L.Kasčiūnas: „Per pastaruosius metus Vilniuje pastatyti 35 futbolo aikštynai“ (4)

2022.10.06 09:27
Aurimas Budraitis
Stadionas | „Stop“ kadras

Stadionas | „Stop“ kadras

Intriguoja pavadinimas? Mane, turbūt, irgi intriguotų.. tačiau bėda ta, kad šįkart jis ir pats tekstas turės labai nedaug bendro. Nepaisant to, kad Seimo narys Laurynas Kasčiūnas ne pažodžiui iš tikrųjų, komentare ištarė šią frazę. Truputį ironiška, kad nei viename iš tų aikštynų negalima bus žaisti 11 prieš 11 formatu, tačiau jei Seimo narys pasakė, kad 35 NAUJI AIKŠTYNAI, taip kaip juo netikėti. Tiesa, kad nepasirodytų maža, kitų metas planas – 61 AIKŠTYNAS. Vien Vilniuje!!!

Vis tik, kad ir kaip gražiai skamba pirmoji pastraipa, šio teksto atsiradimą padiktavo ne ši L.Kasčiūno komentaro dalis, o antroji, kuri buvo skirta tiesiogiai man: „p.Budraičiui pasakysiu atvirai: esi diskvalifikavęs save kaip žurnalistas jau senokai ir visa futbolo bendruomenė tą puikiai žino. Šeškių niekas negerbia“.

Dėl įvairių priežasčių aš nelabai linkęs vertinti komentarų, kuriuos žmonės (net jei tai Seimo nariai) rašo artėjant vidurnakčiui (nes būna, kad rytais atsiranda noras tuos komentarus ištrinti), bet šįkart mane Seimo nario logika užkabino.

Diskvalifikavęs

Neslėpkim, mane visada žavi moralizuojantys asmenys (šiame tekste jų dar bus), kurių praeityje yra tokių, pavadinkime, smagesnių įrašų. Todėl manęs niekas neįtikins, kad tai, ką aš esu padaręs savo gyvenime, yra didesnė diskvalifikacija nei būti bendražygiu su Mindaugu Murza ar įsivelti į „MG Baltic“ skandalą.

Manęs niekas neįtikins apie žmonių nušvytėjimą ir pasakomis apie tai, kaip tie žmonės dabar išgelbės pasaulį. Taip, Laurynai Kasčiūnai, čia apie jus.

Ką turiu omeny? Prieš septynerius metus, kol dar nebuvo didis Seimo narys ir jo finansinė situacija nebuvo tokia gera, L.Kasčiūnas mindžiojo vieno turtingo dešimties metų bausme nuteisto (!) ir pusę jų už grotų praleidusio piliečio slenksčius. Tas pilietis, amžiną jam atilsį, Raimondas Karpavičius-Karpis.

Galiausiai, prisišaukęs pagalbos, L.Kasčiūnas tapo Karpio, 2015 metais kandidatavusio į LFF prezidentus, patarėju, atstovu spaudai ir visokia kitokia pagalba. Ar neironiška? Vos prieš septynerius metus dabartinis Seimo narys pats norėjo į LFF atvesti kriminalą, kurio dabar taip baidosi kaip velnias kryžiaus.

L.Kasčiūnas tuomet dalyvavo perversmininkų spaudos konferencijoje, po kurios vienintelį kartą gyvenime su juo esu bendravęs gyvai. Tiesa, ne akis į akį, nes šalia buvo dar du sporto žurnalistai, kurie gal ir atsimena tą pokalbį. Be abejo, pažodžiui neatgaminsiu dabartinio Seimo nario citatų, tačiau jis puikiai žinojo, kad už Karpio stovi Švinius (Arūnas Pukelis) ir „su jais futbole turėtų būti geriau negu prie Kvedaro“.

Maža ką.. gal žmogus nušvito, praregėjo ir suprato, kad geriau nebus.

Visa futbolo bendruomenė

Labai mėgstamas LFF žodžių junginys, į kurį sutelpa 100 žmonių, turinčių balso teisę. Ką rašydamas šiuos žodžius omeny turi L.Kasčiūnas, aš nežinau. Bet kokiu atveju, man skamba labai panašiai į tai, kaip „Seime visi vagys“.

Gražus lozungas, pone L.Kasčiūnai. Labai gražus. Tik, kaip Seimo nariui taikant aukštus standartus, jis nelabai turi ką bendro su realybe. Nebent „FutbolasLT“ podkasto žiūrovų jūs nelaikote futbolo bendruomene, nebent sportas.lt portalo skaitytojų jūs nelaikote futbolo bendruomene, nebent jūs 400 žmonių, žaidžiančių mano vadovaujamoje mėgėjiškoje Vasaros futbolo lygoje, nelaikote futbolo bendruomene.

Nelaikote? Jūsų teisė. Nematau problemos, net jei kažkam mano darbas nepatinka ar kažkam jis kelia blogų emocijų. Skirtingai nei jūs, aš nesiekiu nei reitingų, nei kadencijų. Be to, pažiūrėkite į veidrodį. Seimo narių darbas irgi daug kam nepatinka, bet kažkaip nepastebėjau, kad dėl to darytumėte išvadas.

Šeškių niekas negerbia

Nedrįstu ginčytis, pone L.Kasčiūnai, bet, visų pirma, žmonės negerbia tų, kurie nesugeba atsakyti už savo žodžius. Būtent šioje vietoje skaitytojus noriu įvesti į kontekstą, dėl ko, apskritai, yra rašomas šis tekstas.

Po vakarykščio Seimo narių, LFF, UEFA ir FIFA susitikimo (ir neprastos vakarienės) Laurynas Kasčiūnas savo paskyroje pasidalino triumfu, kurį pavyko pasiekti. Kadangi tarp darbų vėlai vakare turėjau keliolikos minučių pauzę, nusprendžiau įkišti trigrašį ir priminti Seimo nariui kitus jo pažadus.

Prieš įdėdamas čia savo komentarą, pažymėsiu, kad Seimo narys mažiausiai du kartus (LRT radijuje ir „Žinių radijuje“) per pastarąjį mėnesį pakartojo, jog „Lietuvoje įdiegti Islandijos modelį nėra sudėtinga ir, kai neliks kriminalo LFF, tas bus įgyvendinama ir mūsų šalyje“ (citata nepažodinė, bet esmė būtent tokia). 

Dabar mano citata, parašyta po L.Kasčiūno triumfo žinute: „Laurynai, jei esi žodžio žmogus, kitas tavo žingsnis turėtų būti Islandijos modelio įdiegimas Lietuvoje. Priminsiu, kad pagal islandų modelį islandai trims šimtams tūkstančių gyventojų pastatė 20 maniežų arba 15-ai tūkstančių po maniežą. Sėkmės atsakant už savo žodžius“. (P.S.: atsiprašau už tujinimąsi ir jei suklydau islandiškuose skaičiuose).

Kokio šio komentaro esmė? Aš nuoširdžiai labai norėčiau, kad Lietuvoje būtų įdiegtas Islandijos modelis. Tačiau, pripažinkime, vieną kartą, kad Lietuvoje sporto politikos nėra, o L.Kasčiūno lozungai yra paprasčiausias melas. Dar daugiau, man susidaro įspūdis, kad jis pats net nežino, koks iš tikro yra tas Islandijos modelis.

Toliau pereikime prie paties komentaro. Ar jis tikrai toks blogas, kad Seimo narys leidžiasi į asmeniškumus? Ar tikrai Seimo nariui negalima priminti jo paties ištartų žodžių? Pagaliau, ar Seimo narys neturi atsakyti už savo žodžius?

Moralizuotojai

Pati įdomiausia dalis. Čia jums paliksiu trijų, mano nuomone, labiausiai nusipelniusių asmenų komentarus.

Pirmasis moralizuotojas Augustas Didžgalvis. Save fotografu pristatantis pilietis labai prašė, kad išsaugočiau jo komentarą, tad atsisakyti negalėjau. Tik pažymėsiu, kad šis žmogus prieš devynerius metus Vilniaus „Akropolyje“ jaunai mamai su mažu vaiku grasino ginklu! Dar ironiškiau, kad grasintojas ir Seimo narys vienas kitam negail laikų ir širdučių. Tiesiog svajonių duetas, Laurynai Kasčiūnai. 

A.Didžgalvio komentaras: „Budraitis, truputį ne taip. Laurynas to nežadėjo. Ir ne federacijos samdytiniui (t.y. suintereresuotai pusei) pamokslaut apie futbolą. Kaip teisingai sakė Laurynas, esat niekas & vadint jus niekaip. Laurynas su kitais apvalys lietuvišką futbolą nuo žūlikų, o va jau tada federacija galės statytis maniežus. Už FIFA/UEFA asignavimus. Tik tada, spėju, apsieis be jūsų nekompetetingų paslaugų. To ir palinkėkim lietuviškai fūlei!“

Keli momentai. Pirmas - klaidų netaisiau. Antras - taip, aš turiu projektų su federacija, kurie sudaro labai nedidelę mano pajamų dalį. Ir jei daryčiau darbus, kurių atsisakau dėl laiko stokos ir atiduodu juos kolegoms, daugiau mažiau ta pajamų dalis sugrįžtų. Trečias įdomus momentas – pats A.Didžgalvis dar visai neseniai fotografavo dabartinei (!) LFF, tačiau (nežinau, dėl kokių priežasčių) vėliau jo ten neliko. 

Antrasis moralizuotojas – Martynas Vaitys. Čia šiek tiek įdomiau, nes pagal profilį žmogus turėtų būti gerokai adekvatesnis už grasintoją ginklu. Nors M.Vaitys save pristato kaip Krašto apsaugos savanorių pajėgų narys ir yra rašęs tekstą/ tekstus į lrt.lt portalą, jis serviruoja štai tokį komentarą:

„Aurimas Budraitis Eik Romanovui b..į čiulpt ožy“.

Kad atitikčiau pono M.Vaičio lūkesčius, jau kreipiausi dėl šio komentaro į Krašto apsaugos savanorių pajėgas, nes man atrodo, kad tokiems žmonėms ten ne vieta. Net jei tai alkoholio įtaka (komentaras rašytas 1:09 val. nakties) ar šiaip koks pykčio priepuolis.

Ir pamąstymui.. Ar dar tikrai veikia bajeris apie Romanovą? P.S.: L.Kasčiūnas palaikino ir šitą komentarą :) Čia mes tikrai kalbame apie šalies žmonių gerovei atstovaujantį žmogų??? Mes tikrai kalbame apie nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką?

Trečiasis moralizuotojas – Valdas Kancleris. Jis šioje kompanijoje mažiausiai stebina, nes, kaip rašoma jo facebooke, jis priregistruotas „Alaus kolonėlėje“ ir „Oficialiuose alaus namuose“.

V.Kanclerio komentaras (rašytas 0:39 val. nakties): „Aurimas Budraitis čepušila tu, gali prireikti google kad isitikintum“.

Nepyk Valdai, bet nieko nesupratau.

Pabaigai

Dar viename komentare paklausiau, ar L.Kasčiūnas taikys islandišką modelį, ar netaikys ir, deja, jis į šį klausimą atsakyti nesugebėjo (arba nenorėjo). Tai nėra vienintelis dalykas, kurį žadėjo L.Kasčiūnas ir co. Jie žadėjo, kad patraukus kriminalą, padvigubins futbolui finansavimą. Aš tuo netikiu, bet tegul įrodo, jog klystu.

Ir visiškai pabaigai, tie, kurie nusiteikę rašyti apie tai, kaip aš parsidavęs Šviniui, tai nevarkite. Aš tai jau girdėjau. Tik žinokite, kad ar Švinius bus federacijoje, ar Kasčiūnas, ar Šventas Popiežius, mano susidomėjimas Lietuvos futbolu bus lygiai toks pat. Tad linkiu ir patiems dažniau apsilankyti stadionuose.  

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
DVIKOVOS