L.Hamiltonas apie biudžeto limitą galimai viršijusius „Red Bull“: „Jie vos ne kiekvieną savaitgalį atnaujindavo bolidą“

2022.10.08 17:02
Lewisas Hamiltonas | „Stop“ kadras

Lewisas Hamiltonas | „Stop“ kadras

 Neseniai pasklido gandai, kad pernai nustatytas „Formulės 1“ biudžeto „lubas“ (145 mln. JAV dolerių) galėjo viršyti dvi komandos – „Red Bull“ bei „Aston Martin“.

FIA turėjo užbaigti tyrimą dėl komandų biudžetų dar prieš keletą dienų, tačiau vėliau pranešta, kad rezultatai bus paskelbti pirmadienį. Jei bauda „Aston Martin“ komandai menkai ką tepakeistų, tai bauda „Red Bull“ galėtų iš esmės pakeisti 2021 m. konstruktorių, o gal net ir pilotų įskaitų rezultatus.

Britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), pernai vos 8 taškais pralaimėjęs kovą dėl titulo, pažymėjo, kad praėjusio sezono pabaigoje „Red Bull“ jį stebino nuolat atnaujinamu bolidu.

„Šiais metais apie praėjusio sezono peripetijas stengiuosi negalvoti. Vis girdžiu įvairiausius gandus, bet man sunku juos komentuoti, nes neturiu visos informacijos. Galiu pasakyti tik tiek, kad mes pernai Silverstone turėjome paskutinį bolido atnaujinimą ir su juo iki sezono galo kovėmės dėl titulo. Tuo tarpu „Red Bull“ nuo Silverstono vos ne kiekvieną savaitę atsiveždavo patobulintą bolidą. Jie turėjo bent 4 atnaujinimus per tą laikotarpį. Jei mes būtume išleidę papildomus 300 tūkst. naujam bolido dugnui arba kuriai kitai daliai, tai būtų turėję didelę įtaką čempionato įskaitai, todėl tikiuosi, kad tie gandai, kurie sklinda, nėra tiesa.

Tikiuosi ir tikiu, kad Mohammedas su FIA, viską išsiaiškinę, priims teisingiausią sprendimą. Tokiais atvejais svarbiausia yra viešumas ir atsakomybė už savo veiksmus. Jau esame matę, kaip anksčiau čia viskas buvo sprendžiama užkulisiuose. Nemanau, kad Mohammedas norėtų tęsti tokią praktiką. „Formulė 1“ dabar turi naujus vadovus, joje dirba tinkami žmonės, todėl tikiuosi, kad jie pasielgs deramai“, - svarstė britas.

Sklinda gandai, kad „Red Bull“ limitą galėjo viršyti iki 10 mln. JAV dolerių, o tai būtų grubus taisyklių pažeidimas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų