Kokia dopingo testų prasmė? Po teigiamo C.Beno testo ir draudimo vykdyti kovą Didžiojoje Britanijoje, E.Hearnas ją nori perkelti į Liuksemburgą (2)

2022.10.06 13:00
Eddie Hearnas | „Stop“ kadras

Eddie Hearnas | „Stop“ kadras

 Po to, kai Didžiosios Birtanijos bokso kontrolės taryba (BBBoF) nusprendė uždrausti gausiai reklamuotą kovą tarp Chriso Eubanko jaunesniojo ir Conoro Benno dėl pastarojo kovotojo teigiamo dopingo testo, jo vadybininkas Eddie Hearnas prakalbo apie galimybę kovą perkelti į Liuksemburgą.

Kaip teigė E.Hearnas, teigiamą C.Benno klomifeno testą atliko ne Didžiosios Britanijos anti-dopingo tarnyba, o kompanija, kurią BBBoF pasitelkia kontroliuodama rezultatus gerinančių preparatų vartojimą.

C.Bennas neišlaikė savanoriškos antodopingo asociacijos (VADA) testo, kuriai mėginį davė rugpjūčio mėnesį, likus mažiausiai penkioms savaitėms iki nustatytos kovos su Ch.Eubanku.

E.Hearnas teigia, kad BBBoF negali sustabdyti šios kovos, nes nepripažįsta nepriklausomų VADA testų, todėl kova turi vykti taip, kaip planuota, išparduotoje O2 arenoje.

Pati BBBoF jau paskelbė, kad ši kova negali vykti, nes „neatitinka bokso interesų“.

Visgi yra ir kitas variantas: 2012 m. Liuksemburgo bokso federacija sankcionavo Davido Haye ir Dereko Chisoros kovą, todėl tai galėtų pasikartoti ir šį kartą. Pasak E.Hearno, C.Benno „B“ mėginį nebus spėta ištirti iki šeštadienį numatytos kovos.

„Ši medžiaga nėra įtraukta į sąrašą kaip rezultatus gerinantis preparatas. Tikrai ne toks kiekis, koks buvo aptiktas jo mėginyje. BBoF iš tikrųjų negali sustabdyti C.Benno. C.Bennas nebus suspenduotas, nes jis išlaikė visus UKAD testus, o tai yra vadovaujanti institucija, kuria valdyba vadovaujasi priimdama sprendimus“, - prieš tai sakė E.Hearnas.

E.Hearnas neatskleidė, kodėl C.Bennas neišlaikė VADA testų, tačiau išlaikė UKAD testus.

„Valdyba ir teisininkai pasikalbės ir bus nuspręsta, koks yra procesas ir kokios yra galimybės. Jie nori kovoti, bet galiausiai visi turi būti patenkinti. Gerbiu Didžiosios Britanijos bokso kontrolės valdybą. Manau, kad jie atlieka fantastišką darbą“, - sakė E.Hearnas.

E.Hearnas ir jo kompanija „Matchroom Boxing“ yra suinteresuoti, kad kova įvyktų, nes ji yra pagrindinė šio bokso vakaro organizatorė. DAZN ketino transliuoti šį renginį kaip mokamą, o Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje tai kainuotų 19,99 svaro.

E.Hearnas pripažino, kad galbūt C.Bennas padarys nuolaidą varžovui, dėl sutartyje numatyto svorio kategorijos iki 157 svarų ribos ir su tuo susijusių rehidratacijos sąlygų, nes Ch.Eubankas yra sutikęs kovoti, nepaisant teigiamo varžovo testo. Pagal dabartinį planą, Ch.Eubankas penktadienio popietę Londone turi sverti ne daugiau kaip 157 svarus, kas būtų žemiausias jo svoris karjeroje.

Nors iki kovos laiko liko nedaug, tačiau abi stovyklos vis dar turės kalbėtis su teisininkais, komandomis ir Didžiosios Britanijos bokso kontrolės valdyba.

Įdomu tai, kad internete pasirodė senas E.Hearno interviu, kuriame jis teigia, kad būtų „pasityčiojimas“ ignoruoti dopingo testo rezultatus.

„Argumentas – „na, su UKAD viskas gerai“ – yra visiškai nesvarbus, jūs pasirašėte sutartį dėl testavimo su VADA, kuri yra geriausia testavimo agentūra šiame sporte. Negalima to ignoruoti, kitaip sportas taps pasityčiojimu“, - sakė E.Hearnas

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų