V.Čeburinas: „Slovan“ nėra panašūs į tas komandas prieš kurias žaidėme atrankoje“

2022.09.08 12:11
Vladimiras Čeburinas | Elvio Žaldario nuotr.

Vladimiras Čeburinas | Elvio Žaldario nuotr.

Prieš debiutą UEFA Europos Konferencijų lygoje „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir kapitonas Saulius Mikoliūnas užsiminė, jog komanda turi tikslą patekti į kitą varžybų etapą.

Ketvirtadienį, rugpjūčio 8-osios vakare, „Žalgiris“ pirmasis iš Lietuvos klubų debiutuos UEFA turnyrų pagrindiniame grupių etape. H grupėje teks žaisti prieš Slovakijos čempioną Bratislavos „Slovan“, daugkartinį Šveicarijos čempioną FC „Basel“ ir Armėnijos čempioną Jerevano „Pyunik“.

Pirmąsias rungtynes žalgiriečiai žais Bratislavoje. Rungtynių išvakarėse komandos treneris ir kapitonas atsakė į žiniasklaidos klausimus.

„Startas grupėse mums – įdomus įvykis. Pirmą kartą žaidžiame tokiame turnyre. Patekimas į tokį turnyrą jau didelis pasiekimas. Mūsų grupė įdomi, manau kiekviena komanda gali kovoti dėl pirmų pozicijų, – kalbėjo V. Čeburinas – Ilgą laiką buvo didelis noras būti čia. Tai išsipildė. Tačiau apetitas auga bevalgant. Norisi geriau, daugiau. Šiandien mes turime pakankamai gerą komandą, žaidėjus kurie gali išpildyti didelius tikslus. Galbūt mums kiek pritrūko iki aukštesnio laiptelio – Europos lygos. Tačiau šiandien esame čia. Mūsų tikslas ruoštis kiekvienoms rungtynėms ir parodyti gerą žaidimą.“

Saulius Mikoliūnas | Elvio Žaldario nuotr.

Saulius Mikoliūnas | Elvio Žaldario nuotr.

„Labai geros nuotaikos, kad pagaliau esame čia ir dalyvaujame šitame turnyre. Emocijos tikrai pakylėtos, komanda tikrai gerai nusiteikusi. Tai tas etapas, kur ne tik skaičiuosime įmuštus ir praleistus įvarčius, bet pagrindinis akcentas bus rinkti komandai taškus ir patekti į kitą etapą“, – teigė S. Mikoliūnas.

Kalbėdami apie būsimus varžovus V. Čeburinas teigė, jog laukia pajėgus varžovas, tačiau patikino, jog bijoti nėra ko.

„Slovan“ tai klubas su tradicijomis. Mes, žinoma, analizavome jų žaidimą atrankos varžybose. Jie nėra panašūs į tas komandas prieš kurias žaidėme atrankoje. Tai įdomi komanda iš tos pusės kad greitai žaidžia kontratakose. Bando kompaktiškai gintis ir greitai išeiti į atakas. Matėme jų stiprias puses ir pagal tai ruošime savo planą rungtynėms. Ko reikėtų bijoti? Nebijome nieko“, – sakė treneris.

„Tai tikrai rimtas priešininkas, kaip treneris sakė – su gilia istorija. Labai stipri komanda, prie savo palaikymo namų stadione demonstruoja gerą žaidimą. Laukia rimtas iššūkis. Mes pasiruošę išanalizavome varžovą. Bet esame verti pagarbos. Tikrai demonstravome atrankoje gerą žaidimą, tikime savo jėgomis“, – kalbėjo S. Mikoliūnas.

Šį sezoną žalgiriečiams sunkiau sekėsi rungtyniauti išvykose. V. Čeburinas pripažino, kad rungtynės namuose ir svečiuose skyriasi, bet nesureikšmino to ir pačios rungtynių svarbos bei vietos.

„Ar žaidėjams gali drebėti kojos tokiame lygyje? Kojų drebėjimo laikas jau praėjo. Jau sužaidėme nemažai rungtynių dideliuose stadionuose. Nemanau kad šis faktorius bus lemtingas. Taip, jis gali padėti šeimininkams. Tačiau mums jis netrukdys, – kalbėjo treneris. – Taip, yra skirtumų: reikia priprasti ir prie aikštės ir prie kitų aspektų. Kiekviena komanda namuose stengiasi parodyti ką gali, nes turi savo žiūrovų palaikymą namuose. Taip jau susiklostė kad dauguma išvykos rungtynių nebuvo sėkmingos. Su išimtimis Kosove, Švedijoje. Tačiau nebandome ir išvykose būti vien užsidarę gynyboje. Žaidžiame pagal savo planą kiekvienoms rungtynėms.“

Paklaustas kokios pareigos tenka prieš tokias rungtynes kapitonui S. Mikoliūnas atsakė: „Kaip kapitonui reikia nuteikti komandą, kad maksimaliai atsiduoti, tikėti savimi, išeiti kautis iki galo iki paskutinės minutės, kol teisėjas sušvilps. Kad nepalūžtų sunkiais momentais.“

Žiniasklaidos atstovai teiravosi ir dėl „Žalgirio“ pasirinkimų grupių etapo paraiškai, į kurią negalėjo patekti visi žaidėjai. Slovakų žurnalistus domino Jakubo Sylvestro situacija, lietuvius – Manto Kuklio.

„Jakubas šiuo metu nelaimėjo konkurencinėje kovoje. Jis kvalifikuotas žaidėjas, juo tikėjome, kviesdami prieš sezoną. Jis nėra paraiškoje UEFA rungtynėms, bet jis yra komandos sudėtyje vietos čempionate“, – komentavo treneris. – Mantas turi traumą, po antrų rungtynių su „Ludogorets“ jis kurį laiką nesitreniravo. Jis jaučia skausmus. Dėl to ir nuspręsta daryti pakeitimų. Ovidijus Verbickas jau pradeda treniruotis su komanda, todėl saugų grandyje atlikome tokią rokiruotę. Galbūt išėjus į kitą etapą ir Mantui vėl atsivertų galimybė.“

„Slovan“ ir „Žalgirio“ rungtynės vyks ketvirtadienį nuo 22 val. Lietuvos laiku. UEFA Europos Konferencijų lygos rungtynes tieisogiai transliuos „Viaplay“ (transliacijos pradžia nuo 21:40).  

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Geriausi skaitytojų komentarai
2022 11 26 23:04
+12
GOAT yra GOAT daro ką ir privalo bei ištempia Argentina šitose lotynų Amerikos 90 minučių snukių daužymo varžybose ir drąsiai galima teigti, kovos ir atsidavimo aikštėje prasme čia buvo čempionato rungtynės. Na ką, Argentina dabar turėtų šiek tiek atsispirti ir įkvėpti laisviau, realiai su Lenkija gal ir lygių užtektų, nes Argentinai netiktų tik Arabijos pergalė prieš Meksiką. Lygios ir Meksikos pergalė mažiau nei 3 golų skirtumu irgi tiktu, bet su Lenkais įtariu Argentinai bus lengviau, nes dabar nusiimta tiesiog nemaža našta ir jau jie gerokai tvirčiau psichologiškai jausis, tad viskas turėtų Argentinai šitoje karštoje grupėje panašu baigtis geruoju.
2022 11 26 23:03
+10
Kas galėjo pagalvoti, kad po dviejų turų Lenkija šioje grupėje turės geriausią padėtį. Argentinos laukia susitikimas su lenkais ir nemanau kad lengva bus. Saudo Arabija su Meksika ir ką iš dviejų Saudo Arabijos varžybų matėme, tai jie gali dar vieną sensaciją išrašyti ir Meksikai. Vienu žodžiu, tai šioje grupėje niekas dar neaišku...
Futbolo valdovas ir dominatorius, galim tik stebetis kodel butent mes gyvenam siais laikais ir galim stebeti sita geniju
2022 11 26 23:20
+7
Hahahahahaha. Geras tu artistas. Eik pasmaukyk pries tapina , nes jau spaudzia tau bakuze matau ;D
2022 11 27 09:11
+6
Žiauriai smagu, kad Messi ištraukė komandą. Jo, kaip čia kažkas rašė, nebuvo jis toks kūrėjas kaip įprastai karjeros metu būdavo, bet įvartis tai Messiškas :)
Dėl manęs tai galėtų Argentina su Portugalija finale sulošt, nors taip nebus :) Būtų graži Ronaldo ir Messi eros pabaiga