Apie lemtingo sprendimo detales prabilęs R.Federeris: „Nenoriu, kad paskutinis turnyras primintų laidotuves“ (1)

2022.09.22 15:57
Rogeris Federeris ir Laverio taurės dalyviai | „Stop“ kadras

Rogeris Federeris ir Laverio taurės dalyviai | „Stop“ kadras

 Jau šį penktadienį geriausi Europos ir pasaulio tenisininkai penktąkart grumsis dėl prestižinės Laverio taurės. Šiemet petys į petį Senojo žemyno komandoje stos „didysis ketvertas“ – Andy Murray‘us, Novakas Djokovičius, Rafaelis Nadalis ir Rogeris Federeris, kuriam šis turnyras taps galutine karjeros stotele.

Liepos pradžioje R.Federeris dar kalbėjo apie tai, kad 2023 m. svajoja paskutinį kartą sužaisti Vimbldono centriniame korte. Tuomet šveicaras dar tikėjo, jog 2022 m. pabaigoje grįš į ATP turą ir sužais turnyrą Bazelyje (Šveicarija), o 2023 m. surengs savotišką atsisveikinimo turą didžiausiuose turnyruose.

Visgi, po Vimbldono čempionų parado R.Federeriui buvo atlikti išsamūs medicininiai tyrimai, kurių rezultatai nebuvo džiuginantys. Šveicaro reabilitacija po sunkių kelio traumų klostėsi sunkiai ir veteranas galiausiai nusprendė, jog laikas trauktis.

„Vasarą jau norėjosi intensyvinti treniruotes ir aš jaučiau, kaip sunku mano kūnui tai atlaikyti. Reabilitacija – labai delikatus procesas. Spausti iš savęs gali tik tiek, kiek kūnas tau leidžia. Tai buvo įdomus iššūkis, nes niekada nesi tikras, kur bus tavo galimybių ribos. Stengėmės būti atsargūs ir nerizikuoti. Visgi, kai nuolat turi būti atsargus, tuomet pradedi savęs klausti, ar dar apskritai įmanoma pasiekti normalią fizinę formą. Tada po truputį aplankė pesimistinės nuotaikos.

Po Vimbldono gavau testų rezultatus. Jie nebuvo tokie, kokių tikėjausi. Tada atsisėdau ir pagalvojau, jog esu kryžkelėje ir turiu pasirinkti, į kurią pusę sukti. Nebuvau pasiruošęs rizikuoti viskuo, ką turiu. Niekada to ir nenorėjau. Keletas pastarųjų metų buvo labai sunkūs. Tenise atsigauti po operacijų yra itin sudėtinga. Susigrąžinti gerą formą, žaisti 5 mačus per savaitę, žaisti ant skirtingų dangų, keliauti po visus pasaulio žemynus – tai labai didelis iššūkis. Čia ne ta sporto šaka, kur tave gali pakeisti koks nors atsarginis žaidėjas. Sugrįžti sunku ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Turi būti tikras, kad tavo kūnas yra visiškai atsistatęs. Kitaip nepasitikėsi savimi ir iš to sugrįžimo nieko gero nesigaus.

Vimbldono turnyro metu dar nuoširdžiai tikėjau, kad kitąmet grįšiu į tą kortą ir kažkokiu būdu sudalyvausiu turnyre, bet tada atėjo tie testų rezultatai, išvykau atostogų ir ten susitaikiau su mintimi apie karjeros pabaigą. Kalbėjau apie tai tik su Mirka, savo tėvais ir komandos nariais. Kiti apie tai nežinojo, todėl atostogas praleidome puikiai. Tik grįžus namo ėmiau galvoti, kaip man reikia visuomenei pranešti apie pasitraukimą. Sunkiausias darbas turbūt buvo atsisveikinimo laiško rašymas. Pergalvojau kiekvieną žodį“, - sakė R.Federeris.

41-erių šveicaras tikina, kad viduje jau susigyveno su savo sprendimu ir tikisi, kad Laverio taurės turnyre neprimins laidotuvių vien todėl, kad jis paženklins R.Federerio karjeros pabaigą.

„Nerimavau dėl to, kaip man po šio sprendimo reikės bendrauti su žiniasklaida, sirgaliais. Galvojau, kad bus sunku kalbėti apie karjeros pabaigą nepasiduodant emocijoms, nes visi žino, kiek daug man reiškia tenisas. Jaučiuosi taip, tarsi būčiau išgyvenęs daugybę atsisveikinimo stadijų, ir dabar jau tikrai nenoriu, kad paskutinis mano karjeros turnyras primintų laidotuves. Noriu, kad visi tame turnyre būtų laimingi, kad tai būtų tarsi geras vakarėlis. Man tai svarbiausia. Esu sakęs, kad jei paskelbsiu karjeros pabaigą, tai nenorėsiu klausyti užuojautos kalbų ir klausimų, ar man viskas gerai. Taip, man viskas gerai ir aš būsiu laimingas“, - teigė šveicaras.

R.Federeris pažymėjo, kad kalbų apie jo sugrįžimą būti negali: „Nemalonu priimti tokį sprendimą, bet aš esu laimingas, jog galiausiai tam pasiryžau. Daug apie tai galvojau ir supratau, kad tai – teisingas sprendimas. Jau turėjau nemažai laiko, kad su tuo susigyvenčiau“.

Šveicaras taip pat išreiškė nusivylimą dėl to, kad taip ir negalėjo sužaisti oficialaus mačo su naująja teniso žvaigžde ispanu Carlosu Alcarazu, kuris R.Federerį laiko savo idealu.

„Aišku, kad esu nusivylęs, jog su juo taip ir nesužaidėme. Stebėjau jo pasirodymą „US Open“. Šie metai Carlosui tiesiog fantastiški. Visada sakiau, kad sporte gims naujos žvaigždės ir Carlosas yra viena iš jų. Teniso ateitis šviesi. Žmonės vis galvoja, kad pasitraukus dabartinei žaidėjų kartai, tenisą ištiks nuosmukis. Galiu tik priminti, kad tą patį jie kalbėjo ir pasitraukus Samprasui su Agassi. Tada atėjo mano, Novako, Rafos, Andy ir Stano era. Dabar į aukštumas pradeda kilti tokie kaip Carlosas“, - pridėjo R.Federeris.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų