Skandalingas IBA sprendimas: sugrąžinami Rusijos ir Baltarusijos kovotojai, leidžiamos jų vėliavos ir himnai (2)

2022.10.05 15:11
Bokso pirštinės | Scanpix nuotr.

Bokso pirštinės | Scanpix nuotr.

 Trečiadienį Tarptautinė bokso asociacija (IBA) atšaukė draudimą Rusijos ir Baltarusijos boksininkams ir pareiškė, kad nuo šiol jiems bus leista varžytis su nacionalinėmis vėliavomis bei himnais.

Skelbiama, kad IBA direktorių valdyba balsavo už šį sprendimą, nors olimpinių žaidynių organizatoriai aiškiai yra nurodę neleisti šalių agresorių kovotojams varžytis tarptautinėje arenoje.

IBA didžiausia rėmėja yra Rusijos energetikos bendrovė „Gazprom“, todėl rusai šioje organizacijoje turi didžiulį balsą.

„IBA tvirtai įsitikinus, kad politika neturėtų daryti jokios įtakos sportui. Vadinasi, visiems sportininkams turėtų būti sudarytos vienodos sąlygos. IBA išlieka politiškai neutrali ir nepriklausoma“, - skelbiama pranešime. „IBA ragina siekti taikos ir išlieka taikdarė visuose konfliktuose. IBA privalo užtikrinti vienodas sąlygas sportininkams, nepriklausomai nuo jų pilietybės ar gyvenamosios vietos“.

Primename, kad tiek sportininkams, tiek teisėjams ir arbitrams buvo uždrausta dalyvauti IBA tarptautinėse varžybose po to, kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje.

IBA vadovauja Rusijos verslininkas Umaras Kremlevas, kuris praėjusį mėnesį vykusiame posėdyje sustabdė Ukrainos narystę. Tame posėdyje taip pat buvo nuspręsta nerengti naujų prezidento rinkimų.

Mėgėjų boksas taip pat nėra įtrauktas į 2028 m. Los Andželo žaidynių pirminę programą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų