88-ąją minutę įvartį praleidusi Lietuvos rinktinė savo pasirodymą Tautų lygoje užbaigė pralaimėjimu prieš Liuksemburgą latviai sužaidė lygiosiomis su Andora ir pateko į C divizioną (25)

2022.09.25 23:43
Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

 Lietuvos rinktinė sekmadienį vakare įvykusiose UEFA Tautų C lygos pirmos grupės rungtynėse svečiuose minimaliu rezultatu 0 – 1 nusileido Liuksemburgo futbolininkams.

Rolandas Baravykas 9-ąją minutę atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo virš varžovų vartų. Arvydo Novikovo 21-ąją minutę reidą į baudos aikštelę sėkmingai sustabdė varžovas ir lietuvių rengta ataka nutrūko. Danelo Sinani 26-ąją minutę smūgiuotą kamuolį kaire koja sėkmingai blokavo Edvinas Girdvainis ir pasižymėti nepavyko. Gersonas Rodriguesas 29-ąją minutę atliko smūgį per save, tačiau pastarajam į kamuolį pataikyti nepavyko ir kamuolys skriejo šalia vartų. D.Sinani 30-ąją minutę atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį būdamas prie vartų sėkmingai blokavo Benas Šatkus. Tuo tarpu prasitęsusios atakos metu G.Rodrigueso smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją. Netrukus aikštėje įvyko aistrų proveržis. Vykintas Slivka pastūmė Liuksemburgo vyriausiąjį trenerį Lucą Holtzą, kuris bandė pagudrauti ir palaikė už aikštės ribų būdamas kamuolį. Domantas Šimkus 39-ąją minutę atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau pastarasis buvo netikslus. Dominykas Barauskas 41-ąją minutę patyrė sudėtingą kelio traumą ir tik neštuvų pagalba paliko rungtynes.   

E.Girdvainis 50-ąją minutę standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. A.Novikovas 58-ąją minutę baudos smūgio metu atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau varžovai gynėsi užtikrintai. G.Rodriguesas 61-ąją minutę tiksliai nukreipė kamuolį į vartų tinklą, tačiau teisėjas po VAR peržiūros užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė. G.Rodriguesas 73-ąją minutę atliko dar vieną pavojingą smūgį, tačiau kamuolį sėkmingai blokavo varžovas. G.Rodriguesas 73-ąją minutę atliko dar vieną pavojingą smūgį, tačiau kamuolį sėkmingai blokavo varžovas. Po keitimo aikštėje pasirodęs Saulius Mikoliūnas vilkėdamas Lietuvos rinktinės marškinėlius sužaidė 100-ąsias rungtynes. A.Novikovas 80-ąją minutę baudos smūgio metu galingai pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė vartininkas. G.Rodriguesas 88-ąją minutę puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir išvedė Liuksemburgo rinktinę į priekį 1:0.

Šios rungtynės S.Mikoliūnui buvo 100-osios Lietuvos rinktinėje. Tiek nėra sužaidęs joks kitas Lietuvos rinktinės žaidėjas.


Tuo tarpu kitame šios grupės susitikime Farerų salų rinktinė namuose 2 – 1 nugalėjo Turkijos futbolininkus. Šeimininkams pergalę padovanojo Viljormuro Davidseno ir Joano Simuno Edmundssono pelnyti įvarčiai. Rungtynių pabaigoje turkų gretose pasižymėjo Serdaras Gurleris.

Turkija su 13 taškų laimėjo C1 grupę, tuo tarpu Liuksemburgas su 11 taškų liko antras. Ferarų salos su 8 taškais – trečios, o Lietuva su 1 tašku – ketvirta.

Visgi lietuviai kol kas dar neiškrito iš C lygos, nes žais atkrintamąsias dėl išlikimo su kitomis C lygos paskutinėmis grupių komandomis, kuriose susikaus su Baltarusija, Gibraltaru arba Kipru/Šiaurės Airija.

Iškritusias komandas pakeis Latvija, kuri sekmadienį 1:1 sužaidė lygiosiomis su Andora bei laimėjo D1 grupę ir Estija, laimėjusi D2 grupę.

Atkrintamosios dėl išlikimo C lygoje vyks 2023 m. kovo 21-23 ir 24-26 dienomis.


Rungtynių eiga
90 min.

Rungtynių statistika (Liuksemburgas – Lietuva)

Rungtynių statistika (Liuksemburgas – Lietuva) | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių statistika (Liuksemburgas – Lietuva) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

Lietuvos rinktinė patiria apmaudų pralaimėjimą rezultatu 0 - 1.

90 min.

Pridedamos 6 papildomos žaidimo minutės.

88 min.
ĮVARTIS

G.Rodriguesas puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir išvedė Liuksemburgo rinktinę į priekį 1:0.

80 min.

A.Novikovas baudos smūgio metu galingai pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė vartininkas. 

78 min.

Po keitimo aikštėje pasirodė Saulius Mikoliūnas, kuris vilkėdamas Lietuvos rinktinės marškinėlius žaidžia 100-ąsias rungtynes. 

75 min.

A.Novikovas atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė.

73 min.

G.Rodriguesas atliko dar vieną pavojingą smūgį, tačiau kamuolį sėkmingai blokavo varžovas.

61 min.

G.Rodriguesas tiksliai nukreipė kamuolį į vartų tinklą, tačiau teisėjas po VAR peržiūros užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė. 

58 min.

A.Novikovas baudos smūgio metu atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau varžovai gynėsi užtikrintai. 

50 min.

E.Girdvainis standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. 

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika (Liuksemburgas – Lietuva)

Pirmojo kėlinio statistika (Liuksemburgas – Lietuva) | „Scoreboard“ statistika

Pirmojo kėlinio statistika (Liuksemburgas – Lietuva) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių 0 – 0.

45 min.

Pridedamos 3 papildomos žaidimo minutės.

41 min.

Dominykas Barauskas patiria sudėtingą kelio traumą ir tik neštuvų pagalba palieka rungtynes. Tuo tarpu vietoje jo aikštėje pasirodo Natanas Zebrauskas.

39 min.

Domantas Šimkus atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau pastarasis buvo netikslus. 

34 min.

Aistrų proveržis aikštėje. Vykintas Slivka pastūmė Liuksemburgo vyriausiąjį trenerį Lucą Holtzą, kuris bandė pagudrauti ir palaikė už aikštės ribų būdamas kamuolį. 

30 min.

D.Sinani atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį būdamas prie vartų sėkmingai blokavo Benas Šatkus. Tuo tarpu prasitęsusios atakos metu G.Rodrigueso smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją. 

29 min.

Gersonas Rodriguesas atliko smūgį per save, tačiau pastarajam į kamuolį pataikyti nepavyko ir kamuolys skriejo šalia vartų.

26 min.

Danelo Sinani smūgiuotą kamuolį kaire koja sėkmingai blokavo Edvinas Girdvainis ir pasižymėti nepavyko.

21 min.

Arvydo Novikovo reidą į baudos aikštelę sėkmingai sustabdė varžovas ir lietuvių rengta ataka nutrūko.

13 min.

S.Thillas pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau pastarasis nei vieno iš komandos draugų nepasiekė.

9 min.

Rolandas Baravykas atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo virš varžovų vartų.

7 min.

Sebastienas Thillas atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau sukurti pavojaus prie lietuvių vartų nepavyko.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 21:03

Liuksemburgo rinktinės startinis vienuoliktukas:

Atnaujinta 21:01

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis:

Įdomūs faktai:

• Lietuvos rinktinė yra patyrusi keturis pralaimėjimus, vieną susitikimą baigusi lygiosiomis ir šiuo metu savo sąskaitoje turi 1 tašką bei rikiuojasi paskutinėje grupės vietoje. Tuo tarpu Liuksemburgas su 8 taškus žengia antras ir nusileidžia pagal taškus tik Turkijai (13).

• Lietuvos rinktinė birželio mėnesį vykusias pirmąsias rungtynes su Liuksemburgu namuose pralaimėjo rezultatu 0 – 2.

• Lietuvos rinktinei antrose rungtynėse vadovaus nacionalinės komandos vairą perėmęs specialistas iš Vokietijos Reinholdas Breu.


Komentarai:

Reinholdas Breu, Lietuvos rinktinės treneris:

„Pirma, esu labai laimingas vėl čia būdamas, ypač šiame naujame stadione. Startinės pozicijos prieš rungtynes aiškios, žaidžiame prieš 93-ą FIFA reitingo komandą, situacija dabar yra aiški, favoritai yra jie. Turėjome šiek tiek problemų, traumuotų žaidėjų, kitiems po traumos dar buvo anksti grįžti, o po pirmų rungtynių turime ir du dėl kortelių negalinčius žaisti žaidėjus, Justą Lasicką ir Liną Klimavičių. Tokia yra situacija, bet turime gerą komandą ir darysime viską, ką galime.

Pasakiau vyrukams, kad dabar turime galvoti apie šias rungtynes, praėjusias turime pamiršti. Noriu žiūrėti į priekį, labai svarbu būti artimais su žaidėjais, jie daro puikų darbą ir esu tikras, kad rytoj žaidėjai 90 minučių darys viską dėl gero rezultato Lietuvai, pasitikiu jais ir tai turėtų būti puikus renginys šiame gražiame stadione“, – konferenciją pradėjo specialistas iš Vokietijos.

Būsime gerai pasiruošę, visi žinos apie jų stiprybes ir silpnybes tiek komandiškai, tiek individualiai. Bet aš noriu žiūrėti į tai, kaip žaisime mes patys. Kaip sakiau, būsime gerai pasiruošę, visi atliks gerą darbą ir matysime, ką galime pasiekti.

Turėsime idėją, kaip norime žaisti, visi nori laimėti, žaisti dėl pergalės, mes turime būti šaltakraujiški. Bus labai sunkios rungtynės, nes varžovų komanda turi daug kokybės, ne tik priekyje, kalbant apie žaidėjus kaip Danelis Sinani, bet visose aikštės dalyse jie turi stiprių ir gerų žaidėjų. Mums reikia stiprios komandos, o paskutiniame trečdalyje – kartais ir šiek tiek individualių veiksmų."


Komandų formos:

Komandų formos | Organizatorių nuotr.

Komandų formos | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų