R.Federeris paaiškino, kodėl liedamas ašaras suėmė R.Nadaliui už rankos: „Tai buvo tarsi slapta padėka jam“

2022.09.30 22:41
Rogeris Federeris ir Rafaelis Nadalis | „Stop“ kadras

Rogeris Federeris ir Rafaelis Nadalis | „Stop“ kadras

 Lygiai prieš savaitę legendinis Šveicarijos tenisininkas Rogeris Federeris emocingai užbaigė šlovingą karjerą.

Pasaulį apskriejo vaizdai, kuriuose ašaras liejantis R.Federeris buvo užfiksuotas suėmęs kolegai Rafaeliui Nadaliui už rankos. Neseniai duotame interviu šveicaras buvo paprašytas prisiminti šį ikoninį momentą.

„Taip, mačiau tas nuotraukas. Visa tai truko tik akimirką. Tiesiog tuo metu stipriai verkiau, bet tai buvo ne liūdesio, o džiaugsmo ašaros. Norėjau suvokti, koks esu laimingas, jog galiu išgyventi tokį nuostabų momentą su visais šiais žmonėmis. Ta akimirka buvo ypatinga. Tuo metu atrodė, kad visų dėmesys yra nukreiptas į dainininkę ir aš gal kiek pamiršau, kad mane ir toliau visi fotografuoja. Tuo metu man jau buvo sunku kalbėti, be to, skambėjo muzika, todėl aš tiesiog paliečiau Rafą ir taip slapčia jam padėkojau už viską“, - „New York Times“ sakė R.Federeris.

Šveicaro atsisveikinimo vakarą ašaras liejo ir jo vaikai dėl tėvo karjeros pabaigos. R.Federeris tuomet pabandė juos nuraminti, pasakydamas, kad tai yra ne liūdesio, o džiaugsmo ašaros. Tą jo frazę išgirdo ir turnyro žiūrovai.

„Nežinojau, kad žiūrovai tai girdėjo... Tiesiog vaikai į mane pažvelgė tokiomis liūdnomis akimis. 3 iš jų verkė, nes galvojo, kad aš liūdžiu dėl sprendimo baigti karjerą. Pasakiau jiems, kad tai yra ne liūdesio, o džiaugsmo ašaros. Tiesiog atmosfera arenoje tuo metu buvo tokia, kad sunku neverkti buvo ne tik jiems“, - pridėjo teniso legenda.

R.Federeris tapo pirmuoju „Didžiojo ketverto“ nariu, baigusiu karjerą, nors nedaug trūko, kad R.Nadalis ir britas Andy Murray‘us būtų jį „aplenkę“.

„Pamenu, kai pamačiau Andy 2019 m. po mačo Australijoje. Jis man sakė, kad tai tikriausiai yra pabaiga, nes dėl savo klubo jis nebegali normaliai žaisti teniso. Mūsų jau prašinėjo nufilmuoti atsisveikinimo žinutes jam. Andy tada buvo atsidūręs karjeros kryžkelėje. Visgi, džiaugiuosi, kad buvau pirmasis iš mūsų, kuris pasitraukė. Juk aš vyriausias, todėl viskas taip ir turėjo būti. Linkiu jiems viso geriausio ir kuo ilgiau tęsti karjeras“, - sakė šveicaras.

R.Federeris pažymėjo, kad šiuo metu teniso elite nemato tenisininkų, kurių žaidimo stilius primintų jo propaguotą žaidimą, tačiau šveicaras pridėjo nemanantis, kad tai yra problema: „Ne, šiuo metu tokių žaidėjų nematau. Toks žaidėjas turėtų viena ranka smūgiuoti „backhandu“. Visgi, aš galvoju, kad kiekvienas turime būti geriausia savo versija, o ne kieno nors kopija. Juk ir apie mane žmonės galvojo, jog aš žaisiu kaip Pete‘as Samprasas, bet mano stilius buvo kitoks. Linkiu kiekvienam žaidėjui atrasti sau tinkamą žaidimo stilių. Aš neabejoju, kad tenisas turi šviesą ateitį. Pats ir toliau būsiu didžiausias šio žaidimo gerbėjas. Kartais stebėsiu transliacijas per televiziją, kartais atvyksiu į arenas“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų