„Saulės krašto“ komandą treniruos ukrainietis

2022.10.02 14:31
Dmytro Klochko (deš.) | Organizatorių nuotr.

Dmytro Klochko (deš.) | Organizatorių nuotr.

 Jau šį savaitgalį prasidėjo naujasis Lietuvos salės futbolo A lygos sezonas, kuriame vėl dalyvaus Naujosios Akmenės „FK Saulės krašto“ komanda. Tiesa, mūsiškių startas – atidėtas, o pirmosios rungtynės su Vilniaus „Turbotransfers“ įvyks kitą šeštadienį, spalio 8 dieną.

Pagrindinė naujiena mūsų komandos padangėje – naujo trenerio paskyrimas. Juo tapo ukrainietis, buvęs ilgametis Ukrainos futsalo rinktinės žaidėjas Dmytro Klochko.

35-erių Dmytro jau prieš kelis mėnesius įsikūrė Naujojoje Akmenėje, o su komanda treniruojasi nuo rugpjūčio pabaigos. Naujasis „FK Saulės krašto“ komandos treneris kartu bus ir žaidėjas, jis rungtyniauja gynėjo pozicijoje.

Pastarąjį sezoną Donecko „Inter“ spalvas gynęs D.Klochko į Lietuvą nusprendė atvykti pasitaręs su savo tautiečiais – Jonavos „Vikingų“ treneriu Aleksandru Danilenka ir buvusiu Lietuvos rinktinės strategu Jevgenijumi Ryvkinu.

„Man tai bus pirmoji patirtis dirbant treneriu. Būsiu žaidžiantis treneris, bet manau, kad per ilgą žaidėjo karjerą sukaupiau pakankamai patirties, kad galėčiau ją perduoti kitiems. Labai laukiu sezono pradžios“, - sakė D.Klochko.

Kaip rimtai žvelgia į naująsias pareigas, Dmytro parodė peržiūrėjęs didžiąją dalį praėjusio sezono „Saulės krašto“ rungtynių. Kaip sakė naujasis komandos treneris, didžiausias darbas laukia taktikos fronte.

„Žiūrėdamas į pernykštes rungtynes nepamačiau komandos taktikos. Tai silpnasis mūsų bruožas. Suprantama, įvesti taktiką į žaidimą nėra lengva, pirmiausia todėl, kad turime per mažai treniruočių, tik vieną treniruotę per savaitę. Taigi teks taktikos mokytis rungtyniaujant. Tai nebus taip lengva“, - dėstė naujasis mūsų komandos strategas.

Naujajam sezonui „Saulės kraštas“ įregistravo apie 20 žaidėjų, bet branduolį sudarys apie 13-14. Kartu su D.Klochko komandai atstovauti turėtų penki ukrainiečiai, o iš lietuvių naujasis treneris išskyrė Darių Jankauską ir Aivarą Bagočių.

„Jie turi didelę patirtį salės futbole, pasižymi gera technika ir greitai priimamais sprendimais“, - komandos senbuvius gyrė D.Klochko.

Paklaustas apie komandos ambicijas naujajame sezone, treneris sakė, jog pagrindinis tikslas – kautis dėl pergalės kiekvienose rungtynėse. „Nesivaikome kažkokių tolimų tikslų, kiekvienos rungtynės bus pačios svarbiausios. Jei gerai seksis, galbūt pavyks su komanda turėti ir daugiau treniruočių. Jei vaikinai matys mūsų nuolatinį progresą, jų motyvacija taip pat turėtų didėti“, - svarstė D.Klochko.

Dmytro iki šiol tebėra salės futbolo žaidėjas, o jo karjera tęsiasi jau 17-a metų. 2006-2015 m. jis atstovavo gimtojo Charkivo „Lokomotiv“ komandai, su kuria tris kartus tapo Ukrainos futsalo čempionu, taurės laimėtoju ir dukart Supertaurės laimėtoju. Vėliau sekė karjetos posūkis į Vengriją, o po vieno sezone ten – ketveri metai Baltarusijos komandose. Su Oršos „Viten“ komanda futbolininkas du kartus laimėjo Baltarusijos salės futbolo pirmenybes.

Tituluotas ir patyręs gynėjas dabar „FK Saulės krašto“ komandoje išbandys trenerio duoną, o vienas Dmytro tikslų – parodyti, kad futsalas yra visiškai atskira futbolo šaka.

„Daugelyje valstybių salės futbolas turi savo nišą, futsalo žaidėjai nežaidžia didžiojo futbolo. Lietuvoje kol kas atrodo, kad futsalas tėra didžiojo futbolo priedėlis. Taip neturėtų būti. Jei žaidi futsalą, tai jis ir turi būti tavo pagrindinė veikla“, - pabrėžė D.Klochko.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
GERIAUSIŲ RINKIMAI
  • Sirgalius
  • Žaidėjas
  • Rungtynės