G.Krapikas – apie pasiruošimo sezonui niuansus ir maloniai nustebinusius žaidėjus

2022.09.23 19:21
Gintaras Krapikas | „Stop“ kadras

Gintaras Krapikas | „Stop“ kadras

 Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai užbaigė ikisezoninių rungtynių seriją „Žalgirio“ arenos treniruočių salėje įveikdami Rygos VEF klubą. Žalgiriečiai iki pirmadienį įvyksiančių pirmųjų oficialių „Betsafe-LKL“ sezono rungtynių Klaipėdoje žaidimą šlifuos jau tik treniruotėse.

Neabejotinai svarbia būsimo sezono pasiruošimo dalimi žaliai baltų stovykloje tapo vyriausiojo trenerio Kazio Maksvyčio asistentas Gintaras Krapikas, kartu su Tautvydu Saboniu perėmęs darbą su komanda treniruotėse, kol K.Maksvytis ir Evaldas Beržininkaitis dirbo Lietuvos rinktinėje.

Apie visą pasiruošimo sezonui ciklą, po rinktinės pertraukos prie komandos prisijungusius dalykus G.Krapikas „Žalgiris Insider“ tinklalaidėje kalbėjosi su krepšinio komentatoriumi Ryčiu Kazlausku.

„Labai svarbu, kad prie tų bazinių taisyklių, kurias komandai diegėme kartu su T.Saboniu, treneris K.Maksvytis pagal save sudėliotų galutinius štrichus, nes jam reikės vadovauti komandai. Be abejo, kad kiekvienas treneris įsivaizduoja, kaip kiekviena komanda turėtų žaisti gynyboje ir puolime. Dabar turime tik treniruočių klausimą, bet jų negalime padaryti daugiau, nei jų yra. Kuo greičiau išsireikalausime visų detalių treniruotėse, tuo komanda anksčiau pradės žaisti taip, kaip treneris įsivaizduoja“, – aiškino G.Krapikas.

G.Krapikas „Žalgiriui“ vadovavo iki trenerio K.Maksvyčio prisijungimo prie komandos antroje treniruočių stovyklos Ispanijoje dalyje. Būtent po sugrįžimo iš Ispanijos komanda sulaukė ir rinktinėje žaidusių Luko Lekavičiaus, Igno Brazdeikio ir Arno Butkevičiaus. Kaip tvirtino G.Krapikas, prisijungus šiai trijulei, komandai teko iš naujo ieškoti susižaidimo treniruotėse.

„Visgi atėjo nauji žaidėjai ir komanda, nors ir jai vadovauja tas pats treneris kaip ir Lietuvos rinktinėje, turi ne tuos pačius krepšininkus kaip rinktinėje. Skiriasi stipriausios pozicijos. Aišku, kad reikia rinktinės žaidėjus, žaidžiančius „Žalgiryje“, iš naujo įvesti į sistemą. Kaip bebūtų, žaidėjams trenerio sistemos bendrų bruožų žinojimas leidžia prisijungti lengviau. Dabar reikia susipažinti su partneriais, su kuriais nėra žaidę ir treniravęsi, reikia apsiprasti ir penketukuose: kamuolį greitajame puolime ties tritaškiu duoti tam žaidėju, kuris ir pataikys arba ant ankstyvo „ūselio“ neduoti žaidėjui kamuolio, kuris nežaidžia nugara“, – pasakojo specialistas.

„Žalgiris Insider“ tinklalaidėje kalbėjęs specialistas įvertino ir tuos žaidėjus, kurie jį maloniai nustebino pasiruošimo metu. G.Krapikas tvirtino, kad Lauryno Biručio ir Tomo Dimšos nepatekimas į galutinį rinktinės dvyliktuką jiems padėjo geriau parodyti save per ikisezonines „Žalgirio“ treniruotes ir rungtynes.

„Kaip bebūtų skaudu tiems žaidėjams, kurie buvo išplėstiniame rinktinės sąraše ar stovykloje, turiu omeny L.Birutį ir T.Dimšą, „Žalgirio“ komandai ir jiems buvo geriau, kad juos palyginus anksti paleido iš rinktinės. Net jeigu ir pateksi į rinktinę kaip dvyliktas žaidėjas, neturėsi daug galimybių žaisti, – teigė treneris. – Šiuo atveju šie vyrai gana anksti prisijungė prie „Žalgirio“. Jie jau buvo „pasportavę“ ir buvo neblogoje formoje. Laikotarpis su „Žalgiriu“ jiems davė užtikrintumo, nes jau ir buvo neblogai pasiruošę. Jie gavo daugiau žaidimo minučių, tas pats liečia ir Karolį Lukošiūną, kuris vasarą dirbo daugiau, žinodamas, kas jo laukia.“

Visą 75 minučių trukmės tinklalaidę su G.Krapiku jau dabar gali išvysti visi „Žalgiris Insider“ MVP plano prenumeratoriai.

Zalgiris

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų