Įspėjimu atsipirkęs M.Verstappenas kaltę suvertė L.Norrisui: „Jis pats sukėlė tą problemą, Lando reikėtų elgtis pagarbiau kitų atžvilgiu“

2022.10.08 16:24
Maxas Verstappenas | „Stop“ kadras

Maxas Verstappenas | „Stop“ kadras

 Šeštadienį Japonijoje vykusią 18-ąją „Formulės 1“ sezono kvalifikaciją laimėjo olandas Maxas Verstappenas. „Red Bull“ lyderis geriausiu bandymu ratą įveikė per 1 min. 29.304 sek. Jis vos 0.01 sek. aplenkė monakietį Charlesą Leclercą („Ferrari“, 1:29.314).

Pasibaigus kvalifikacijai, M.Verstappenas su britu Lando Norrisu („McLaren“) buvo iškviesti į teisėjų kambarį. Šildydamas padangas prieš greitąjį ratą, olandas važiavo labai lėtai ir britas prie jo greitai artėjo. Tada M.Verstappenas paslydo trasoje ir vos neįsirėžė į L.Norrisą. Britui teko išvažiuoti ant žolės, kad jis išvengtų susidūrimo. M.Verstappenas vėliau trasoje atsiprašė dėl savo elgesio, tačiau duodamas interviu kaltę vis tiek suvertė L.Norrisui.

„Visi šildėme padangas prieš greitąjį ratą. Tuo metu jau reikėjo pasidaryti užtektiną tarpą iki varžovų, tačiau Lando kažkodėl vis tiek skubėjo mane aplenkti. Mano padangos tada dar buvo labai šaltos, aš bandžiau akceleruoti ir kiek praradau bolido kontrolę, todėl Lando turėjo apvažiuoti mane. Jei jis elgtųsi kiek pagarbiau, tokių problemų nekiltų. Tokiu metu visi ir taip bando susikurti erdvės trasoje ir pasiruošti greitajam ratui. Nemanau, kad kas nors bando lenkti varžovą prieš pat apšilimo rato pabaigą“, - stebėjosi M.Verstappenas.

L.Norrisas laikėsi kitos nuomonės: „Manau, kad buvo akivaizdu, jog jis bando tai padaryti (mane blokuoti – aut. past.). Sportininkai tokiais atvejais nuolat lenkia varžovus, nors tai yra tarsi nerašyta taisyklė, kad to neva negalima daryti. Jis mano vietoje turbūt būtų pasielgęs taip pat, bet aš tikrai nebūčiau pasukęs į jį tokiu atveju“.

Britas pažymėjo neabejojęs, kad M.Verstappenas gaus baudą. Visgi, teisėjai nusprendė skirti tik įspėjimą, tad olandas „pole“ pozicijos neprarado.

„Nemanau, kad Maxas bandė blokuoti Lando. Man pasirodė, kad jis tokiu metu paprasčiausiai nesitikėjo, jog kažkas mėgins jį lenkti. Jie tuo metu buvo apšilimo rate, o pagal nerašytą taisyklę prieš pat greitąjį ratą niekas nelenkia varžovų ir tiesiog pasidaro tarpą iki kitų pilotų. Lando kažkodėl sugalvojo, kad nori „peršokti“ eilę. Jis beveik visą ratą važiavo paskui Maxą ir tada sugalvojo pamėginti jį aplenkti“, - sakė „Red Bull“ vadovas Christianas Horneris.

M.Verstappenas su L.Norrisu, nepaisant incidento, pažymėjo, kad jų gerai draugystei tai nepakenks.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų