Baltas lapas. Ar „Žalgirio“ fanams laikas sunerimti? (6)

2022.09.15 11:08
Aurimas Budraitis
„Žalgiris“ – „Malmo“ rungtynių akimirka | Luko Balandžio / BNS foto nuotr.

„Žalgiris“ – „Malmo“ rungtynių akimirka | Luko Balandžio / BNS foto nuotr.

Komentarų skiltyse žmonės dažnai būna labai drąsūs ir pasako daugiau nei galėtų pasakyti į akis. Nepriklausomai, ar tai būtų pavieniai žmonės, ar organizacija. Šįryt futbolo plotmėje, neabejotinai, daugiausiai komentarų sulaukė LFF žinutė apie UEFA ir FIFA pasirašytą raštą dėl rinktinių ir klubų galimo diskvalifikavimo iš jų organizuojamų varžybų, jei Seimas iš tikrųjų nuspręstų įvesti tiesioginį futbolo valdymą.

Be proto apmaudu, kad šį ketvirtadienį aptarinėjamos ne „Žalgirio“ būsimos rungtynės UEFA Konferencijų lygoje su „Basel“, o galimas to paties „Žalgirio“ pašalinimas iš minėto turnyro. Sakote, nerealu? Apie tai vėliau.

Dabar trumpam grįžkime prie komentarų, tarp kurių dominuojantis skamba maždaug taip: „Tegul banina. Blogiau nebus. Po kelių metų pradėsime nuo švaraus lapo“. Nepatikėsite, bet labai norėčiau pamatyti, kaip tie drąsūs komentuotojai šią frazę ištaria „Pietų IV“ tribūnoje.

Kad suprastumėt, baltas lapas reiškia ne tik tai, kad „Žalgiris“ neužbaigtų šio istoriškai geriausio sezono Europoje, ne tik tai, kad negalėtų Europoje varžytis dar bent metus, tačiau tuo pačiu tai reikštų, kad „Žalgiris“ iš UEFA negautų tų trijų milijonų eurų, kuriuos žaidėjai (ir visas klubas) uždirbo savo sunkiu darbu.

„Žalgirio“ vadovė Vilma Venslovaitienė prieš kelias savaites kreipėsi į banką tam, kad gautų paskolą. Kad neprisigalvotumėte dviprasmybių, tai yra visiškai normalus verslo modelis, kuriuo naudojasi daugybė klubų pasaulyje. Negaliu įvardinti tikslios sumos, tačiau teko girdėti, kad ji siekia du milijonus eurų.

Modeliuokime situaciją toliau. Klubas gauna pinigus (jei bankas nepersigalvos, žinodamas apie stipriai padidėjusią riziką), kuriuos teks grąžinti. Kaip juos grąžinti, jei jų tiesiog nebėra?

Vilmai Venslovaitienei tai turėtų kelti galvos skausmą, tačiau ar girdėjote ją ką nors pasisakančią dėl dabartinės situacijos? Turbūt, kad ne, nes ji yra patekusi tarp dviejų ugnių, todėl jai labai svarbu teisingai laviruoti, kad nenudegtų.

Vilma buvo viena iš nedaugelio (jei šaltiniai neapsirinka – dviejų) klubų vadovių/ vadovų, kuriuos seimūnai dar liepos pabaigoje kvietėsi pas save ir ragino pasisakyti ką ji galvoja apie federaciją ir kodėl klubai turi tapti nariais. Ar Vilma pasisakė? Ne. Kodėl? Palieku jums pamąstymui.

Be abejo, „Žalgirio“ likimas UEFA Konferencijų lygoje priklauso ir nuo to, kaip greitai veiks seimūnai. Įvertinus tai, kad Laurynas Kasčiūnas, kuris pats save pozicionuoja kaip „Pietų IV“ narys, yra vienas reformatorių, tikėtina, neskubės. Kitu atveju, jį sunkiai įsivaizduoju toje pačioje „Pietų IV“ tribūnoje.

Ir dar.. L.Kasčiūnas šioje reformavimo istorijoje man palieka daugiausiai klausimų. Ne Arūnas Valinskas jaunesnysis, kuris painiojasi sąvokose ir nesugeba atskirti „Žalgirio“ nuo LFF, o būtent L.Kasčiūnas, kuris, PATS SAVO TIESIOGINIU DALYVAVIMU PRISIDĖJO PRIE ARŪNO PUKELIO ATSIRADIMO FEDERACIJOJE.

Ironiška? Priminsiu, kad vienas iš daugybės Lietuvos futbolo bandymų daryti perversmą buvo 2015 metais. Tuomet apie kandidatavimą į LFF prezidentus buvo pranešęs amžiną atilsį Raimondas Karpavičius, kuris į futbolą kaip tik ėjo.. su Arūnu Pukeliu. O dabar pabandykite atspėti, kas buvo jų komandoje patarėju ir spaudos konferencijoje atliko atstovo spaudai funkcijas? Tikrai taip – Laurynas Kasčiūnas.

Grįžkime į dabartį. Darykime prielaidą, kad Seimas šiek tiek „užstringa“ ir leidžia „Žalgiriui“ užbaigti UEFA Konferencijų lygos sezoną. Ar nuo to klubui lengviau? Kažkuria prasme, taip, bet finansine.. deja, ne. Už dalyvavimą grupių turnyre „Žalgiris“ iš UEFA pinigus turėtų gauti (jei LFF nebus suspenduota) tik kitų metų rudenį.

Pabaigai,

- Kodėl šis tekstas apie „Žalgirį“, o ne apie rinktines, kurios taip pat būtų diskvalifikuotos? Labai liūdna, bet šiandieninė rinktinė    žmonėms nebekelia tokių emocijų kaip „Žalgiris“. Natūralu, kad, visų pirma, tai yra susiję su pergalėmis, bet vis tiek..    

- Ar, apskritai, realu, kad UEFA ir FIFA žengs šį žingsnį? Vis dar tikiuosi, kad ne, bet to negali garantuoti net vienas reformatorių Mykolas Majauskas.

„Ar galite patikinti, kad nebus sankcijų iš UEFA ir FIFA tokio įstatymo įsigaliojimo tarptautinėse varžybose tiek Vilniaus „Žalgiriui“, tiek Lietuvos rinktinei?“, - spaudos konferencijoje paklausė naujienų tarnybos ELTA žurnalistas.

„Galime patikinti, kad viskas yra Lietuvos futbolo federacijos rankose“, - iškart atsakomybės nuo savęs nusikratė M.Majauskas. - Seimui įgyvendinus savo kėslus, Lietuva iš visų varžybų būtų pašalinta per savaitę.

- Diskvalifikacija reikštų ir lankančių futbolą vaikų pasmerkimą. „Žalgirio“ jaunimas būtų pašalintas iš UEFA Jaunimo lygos, o jaunoji karta negalėtų dalyvauti oficialiuose turnyruose užsienyje.

- Diskvalifikavus LFF, Lietuva netektų solidarumo lėšų, kurios viršyja vieną milijoną eurų. Kai kuriems A lygos ir Pirmos lygos klubams tos lėšos yra išgyvenimo šaltinis.

- Galite LFF nemėgti, galite nekęsti, smerkti, bet organizacija savo žingsnį žengė. Su pavardėmis, su parašais, su oficialiu dokumentu. Dabar norėtųsi išvysti tai, ką tas pats M.Majauskas vadina bendravimu su UEFA ir FIFA.

P.S.: „Žalgiri“, didžiausios sėkmės šį vakarą!

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų