėra nugalėję nuo 2013 m. „Ferrari“ čia sekasi dar prasčiau – jų atstovai nėra laimėję Japonijos GP net nuo 2004 m., kai bolidą dar vairavo vokietis Michaelis Schumacheris.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų