Legendinė „Rudens vėjo“ regata kviečia gyvai pasigrožėti įspūdingais buriuotojiškais vaizdais

2022.09.28 11:48
Buriavimas | Dainiaus Čėplos nuotr.

Buriavimas | Dainiaus Čėplos nuotr.

 Savaitgalį, rugsėjo 30 – spalio 2 dienomis Kauno mariose jau 32-ąjį kartą vyksianti legendinė „Rudens vėjo“ regata kviečia visus norinčius rudenėjančios gamtos fone gyvai pasigrožėti įspūdingais buriuotojiškais vaizdais – regatoje bures kels daugiau nei pusantro šimto sportinių jachtų. Jau daugiau nei trisdešimtmetį vykstančioje regatoje yra lenktyniavę ne tik kone visi geriausi Lietuvos buriuotojai, bet ir tokios pasaulinės buriavimo legendos kaip Brazilijos daugkartinis olimpinis ir pasaulio čempionas Robertas Scheidtas.

„Iki pandemijos iš tiesų sulaukdavome nemažai svečių iš užsienio – sportininkai atvykdavo iš Lenkijos, Estijos, Latvijos. Kai regatoje startuodavo mūsų olimpinė vicečempionė Gintarė Volungevičiūtė Scheidt, čia buvo apsilankę ir stiprių buriuotojų iš Ispanijos, taip pat Gintarės vyras, Brazilijos buriavimo žvaigždė Robertas Scheidtas. Pandemijos metu tiek svečių, tiek pačių dalyvių skaičius buvo kritęs, tačiau šiemet regata atsigauna – išankstinėje registracijoje užsiregistravo virš 160 jachtų ir burlenčių, o su visais teisėjais ir organizatoriais, manome, regata sutrauks apie 250 dalyvių – tai bus išties įspūdingas buriuotojiškas renginys Kauno mieste“, – dalinasi ilgametis regatos teisėjas Rolandas Žentelis.

Pasak jo, regatas kasmet kauniečiams ir miesto svečiams padovanoja įspūdingus vaizdus, kuriais, rudenėjančio Pažaislio parko fone, galima grožėtis ramiai vaikštinėjant Kauno marių ir jachtklubo pakrantėmis. Startai šiųmetinėje „Rudens vėjo“ regatoje planuojame penktadienį – 14:00 val., šeštadienį – 12:00 val., sekmadienį – 11:00 val.

Šiemet orų prognozės žada pakankamai stabilius ir gražius rudeniškus orus, nors, pasak R. Žentelio, kasmet ši regata gali nustebinti pačiais netikėčiausiais meteorologiniais siurprizais.

„Yra buvę metų, kai lenktynių metu sninga, kai ryte jau spaudžia šalna ir sportininkams tenka startuoti su žieminėmis kepurėmis ir apranga. Tačiau yra buvę ir visiškai vasariškų orų. Oro sąlygos šioje regatoje visada būna staigmena“ – pasakoja R. Žentelis.

Palyginus su praėjusiais metais regata ūgtelėjo – šiemet joje ketina startuoti kone 100 „Optimist“ klasės jachtų, 24 „ILCA 6“ klasės jachtų, 20 „ILCA 4“, 5 „ILCA 7“ klasės jachtos 6 „Techno 293“ klasės burlentės. Pirmą kartą regatoje startuos ir „RS Feva“ klasės laivynas, jų ketina startuoti 11 jachtų. Planuojama sulaukti svečių iš Estijos ir Latvijos.

Šiemet regatos organizavimą iš Lietuvos buriuotojų sąjungos perėmė „RS 280“ klasės jachtų asociacija, kuri varžybas organizuos padedama Kauno „Bangpūčio“ sporto mokyklos bei Kauno savivaldybės. Daugiau informacijos apie regatą galima rasti čia.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų