Stipriausios Baltijos šalių „CS:GO“ komandos titulą iškovojo „SD Invicta“

2022.09.21 12:36
Baltijos „Counter-Strike: Global Offensive“ turnyras | Organizatorių nuotr.

Baltijos „Counter-Strike: Global Offensive“ turnyras | Organizatorių nuotr.

 Keturių pajėgiausių Baltijos šalių komandų „Counter-Strike: Global Offensive“ (CS:GO) turnyrą laimėjo Lietuvos komanda „SD Invicta“. Turnyras gyvai vyko prie sostinės Baltojo tilto įrengtoje „OlyBet fanų zonoje“.

Komandų kovos „OlyBet fanų zonoje“ čia susirinkusiems žiūrovams buvo transliuojamos ant didžiausio ekrano Lietuvoje, jas „Youtube“ kanale ir Delfi.lt platformoje stebėjo atitinkamai 34,5 tūkst. ir 18 tūkst. šio vaizdo žaidimo mėgėjų.

Dėl patekimo į CS:GO turnyro finalą rugpjūtį trijuose atrankiniuose turnyruose varžėsi per 30 Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandų. Tarp stipriausiųjų ketverto pateko trys Lietuvos ir viena Estijos komanda, kuri į turnyrą atvykti negalėjo, tad ją pakeitė mūsų šalies komanda.

Finale „SD Invicta“ atkaklioje kovoje po pratęsimo 2:1 įveikė estus pakeitusią komandą „Panama“, o 3–4 vietose liko komandos „Grindas“ ir „Kyoto“. Tiesa, nors „Kyoto“ komandos pagrindą sudarė 3 Lietuvos žaidėjai, turnyre pasirodė ir komandos nariai iš Latvijos bei Ukrainos. Nugalėtojų – „SD Invicta“ – komandoje žaidė Albinas (tooizera) Šeputis, Ąžuolas (AwwEzz) Misevičius, Linas (LeeN) Ališauskas, Vilius (-tAk) Keserauskas ir Armandas (maty) Kneita, komandos treneris – Ričardas (Veeker) Vismantas.

„SD Invicta“ komandos ir „Youtube“ kanalo „Svarbeuse Dariti“ įkūrėjas Simas Anužis teigia, kad gyvi e-sporto turnyrai – šventė ir vaizdo žaidimų mėgėjams, ir profesionalams. Šie turnyrai padeda populiarinti komandinį e-sportą, ugdyti jo profesionalumą. Turnyro pertraukos metu vykusioje diskusijoje nuomonės formuotojas S. Anužis, „SD Invicta“ treneris R. Vismantas, Lietuvos e-sporto asociacijos valdybos narys ir e-sporto komandos „Iron wolfs“ įkūrėjas Algirdas Gricius skyrė ypatingą dėmesį klausimui, kaip e-sportas gali prisidėti prie švietimo puoselėjimo ir atvirkščiai.

„SD Invicta“ – tituluočiausia turnyro komanda, žaidžianti ir stipriausioje tarptautinėje ESEA lygoje, kurioje kaunasi geriausios pasaulio CS:GO komandos. ESEA lygą pagal pajėgumą sudaro penki divizionai („Open“, „Intermediate“, „Main“, „Advanced“, „Challenger“), į kuriuos pakylama pagal iškovotus rezultatus kaip ir kitose sporto šakose. Šiemet „SD Invicta“ tapo pirmąja Lietuvos komanda, kuri iškovojo 3 vietą „Main“ divizione ir teisę žaisti antrame pagal pajėgumą „Advanced“ divizione. Birželį ši komanda ne tik tapo „ESEA EU Advanced League Division Cup“ čempione, bet ir liepą apgynė šį titulą.

Baltijos „Counter-Strike: Global Offensive“ turnyras | Organizatorių nuotr.

Baltijos „Counter-Strike: Global Offensive“ turnyras | Organizatorių nuotr.

Komandos įkūrėjas S. Anužis neslepia, kad tolesni planai – iškovoti vietą stipriausiųjų pasaulio CS:GO komandų divizione „Challenger“. Anot jo, įdėjus daug darbo ir sukaupus patirties, daugiau laiko skiriant komandinėms treniruotėms bei sulaukus didesnės rėmėjų paramos profesionaliems žaidėjams galima svajoti ir apie patekimą į „ESL Pro League“, kur kovojama dėl 1 mln. JAV dolerių prizinio fondo.

Visą dieną prie sostinės Baltojo tilto, „OlyBet fanų zonoje“, vykusią e-sporto šventę vedė Sania Kovganko-Banginis. Susirinkusieji turėjo galimybę išbandyti įvairius vaizdo žaidimus renginio erdvėje įsikūrusiame e-žaidimų autobuse, dalyvavo diskusijoje apie kompiuterinių vaizdo žaidimų naudą ir iššūkius, patikrino savo jėgas atsakinėdami į klausimus apie e-sportą ir pelnė renginio partnerių įsteigtus prizus, stebėjo turinio kūrėjams Žygaudui Bubliauskui („Youtube“ kanalas „DamagePlan“), Pauliui Samoškai (Samoshka), Omantui Jokubaičiui ir S. Anužiui „OlyBet sporto baro ir grilio“ mestą provokuojančių klausimų iššūkį. Žiūrovų ir dalyvių gerą nuotaiką palaikė repo grupė „Freestarz“, o kompiuterinių žaidimų tematikos kūrinius būgnais pergrojo „Ritmas kitaip“.

Šis CS:GO turnyras išsiskyrė rėmėjų, tarp kurių buvo ir „Genesis“ bei „Edifier“, įsteigtų prizų verte, kuri perkopė 4 tūkst. eurų.

Pagrindinis turnyro informacinis rėmėjas – radijo stotis ZIP FM.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų