V.Čeburinas: „Matome kokia klaidos kaina tokiame lygyje“

2022.09.16 23:05
Vladimiras Čeburinas | Elvio Žaldario nuotr.

Vladimiras Čeburinas | Elvio Žaldario nuotr.

„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir saugas Nicolas Gorobsovas po rungtynių su „Basel“ teigė, jog žalgiriečiai nusipelnė daugiau, nes sužaidė gerai.

Atkaklioje UEFA Europos Konferencijų lygos dvikovoje pergalę daugkartiniams Šveicarijos čempionams nulėmė vienintelis įvartis antrojo kėlinio viduryje.

„Noriu padėkoti aistruoliams už palaikymą. Rungtynių pradžioje „Basel“ norėjo turėti iniciatyvą. Mes ruošėme savo žaidimą taip kad mums buvo svarbu savo žaidėjams atrasti erdvių. Turėjome gerą progą, ja nepasinaudojome. Toliau rungtynėse daugiau valdė kamuolį varžovai. Stengėmės taip organizuoti žaidimą kad galėtume išeiti į greitas atakas, sukurti pavojaus. Padarėme klaidą prie aukšto spaudimo. Praleidome įvartį. Po to atlikome maksimalų spaudimą, sukūrėme varžovams nepatogumų. Buvo išėjimų prie vartų, kamuolys buvo baudos aikštelėje. Tačiau neįmuštas įvartis yra neįmuštas įvartis. Reikėjo daugiau agresyvumo prie varžovų baudos aikštelės. Dėkui žaidėjams, jie padarė daug sunkaus gero darbo. Reiks analizuoti, įsivertinti kuriuose epizoduose nesužaidėme kaip reikia Rungtynės geros, daug gerų progų neturėjo abi komandos. Tačiau progų buvo, vieni įmušė, kiti ne“, – reziumavo treneris.

„Sunkios rungtynės. Atlikome gerą darbą. Turėjome gerų epizodų. Tačiau tokioms komandoms kaip „Basel“ nereikia daug progų. Jie turi gerą meistriškumą. Turime būti labiau susikaupę gavę kamuolį, rinkdamiesi variantus atakoje. Turime priimti geresnius sprendimus, būti agresyvesni priekyje. Tačiau bendrai komanda nudirbo gerą darbą. Rezultatas nėra geras. Turime eiti toliau, ruoštis kitoms rungtynėms“, – kalbėjo N. Gorobsovas.

Paklausti apie pamokas po dviejų pirmųjų rungtynių, tiek treneris, tiek saugas kalbėjo optimistiškai.

„Matome, kad žaidimas čia greitesnis, dinamiškesnis. Žaidėjai supranta ką reikia daryti aikštėje. Ir čia matome jog aukštesniame lygyje kokia vienos klaidos kaina. Bet bravo Žalgirio žaidėjams – jie žaidė gerai. Nebūtų teisinga sakyti kad patyrė nesėkmę, greičiau atliko gerą darbą. Bet nepavyko įmušti ir tai neleido pasiekti rezultato“, – sakė V. Čeburinas.

„Pirmose rungtynėse Bratislavoje sužaidėme gerai. Pirmą kartą žaidžiame Europos Konferencijų lygoje. „Basel“ – gera, pajėgi komanda Europos mastu. Tačiau šiandien nebuvo didelio skirtumo, tik rezultate. Tai pozityvu mums, gerai pasiruošiame kiekvienoms rungtynėms. Atlikome gerą darbą. Esame gerame kelyje, nusipelnėme daugiau nei likti tuščiomis. Tačiau dar liko ketverios rungtynės. Kelionė yra ilga. Jei taip eisime toliau, būsime taip nusiteikę iškovosime daugiau taškų“, – sakė N. Gorobsovas.

Abu jie nesutiko, jog rezultatas dėsningas.

„ Mes ruošėmės rungtynėms, žinojome ką ir kaip reikia daryti. Turėjome savo progas bet nerealizavome. Žaidimo lygis grupių etape aukštesnis. Toks rezultatas mūsų žinoma netenkina. Tačiau taip jau atsitiko“, – samprotavo treneris.

„Įspūdis toks, kad nusipelnėme daugiau. Galbūt įmušti tą įvartį ir sužaisti lygiosiomis 1:1. Tačiau jie neturėjo daug progų. Tik vieną antrajame kėlinyje. Jiems nereikia daug galimybių norint pasižymėti. Turime būti geresni puolime. Kai esame baudos aikštelėje turime priimti geresnius sprendimus. Tuomet skirtumas bus mažesnis“, – dėstė futbolininkas.

Paklaustas, ar Fabienas Ourega jau užpildė po Hugo Videmonto išvykimo atsidarusią spragą, V. Čeburinas atsakė: „Fabienas gerai jaučiasi ir krašte, ir pusiau krašte. Mes stengiamės jam suteikti erdvės. Jei jis imasi žaisti ant savęs mes įgijame pranašumą. Tačiau šiandien ir Buffas žaidė gerai pusiau krašto pozicijoje. Nedavėme daug valdyti kamuolio aikštės viduryje. Varžovas daugiau valdė kamuolį gynybos grandyje.“

Žalgiriečiai kol kas grupių varžybose įvarčių nepelnė, nors progų turėjome.

„Reikia įmušti, to labai norime, ir pirmose rungtynėse, ir dabar. Šiame etape daug progų nebūna. Susikurtas progas reikia siekti išnaudoti. Žinoma, norėtųsi daugiau progų. Tačiau gali realizuoti visas 3 progas. Gali būti ir 15, tačiau nei viena nerealizuota. Tai įdomi dilema. Geriau jau būtų mažiau progų bet būtų išnaudotų“, – svarstė V. Čeburinas.

N. Gorobsovas taip pat dėkojo LFF stadione susirinkusiems žiūrovams: „Žinoma galiu pasakyti – ačiū. Labai svarbu jausti jų palaikymą. Tokiose rungtynėse jo labai reikia. Labai malonu būti aikštėje ir jausti jų palaikymą. Kaip jie dainuoja, reaguoja į kiekvieną epizodą. Tikiuosi taip bus iki pat pabaigos.“

Kitas rungtynes sekmadienį, rugpjūčio 18 d. „Žalgiris“ žais namuose prieš „Riterius“. 

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Geriausi skaitytojų komentarai
2022 11 26 23:04
+12
GOAT yra GOAT daro ką ir privalo bei ištempia Argentina šitose lotynų Amerikos 90 minučių snukių daužymo varžybose ir drąsiai galima teigti, kovos ir atsidavimo aikštėje prasme čia buvo čempionato rungtynės. Na ką, Argentina dabar turėtų šiek tiek atsispirti ir įkvėpti laisviau, realiai su Lenkija gal ir lygių užtektų, nes Argentinai netiktų tik Arabijos pergalė prieš Meksiką. Lygios ir Meksikos pergalė mažiau nei 3 golų skirtumu irgi tiktu, bet su Lenkais įtariu Argentinai bus lengviau, nes dabar nusiimta tiesiog nemaža našta ir jau jie gerokai tvirčiau psichologiškai jausis, tad viskas turėtų Argentinai šitoje karštoje grupėje panašu baigtis geruoju.
2022 11 26 23:03
+10
Kas galėjo pagalvoti, kad po dviejų turų Lenkija šioje grupėje turės geriausią padėtį. Argentinos laukia susitikimas su lenkais ir nemanau kad lengva bus. Saudo Arabija su Meksika ir ką iš dviejų Saudo Arabijos varžybų matėme, tai jie gali dar vieną sensaciją išrašyti ir Meksikai. Vienu žodžiu, tai šioje grupėje niekas dar neaišku...
Futbolo valdovas ir dominatorius, galim tik stebetis kodel butent mes gyvenam siais laikais ir galim stebeti sita geniju
2022 11 26 23:20
+7
Hahahahahaha. Geras tu artistas. Eik pasmaukyk pries tapina , nes jau spaudzia tau bakuze matau ;D
2022 11 27 09:11
+6
Žiauriai smagu, kad Messi ištraukė komandą. Jo, kaip čia kažkas rašė, nebuvo jis toks kūrėjas kaip įprastai karjeros metu būdavo, bet įvartis tai Messiškas :)
Dėl manęs tai galėtų Argentina su Portugalija finale sulošt, nors taip nebus :) Būtų graži Ronaldo ir Messi eros pabaiga