Pasiruošimas Europos graplingo čempionatui: ruošėsi ir teisėjai

2022.09.29 14:55
Pasiruošimas Europos graplingo čempionatui | Organizatorių nuotr.

Pasiruošimas Europos graplingo čempionatui | Organizatorių nuotr.

 Artėjant Europos čempionatui, tarptautinė graplingo federacija surengė tradicinį teisėjų seminarą. Jo metu buvo akcentuojami ne tik svarbiausi akcentai būsimoms pirmenybėms, tačiau buvo prisimintos ir pamatinės taisyklės naujiems graplingo teisėjams.

„Galiu tik pasidžiaugti, kad teisėjų gretos auga. Atskirų kvietimų niekam nedalinome, tačiau galime pasidžiaugti, kad į seminarą atvyko nemažai naujų, jaunų teisėjų. Maža to, renginyje dalyavo ir svečiai iš Estijos“, - sakė teisėjų kolegijos pirmininkas Dainius Burokas.

Seminare buvo peržvelgtos visos taisyklės ir darsyk atkreiptas dėmesys į jų interpretaciją. Anot Lietuvos graplingo federacijos prezidento Adrijaus Kupsto, tokie seminarai mažina klaidų skaičių.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad šiemet graplingo taisyklės nesikeitė ir nedaug šansų, kad keisis sausio 1-ąją, kada dažniausiai ir būna metodiniai pasikeitimai. Įprastai, prieš taisyklių paketo atnaujinimą, būna išdiskutuojami dalykai, tačiau šįsyk to nebuvo.

Sakyčiau, tai yra pagrindinė priežastis, kodėl šįsyk nusprendėme peržvelgti visas taisykles, o ne koncentruotis į kažkurią vieną sritį. Tiesa, nemažai dėmesio skyrėme dažniau pasikartojančioms klaidoms, kaip vėlyvas kovos stabdymas ar kaip tik pavėlavimas sportininkams palikus tatamį.

Kalbant apie būsimą Europos čempionatą, esu tikras, kad jam teisėjai bus pasiruošę aukščiausiu lygiu. Dėl to net nekyla abejonių“, - sakė Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Adrijus Kupstas.

Tarp dalyvių buvo galima išvysti ir veikiančių sportininkų. Pastarieji, artėjant karjerai į pabaigą, nusprendė imtis naujo amato.

„Kaip bet kurioje sporto šakoje, sportininkai teisėjai geriau jaučia situaciją už tuos teisėjus, kurie nėra sportavę. Nesakau, kad tai būtina, sakau, kad tai dažnai padeda laiku priimti sprendimus. Be abejo, jų prisijungimas tik sustiprins teisėjų korpusą“, - reziumavo federacijos steigėjas Kęstutis Smirnovas.

Europos graplingo čempionatas spalio 8 dieną bus surengtas Panevėžyje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
GERIAUSIŲ RINKIMAI
  • Sirgalius
  • Žaidėjas
  • Rungtynės