Pasaulio irklavimo čempionate – sėkmingas I.Adomavičiūtės sugrįžimas po dopingo skandalo

2022.09.19 18:42
Ieva Adomavičiūtė l LIF nuotr.

Ieva Adomavičiūtė l LIF nuotr.

 Račicėje (Čekija) pirmadienį tęsėsi pasaulio irklavimo čempionatas. Antrąją varžybų dieną startavo ir 5 įgulos iš Lietuvos.

Moterų porinių keturviečių valčių antrajame atrankos plaukime naujai suformuota Lietuvos įgula (Viktorija Senkutė, Ieva Adomavičiūtė, Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė) užėmė trečią vietą (6:24.61 min.). Lietuvės kartu su kinėmis (6:19.19) bei australėmis (6:20.30) pateko tiesiai į pusfinalį, išvengdamos paguodos plaukimo.

Šis čempionatas yra ypatingas I.Adomavičiūtei. Tituluota Lietuvos irkluotoja į elitines varžybas sugrįžo po 2 metų diskvalifikacijos dėl dopingo vartojimo.

Analogiškoje vyrų rungtyje kiek nepasisekė Žygimantui Gališanskiui, Dominykui Jančioniui, Giedriui Bieliauskui ir Aurimui Adomavičiui. Lietuviai pirmajame atrankos plaukime įtemptai kovojo dėl 1 iš 2 tiesioginių kelialapių į pusfinalį. Deja, finišą mūsiškiai pasiekė treti (5:45.60), vos 0.41 sek. atsilikę nuo olandų. Į pusfinalį pateko ir plaukimo nugalėtojai italai (5:43.94), o lietuvių lauks paguodos plaukimas.

Vyrų pavienių keturviečių valčių pirmajame atrankos plaukime Povilas Stankūnas, Martynas Džiaugys, Povilas Juškevičius ir Mantas Juškevičius finišavo ketvirti – 6 min. 1.43 sek. Tiesiai į pusfinalį pateko 2 pirmosios įgulos, o lietuviai šį tikslą mėgins įgyvendinti paguodos plaukime.

Sėkmingai vyrų vienviečių valčių pirmajame paguodos plaukime pasirodė Mindaugas Griškonis. Jis aplenkė visus varžovus (6:53.64) ir iškovojo kelialapį į ketvirtfinalį.

Paguodos plaukime sužibėjo ir broliai Dovydas bei Domantas Stankūnai. Europos jaunimo čempionai pavienių dviviečių valčių pirmajame paguodos plaukime finišavo pirmi (6:30.96) ir iškopė į pusfinalį.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų