O.Usykas Kyjive sulaukė plojimų: „Krymas buvo, yra ir bus mūsų“

2022.09.29 16:07
Oleksandras Usykas | „Stop“ kadras

Oleksandras Usykas | „Stop“ kadras

 Simferopolyje gimęs ir didžiąją dalį gyvenimo Krymo pusiasalyje praleidęs olimpinis ir pasaulio čempionas Oleksandras Usykas spaudos konferencijoje Kyjive (Ukraina) vėl sulaukė klausimų apie savo požiūrį į Krymą, kurį yra aneksavę rusai.

„2014 m., kai Krymas jau buvo okupuotas, aš grįžau po kažkokios kovos ir manęs paklausė, kam priklauso Krymas. Jis ukrainiečių. Toks buvo, toks ir liko. Tada mano mėgstamiausias kanalas ėmė klausinėti, kieno Krymas, tada dar kažkas.

Kai Kryme prasidėjo visi tie įvykiai, aš ten buvau. Palikau Krymą likus 2 dienoms iki „referendumo“. Padariau tai iš principo. Niekas tada neatėjo padėti Krymui ir jo gyventojams, o manęs tik ėmė klausinėti, kieno yra Krymas. Kažkas iš to norėjo pasikelti sau reitingus. Aš pasakiau, kad Krymas yra laikinai okupuota teritorija, kuri tikrai sugrįš Ukrainai. Krymas buvo, yra ir bus mūsų“, - spaudos konferencijoje kalbėjo čempionas.

O.Usykas tikisi, kad ateityje galės grįžti į Krymą, kur praleido vaikystę ir jaunystę: „Kaip įsivaizduoju savo sugrįžimą? Paprastai. Norėčiau ten nuvažiuoti automobiliu, kaip tą darydavau daugybę kartų. Visų pirma, aplankyčiau savo salę Simferopolyje. Būtų įdomu vėl pamatyti „Tavriya“ stadioną. Juk aš ten tiek daug ratų apibėgau. Būtų įdomu ten bent simboliškai pasiboksuoti“.

Šiuo metu faktiškai Krymą valdantys rusai pavasarį skelbė, kad atims iš O.Usyko Simferopolio miesto garbės piliečio vardą, nes jis yra „rusofobas“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Geriausi skaitytojų komentarai
2022 11 26 23:04
+11
GOAT yra GOAT daro ką ir privalo bei ištempia Argentina šitose lotynų Amerikos 90 minučių snukių daužymo varžybose ir drąsiai galima teigti, kovos ir atsidavimo aikštėje prasme čia buvo čempionato rungtynės. Na ką, Argentina dabar turėtų šiek tiek atsispirti ir įkvėpti laisviau, realiai su Lenkija gal ir lygių užtektų, nes Argentinai netiktų tik Arabijos pergalė prieš Meksiką. Lygios ir Meksikos pergalė mažiau nei 3 golų skirtumu irgi tiktu, bet su Lenkais įtariu Argentinai bus lengviau, nes dabar nusiimta tiesiog nemaža našta ir jau jie gerokai tvirčiau psichologiškai jausis, tad viskas turėtų Argentinai šitoje karštoje grupėje panašu baigtis geruoju.
2022 11 26 23:03
+9
Kas galėjo pagalvoti, kad po dviejų turų Lenkija šioje grupėje turės geriausią padėtį. Argentinos laukia susitikimas su lenkais ir nemanau kad lengva bus. Saudo Arabija su Meksika ir ką iš dviejų Saudo Arabijos varžybų matėme, tai jie gali dar vieną sensaciją išrašyti ir Meksikai. Vienu žodžiu, tai šioje grupėje niekas dar neaišku...
2022 11 26 23:20
+7
Hahahahahaha. Geras tu artistas. Eik pasmaukyk pries tapina , nes jau spaudzia tau bakuze matau ;D
2022 11 26 08:41
+5
Šį kart, tai tikrai galima didžiuotis Žalgiriu, parodė jie charakterį. Praktiškai visas varžybas atsilikinėdami, sugebėjo susiimti ir išlyginti, o vėliau persverti rezultatą.
Žalgiris toliau tildo kritikus, toliau išlieka šeštas ir atkrintamųjų zonoje...
Futbolo valdovas ir dominatorius, galim tik stebetis kodel butent mes gyvenam siais laikais ir galim stebeti sita geniju