Saugos automobilio fazė Moncoje L.Hamiltonui priminė dvigubus standartus: „Kažkodėl jie nesilaikė taisyklių tik vieną kartą sporto istorijoje“

2022.09.12 22:31
Lewisas Hamiltonas | „Stop“ kadras

Lewisas Hamiltonas | „Stop“ kadras

 Sekmadienį Moncos trasoje (Italija) vykusių „Formulės 1“ lenktynių pabaiga nuvylė sirgalius. 47-ajame rate australas Danielis Ricciardo („McLaren“) dėl bolido gedimo sustojo šalia trasos. Tuo metu iki finišo buvo likę kiek daugiau nei 5 ratai ir netrukus pranešta, kad trasoje pasirodys saugos automobilis. Lyderiai skubėjo į boksus, dėjosi naujas padangas ir fanai tikėjosi pamatyti artimą kovą paskutiniuose ratuose. Visgi, tuos visus likusius 5 ratus sportininkai apsuko paskui saugos automobilį, o lenktynės liko nepratęstos.

FIA paskirtas lenktynių direktorius šį kartą elgėsi visiškai kitaip, nei jo pirmtakas pernai Abu Dabyje. Tada lemiamose sezono lenktynėse Michaelas Masi gerokai paskubino visas procedūras, savaip interpretavo kai kurias taisykles ir padarė viską, kad lenktynės nesibaigtų už saugos automobilio, o tai leido Maxui Verstappenui paskutiniame rate aplenkti Lewisą Hamiltoną ir laimėti čempionatą. „Mercedes“ atstovaujantis britas po etapo Moncoje pripažino, kad jam vėl grįžo prisiminimai iš Abu Dabio lenktynių.

„Tokiais atvejais grįžta prisiminimai. Dabar jie viską padarė taip, kaip parašyta taisyklėse, ar ne? Taip išeina, kad per visą sporto istoriją jie taisyklių nesilaikė tik tą vieną kartą“, - stebėjosi L.Hamiltonas.

Panašiai kalbėjo ir „Mercedes“ komandos vadovas Toto Wolffas: „Šį kartą jie laikėsi taisyklių. Nežinau, ar mane traumavo patirtis Abu Dabyje, bet galiu pasakyti tiek, kad šiandien jie viską tiksliai vykdė pagal nustatytas procedūras“.

Tiesa, L.Hamiltonas po lenktynių pridėjo, kad tokiais atvejais FIA galėtų būti lankstesnė ir pailginti lenktynes, kad nereikėtų finišuoti paskui saugos automobilį.

„Kas nukentėtų dėl to, kad lenktynės būtų prailgintos? Kiekvienas lenktynininkas nori daugiau laiko lenktynėse. Man šiandien norėjosi pamėginti atakuoti priešais buvusį „Ferrari“ bolidą. Gal būčiau iškovojęs dar vieną poziciją“, - svarstė L.Hamiltonas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų