Sidabro medalis lietuvio kišenėje Europos akrobatinio skraidymo čempionate

2022.09.21 12:40
Džiugas Kačanauskas | Organizatorių nuotr.

Džiugas Kačanauskas | Organizatorių nuotr.

 Lietuvis Džiugas Kačanauskas, nustebindamas visus Europos akrobatinio skraidymo čempionato dalyvius, šovė į priekį. Pilotas atlikdamas trečiąjį, nežinomo komplekso pratimą iškovojo sidabro medalį, į priekį praleido tik čempionato šeimininką – rumuną Vlad – Aleksandru Popescu.

Pirmosiomis čempionato dienomis po privalomosios „Free Known“ programos atrodė, kad pirmąsias vietas lietuviui D. Kačanauskui teks tik susapnuoti. Mat, po šio komplekso atlikimo teisėjai lietuvį įvertino tokiu rezultatu, kad jis turėjo tenkintis 15-a vieta tarp visų 30 dalyvių. O štai jo kolega Igoris Lobanovas vos per plauką liko be apdovanojimų – bronzos medalio, kurį iškovojo vos kelių taškų persvara rumunas Dan Stefanescu.

Po privalomosios programos abu lietuviai teigė, kad buvo nustebę pelnytomis vietomis. Pasak Lietuvos akrobatinio skraidymo rinktinės piloto I. Lobanovo, jis pirmąjį kompleksą stengėsi atlikti aštriai ir greitai skrisdamas.

„Pamatęs rezultatus tikrai nustebau, kad teisėjai skyrė aukštą vietą. Galvojau bus prasčiau, nes ir treneris davė pastabų, kad kai kurias figūras atlikau per greitai. Tačiau, matyt, teisėjams patinka greitis ir gal dėlto galėjau džiaugtis tokiu geru rezultatu. Atrodo, Džiugas viską kaip ir gerai atliko pirmajame pratime, bet jo lėktuvas, kiek lėtesnis, lyginant su kitų dalyvių. Tad nelabai suprantame, kodėl jis gavo tokį prastą įvertinimą“, - teigė D. Kačanausko komandos draugas.

Tačiau pirmas, kiek prastesnis įvertinimas, lietuvio D. Kačanausko neišmušė iš pusiausvyros. Lietuvis vis gerino ir gerino savo rezultatus, kol galiausiai bendroje įskaitoje prasibrovė į dešimtuką. O atliekant priešpaskutinį 3-iąjį pratimą Europos akrobatinio skraidymo čempionate nušluostė nosį prancūzui Tommy Douillard, kuris bendroje įskaitoje kovoja dėl prizinių vietų. Prancūzas liko trečias, o lietuvis laimėjo sidabro medalį.

Džiugas Kačanauskas | Organizatorių nuotr.

Džiugas Kačanauskas | Organizatorių nuotr.

„Vakar dieną skridau antru numeriu. Tokia pozicija nėra palanki varžybų metu ir kelti didelius lūkesčius yra sunku. Be to, prieš tai buvusiuose mano pratimuose rezultatai nebuvo aukšti, mano atliktos programos teisėjams kažkuo neįtiko. Dėl to iš esmės strategijos skrydžio metu nekeičiau. Prioritetas buvo atlikti figūras tiksliai, jas pademonstruoti reikiamoje vietoje, reikiamu laiku. Tačiau siekiant konkuruoti su pažangesne technika, turinčia pranašumo vertinimų metu, teko skristi dar agresyviau, figūrose traukti stipriau, stumti stipriau, skirsti greičiau. Turbūt tas ir lėmė aukštą rezultatą“, - po rezultatų paskelbimo sakė Lietuvos akrobatinio skraidymo rinktinės atstovas D. Kačanauskas.

Sportininkui antrino jo treneris Eltonas Meleckis, jog antrasis burtu keliu gautas skrydžio numeris tarsi nieko gero nežadėjo.

„Belieka tik pasidžiaugti, kad Bukarešto padangėje Džiugo skrydis suskambėjo, padarė įspūdį ir mums, komandos nariams, ir tuo pačių teisėjams. Tad labai džiaugiamės pagaliau iškovoję sidabrinį medalį. Belieka tikėtis, kad šiandien Igoriui antras skrydžio eilės numeris taip pat atneš nemažesnę sėkmę“, - sakė Lietuvos rinktinės, Vilniaus Dariaus ir Girėno aeroklubo ir „Iron Wolf Aerobatics“ komandos pilotus treniruojantis akrobatinio skraidymo profesionalas E. Meleckis.

Šiandien paskutinė Europos akrobatinio skraidymo čempionato diena, kuomet paaiškės, kas galės džiaugtis Europos čempionato titulais. Pretendentai į juos rumunų ir prancūzų sportininkai. Iš lietuvių, po iškovoto sidabro medalio, kol kas geriausiai atrodo Džiugas Kačanauskas. Jis šiuo metu yra 9-as bendroje dalyvių įskaitoje. Po vakar nesėkmingo pasirodymo Igoris iš aštuntos vietos nukrito į 14 vietą bendroje įskaitoje.

Geriausiųjų dalyvių dešimtuke daugiausia vyrauja rumunų, prancūzų pilotų pavardės. Tarp jų turime tik du sportininkus iš kitų šalių: atstovą iš Lietuvos D. Kačanauską bei Čekijos pilotą Luką Parizek.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Geriausi skaitytojų komentarai
Nu o tai kur gi tas zaideju sarasas? Paskelbtas desimtukas ir Jus paminejot tik du zaidejus is saraso? Tai kas cia per straipsnis? Informatyvumo nulis.
Kad turbūt nieko labai nenustebino :)
Tenerifės klubas buvo favoritas, nebereikalo pernai ACB lygoj 5 vieta :) Šiemet dvi rungtynės ACB dvi pergalės.
Rytas surinko gana stiprią komandą LKL ir bandys pasispardyti Europoj. Mažai šansų buvo, kad šįkart įspirs, kas ir atsitiko, nieko, turės dar namų varžybas su jais, gal sėkmingesnis spyris bus :)
Kažkas pastoviai vis varo jog jis komandinį mikroklimatą gadina !!! Pasižiūrėjus , to tikrai nepasakyčiau
Manau galės ten ir kaltis tarpusavyje Rusai su Baltarusiais, nu dar kokie tadžikai ir kitas š. Normaliu šaliu boksininkai tikrai nekovos.
Manau priklausys nuo pačio Messi kur jis norės dar tęsti karjerą, o gal ir baigti (niekas nežino koks bus kontraktas, kokie pačio žaidėjo planai ir t.t.). Bet koks jis bebūtų laimingas PSG, manau visada jo prioritetas bus Barcelona. Vien dėl to, kad jį kaip žaidėją padarė geriausiu, tikėjo ir aplamai suteikta buvo tokia galimybė atsiskleisti. Jo namai, buvę komandos draugai N metų (nors ir eina gandai dėl tų nesutarimų su Pique, bet prisiminkime su Ramosu ir buvo aršiausi priešai, o dabar kaip PSG? Laikas sutvarko viską), treneris su kuriuo yra žaidęs. Ne paskutinėje vietoje manau bus ir tokio kaip Lewandowski atėjimas, nes manau ir pats Messi jį vertina kaip viena geriausių pasaulyje. Žodžių daug detalių manau Barcelona pusėje ir pinigai visokie nebus manau svarbiausia Messi, ką gali pasiūlyti PSG. Nebent ten trauktų nežinau kortas visokias, kaip didesni kažkokie vaidmenys klube, svarbesniu pataptų, nei Mbappe koks ir t.t. Sunku bus PSG, bet viskas visiems manau įmanoma.