Italijos GP lenktynėse nugalėjo paskui saugos automobilį finišavęs M.Verstappenas

2022.09.11 17:23
Maxas Verstappenas | Scanpix nuotr.

Maxas Verstappenas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Moncos trasoje įvyko 16-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Italijos GP. Jas laimėjo tik iš 7-os vietos startavęs olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Jam tai buvo pirma pergalė Italijos GP per karjerą.

M.Verstappenas iš esmės jau per pirmąjį ratą aplenkė 4 bolidus ir pakilo į 3-ią vietą. Neilgai jis užtruko ir už brito George‘o Russello („Mercedes“), o jį aplenkęs atsidūrė 2-oje vietoje už „pole“ poziciją turėjusio monakiečio Charleso Leclerco („Ferrari“).

Ch.Leclercas, lenktynių starte atlaikęs G.Russello ataką, lyderiavo iki pirmojo sustojimo. Monakietis į boksus nusprendė pasukti, kai vokiečio Sebastiano Vettelio („Aston Martin“) bolidas sugedo ir buvo paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė.

Atrodė, kad „Ferrari“ su Ch.Leclercu priėmė protingą sprendimą, nes jis, stodamas virtualaus saugos automobilio fazės metu, prarado mažiau laiko nei įprastai, tačiau vėliau paaiškėjo, kad ši agresyvi taktika nesuveikė.

M.Verstappenas liko trasoje ir pasirinko konservatyvesnę strategiją. Olandas stojo kur kas vėliau ir į trasą grįžo antras, bet netrukus Ch.Leclercui teko dar sykį sustoti ir monakietis vėl atsidūrė už M.Verstappeno. Olandas sėkmingai tausojo padangas ir ramiai artėjo prie pergalės, bet paskutiniuose ratuose sumaištį sukėlė australo Danielio Ricciardo („McLaren“) bolido gedimas. Australas sustojo prie trasos ir teisėjai išleido saugos automobilį.

Praktiškai visi lyderiai pasuko į boksus, pasirinko minkštas padangas ir laukė kovos paskutiniuose ratuose. Visgi, trasos maršalai dirbo gana vangiai, lenktynių direktorius irgi neskubėjo, procedūriškai vykdė visus saugos automobilio fazės punktus ir pritrūko ratų, kad lenktynės būtų pratęstos. Šį kartą nuspręsta neskubinti visos tvarkos, kaip buvo padaryta lemiamose praėjusio sezono lenktynėse, tad finišas taip ir buvo pasiektas paskui saugos automobilį.

G.Russellas iki finišo išlaikė 3-ią poziciją. Tuo tarpu iš rikiuotės galo startavęs ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis („Ferrari“) sugebėjo pakilti iki 4-os vietos. Jis dar tikėjosi pakovoti su G.Russellu, bet teisėjai tokios galimybės jam nesuteikė.

Puikiai pasirodė ir britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Jis startavo tik 19-as ir finišavo 5-as. 6-as buvo meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), lenktynių pradžioje turėjęs problemų su stabdžiais.

„Formulėje 1“ įspūdingai debiutavo olandas Nyckas de Vriesas („Williams“). Jis pakeitė dėl apendicito operacijos lenktyniauti negalėjusį tailandietį Alexą Alboną. N.de Vriesas sėdo į sau nepritaikytą bolidą, bet sugebėjo finišuoti 9-as ir pelnė 2 taškus. Palyginimui, vietą „Williams“ nusipirkęs kanadietis Nicholasas Latifi atvažiavo tik 15-as.  

Italijos GP lenktynių rezultatai:

Italijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Italijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

M.Verstappenas su 335 taškais pilotų įskaitoje triuškina Ch.Leclercą (219) ir S.Perezą (210). Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ (545) dominuoja prieš „Ferrari“ (406) bei „Mercedes“ (371).

Per Italijos GP istoriją daugiausiai – po 5 – pergales turi vokietis Michaelis Schumacheris ir L.Hamiltonas. Pernai čia sensacingai laimėjo australas D.Ricciardo su „McLaren“. M.Verstappenas per karjerą dar nebuvo laimėjęs Italijos GP lenktynių, o „Red Bull“ čia pergalės laukė nuo 2013 m. „Ferrari“ pastarąjį kartą namų lenktynes laimėjo 2019 m., kai triumfavo Ch.Leclercas.

17-osios sezono lenktynės – Singapūro GP – vyks spalio 2 d.

Varžybų eiga
Atnaujinta 17:25

Keletą paskutinių ratų pilotai taip ir apsuko paskui saugos automobilį. Lenktynės liko nepratęstos. Pergalę švenčia M.Verstappenas, antras finišuoja Ch.Leclercas, trečias - G.Russellas.

Atnaujinta 17:22

Lenktynės taip ir baigsis paskui saugos automobilį.

Atnaujinta 17:18

Beliko 3 ratai, o saugos automobilis vis dar trasoje. Darbuotojai labai vangiai šalina D.Ricciardo bolidą.

Atnaujinta 17:15

Dabar lyderių tvarka tokia: M.Verstappenas, Ch.Leclercas, G.Russellas, C.Sainzas, L.Hamiltonas ir S.Perezas. Iki finišo beliko 5 ratai.

Atnaujinta 17:14

Po rato į boksus pasuko ir M.Verstappenas su Ch.Leclercu.

Atnaujinta 17:13

G.Russellas, C.Sainzas ir L.Norrisas pasinaudojo proga pasukti į boksus.

Atnaujinta 17:12

D.Ricciardo praranda beveik garantuotus taškus. Dėl variklio gedimo australas sustojo šalia trasos. Pasirodys saugos automobilis.

Atnaujinta 17:06

S.Perezas likus 11 ratų pasuko į boksus ir iš 5-os vietos nukrito į 7-ą. Meksikietis gavo minkštas padangas ir dabar mėgins lenkti L.Norrisą su L.Hamiltonu. S.Perezas su kietomis padangomis buvo įveikęs apie 35 ratus.

Atnaujinta 17:02

L.Strollą komanda pakviečia į boksus baigti lenktynių.

Atnaujinta 17:02

Ch.Leclercas turi minkštas padangas, kurios yra 7 ratais šviežesnės nei M.Verstappeno vidutinės padangos, tačiau monakietis vis tiek beveik neartėja prie olando, kuris stojo 1 kartą mažiau ir, panašu, pasirinko idealią strategiją.

Atnaujinta 17:00

Likus 14 ratų iki finišo M.Verstappenas 18.9 sek. lenkia Ch.Leclercą, 26.8 sek. - G.Russellą, 42 sek. - C.Sainzą, 48.7 sek. - S.Perezą ir 66.1 sek. - L.Hamiltoną.

Atnaujinta 16:59

L.Norrisas prarado 3 brangias sekundes boksuose ir dabar važiuoja 7-as.

Atnaujinta 16:53

Ch.Leclercas nusprendė dar kartą sukti į boksus ir pasirinko minkštas padangas. Likus 19 ratų jį nuo M.Verstappeno skiria beveik 20 sek.

Atnaujinta 16:50

F.Alonso dėl bolido gedimo priverstas trauktis iš lenktynių. Ispanas pasiekė boksus ir pasitraukė.

Atnaujinta 16:48

C.Sainzas gavo minkštąsias padangas ir į trasą grįžo 8-as.

Atnaujinta 16:43

L.Hamiltonas susitvarkė su F.Alonso ir jau važiuoja 6-as.

Atnaujinta 16:41

M.Verstappenas pasuko į boksus, gavo vidutines padangas ir į trasą grįžo antras. Olandą nuo Ch.Leclerco dabar skiria 10.3 sek.

Atnaujinta 16:39

S.Perezas lenkia M.Schumacherį ir kyla į 8-ą vietą.

Atnaujinta 16:38

Likus 30 ratų G.Russellas pasuko į boksus ir pasirinko kietas padangas. Į trasą jis grįžo 4-as už dar nestojusio C.Sainzo.

Atnaujinta 16:36

Po daugybės varžovų sustojimų S.Perezas pakilo į 10-ą vietą. Netrukus meksikietis aplenkė V.Bottą ir dabar jau važiuoja 9-as.

Atnaujinta 16:29

L.Norrisas pakilo į 7-ą vietą, aplenkdamas F.Alonso.

Atnaujinta 16:27

L.Hamiltonas susitvarkė su L.Strollu ir pakilo į 11-ą vietą.

Atnaujinta 16:22

C.Sainzas aplenkė D.Ricciardo ir pakilo į ketvirtą vietą. Dabar jis važiuoja iš karto už Ch.Leclerco.

Atnaujinta 16:22

Virtualaus saugos automobilio fazė baigėsi. Jos metu stojo vienintelis Ch.Leclercas.

Atnaujinta 16:21

Ch.Leclercas nusprendė sukti į boksus. Monakietis gavo vidutines padangas ir nukrito į trečią vietą.

Atnaujinta 16:20

C.Sainzas jau 5-as - aplenkė ir P.Gasly.

Atnaujinta 16:20

Paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė.

Atnaujinta 16:20

S.Vettelis pranešė, kad jo bolidas praranda galią. Vokietis sustojo šalia trasos ir baigė lenktynes.

Atnaujinta 16:19

C.Sainzas jau 6-as - aplenkė L.Norrisą.

Atnaujinta 16:18

C.Sainzo progresas nesibaigia - ispanas aplenkė F.Alonso ir jau važiuoja 7-as.

Atnaujinta 16:16

L.Hamiltonas susitvarkė su K.Magnussenu ir pakilo į 15-ą poziciją.

Atnaujinta 16:15

C.Sainzas lenkia N.De Vriesą ir kyla į 8-ą vietą.

Atnaujinta 16:15

Netikėtas S.Perezo sprendimas - meksikietis anksti suka į boksus, renkasi kietąsias padangas ir krenta į paskutinę vietą. Panašu, kad meksikietis turi problemų su stabdžiais, kurie rūksta.

Atnaujinta 16:14

C.Sainzas jau 9-as - aplenkė ir G.Zhou. S.Perezas taip sparčiai varžovų nebelenkia.

Atnaujinta 16:11

C.Sainzas lenkia ir L.Strollą - ispanas jau 10-as.

Atnaujinta 16:11

C.Sainzas lenkia S.Vettelį su E.Oconu ir jau važiuoja 11-as.

Atnaujinta 16:10

M.Verstappenas jau aplenkė G.Russellą ir kyla į antrą vietą. Nuo lyderio Ch.Leclerco jį teskiria 2.2 sek.

Atnaujinta 16:09

C.Sainzas su S.Perezu aplenkė ir K.Magnusseną.

Atnaujinta 16:08

L.Hamiltonas lenkia M.Schumacherį ir kyla į 18-ą vietą. C.Sainzas su S.Perezu lenkia N.Latifi.

Atnaujinta 16:06

M.Verstappenas jau trečias - olandas aplenkė ir D.Ricciardo.

Atnaujinta 16:06

C.Sainzas aplenkė jau ne vieną pilotą ir pakilo į 15-ą vietą. Ispanas susitvarkė net ir su S.Perezu.

Atnaujinta 16:05

G.Russellas po starto spaudė Ch.Leclercą, bet jam neužteko vietos trasoje ir monakietis liko pirmas. Tragiškai startavo L.Norrisas, kuris vienu metu buvo nukritęs iki 7-os vietos. Dabar jis važiuoja 6-as už P.Gasly. M.Verstappenas pakilo net į 4-ą vietą, D.Ricciardo - į 3-ią.

Atnaujinta 16:00

Ch.Leclercas ir G.Russellas pasirinko minkštąsias padangas. Daugelis jų persekiotojų važiuos su vidutinėmis padangomis. Minkštas padangas dar turės M.Verstappenas, N.De Vriesas ir E.Oconas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų