D.Šimkus: „Keturi taškai būtų geras rezultatas, bet mūsų tikslas – šeši“

2022.09.21 15:33
Domantas Šimkus | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Domantas Šimkus | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Pusmetį be Lietuvos rinktinės buvęs Domantas Šimkus, pasikeitus treneriams, ir vėl joje. Su Pauliumi Golubicku atvykęs saugas buvo vienas pirmųjų rinktinės žaidėjų stovykloje. Netrukus prie dueto prisijungė Justas Lasickas, Dominykas Barauskas, o po dienos visa kariauna, su kuria Reinholdas Breu bandys įveikti Farerų salų bei Liuksemburgo rinktines.

„Stovyklą pradėjome nuo aktyvacijos. Tai salėje atliekami pratimai su roleriais, kurie skirti raumenų prajudinimui. Taip pat prasibėgome Vingio parke“, - po pirmos treniruotes tinklalaidėje „FutbolasLT“ kalbėjo D.Šimkus.

Visą pokalbį su D.Šimkumi klausykitės čia:

Domantai, grįžkime į tavo klubinę karjerą. Kokie pirmieji įspūdžiai „Mura“ klube ir pačiame Slovėnijos čempionate?

Kai atvažiavau, komanda priėmė labai teigiamai, žaidėjai draugiški, treniruotės, nors sunkios, bet aukšto lygio. Treneris vietinis, bet visi kalba angliškai, nėra jokių problemų, todėl adaptacija praeis greitai. Jau ir dabar jaučiuosi pakankamai gerai.

Organizacija dirba labai gerai, nėra jokių problemų. Jau ketverios rungtynės kaip esu ten, tai galiu pasakyti, kad lyga tikrai labai įdomi, bet kas gali laimėti prieš bet ką. Šiuo momentu išsiskiria Justo (Lasicko) komanda „Olimpia“. Žaidėme prieš juos, 2:0 pirmavome, bet galiausiai 2:3 pralaimėjome.. labai gaila. Mura – nedidelis miestelis, bet visi labai myli futbolą, stadionas dažniausiai būna pilnas, atmosfera labai gera, stadionas irgi labai geras. Lygoje labai daug jaunų žaidėjų, daug kas stebi lygą, konkurencija didelė, todėl įdomu.

Ar galėtum Slovėnijos čempionato lygį palyginti su mūsų A lyga? Kuo skiriasi arba kuo panašios abi lygos?

Slovėnijoje lygis, žinoma, geresnis, nes tempas skiriasi, tempas, mąstymas. Lietuvoje gali pagalvoti, o ten viskas vyksta labai greitai. Ten daug dirba taktiniams dalykams.

Kokius tikslus šiemet kelia „Mura“ komanda?

Čia visada tikslai yra būti trejetuke. Fanai, žinoma, nori tik pirmos vietos, bet klubo tikslai yra būti trejetuke ir patekti į Europą.

Turime tokios informacijos, kad tau pasiūlė kaimyninės šalies klubas pelningesnį pasiūlymą. Kas nusvėre pasirinkimą vykti būtent į Slovėniją?

Apie pinigus, galbūt, būtų neetiška kalbėti, bet mano pasirinkimą nusvėrė kontrakto trukmė. Rygoje ilgo kontrakto nesiūlė, o „Muros“ komandoje pasirašiau dvejų metų kontraktą. Tiesa, pasiūlymą svarsčiau, žinau kas per klubas, kokie tikslai, bet pasvėrus visus pliusus ir minusus, priėjau išvados, kad geriau turėti ilgalaikį kontraktą „Mura“ klube.

Kaip pačiam sekasi pritapti komandoje? Ar nėra kalbos barjero su komandos draugais?

Kadangi esu buvęs ne vienoje komandoje užsienyje, žinau ką tai reiškia, kaip komanda priima. Čia viskas buvo labai gerai, iškart mane priėmė į ratą, kvietė laisvalaikį po treniruočių praleisti kartu. Komandoje yra bosnis ir iš Kosovo yra du žaidėjai, dauguma kalba angliškai. Su Balkanų žaidėjais yra tekę susidurti kitose komandose, todėl visi susikalbame be problemų.

Koks pirmas įspūdis susipažinus su Lietuvos rinktinės naujuoju treneriu?

Kažko labai daug negaliu pasakyti, kadangi nei treniruotės aikštėje dar neturėjau, bet tas pats pirminis įspūdis atvažiavus į viešbūtį, pabendravus, tikrai teigiamas. Treneris domisi, klausinėja, su žaidėjais bendrauja gana šiltai ir artimai, kol kas tikrai teigiamai, įspūdis geras, žiūrėsime kaip viskas vyks per treniruotes.

Kokios kalbos yra tarp žaidėjų prieš tas dvejas rungtynes, kurios iš esmės dabartiniame fone gali tapti dar svarbesnės nei pirmajame rate?

Kalbėjome minimaliai. Visi žino kokia yra svarba, negalime prarasti taškų per tas dvejas rungtynes, visų tikslas – tik laimėti.

Ar keturi taškai būtų geras rezultatas Lietuvos rinktinei?

Manau, šiai dienai keturi taškai – taip, bet mūsų tikslas yra šeši taškai, kadangi norint išlikti divizione reikia laimėti abejas rungtynes.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų