„Žalgirio“ istorinis debiutas Konferencijų lygos grupių etape paženklintas lygiosiomis svečiuose su „Slovan“ (14)

2022.09.08 23:55
Fabienas Ourega | Elvio Žaldario nuotr.

Fabienas Ourega | Elvio Žaldario nuotr.

Vilniaus „Žalgiris“ UEFA Europos Konferencijų lygos grupių etapo istorines rungtynes svečiuose su Bratislavos „Slovan“ baigė nulinėmis lygiosiomis 0 – 0.

Nicolas Gorobsovas 3-ąją minutę baudos smūgio metu atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau varžovai apsigynė užtikrintai. Renano Oliveiros 9-ąją minutę smūgiuotą kamuolį sėkmingai blokavo varžovas ir pasižymėti nepavyko. Giorgi Chakvetadze 12-ąją minutę atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo greta vilniečių vartų. Tikslaus perdavimo sulaukęs Fabienas Ourega 28-ąją minutę atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų. Uche Agbo 31-ąją minutę atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolys skriejo virš skersinio ir rezultatas išliko nepakitęs. Giorgi Chakvetadze 37-ąją minutę atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo virš varžovų vartų. Petaras Mamičius 44-ąją minutę atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė.

Varžovą suklaidinęs Fabienas Ourega 48-ąją minutę atliko pavojingą smūgį į tolimąjį vartų kampą, tačiau nukreipti kamuolio į vartus nepavyko. Ericas Ramirezas 51-ąją minutę atliko pavojingą smūgį galva, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė Lietuvos čempionų vartų sargas Edvinas Gertmonas. Šeimininkų surengtos pavojingos atakos smaigalyje atsidūręs Giorgi Chakvetadze 54-ąją minutę atliko smūgį, tačiau E.Gertmonas dar kartą užtikrintai apgynė savo saugomus vartus. Francisui Kyeremeh 62-ąją minutę nepavyko tiksliai uždaryti F.Ouregos atlikto perdavimo ir rezultatas nepakito. Po keitimo aikštėje pasirodęs Oliveris Buffas 71-ąją minutę atliko smūgį iš tolimesnės distancijos, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. Myenty Abena 84-ąją minutę atliko pavojingą smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo virš vilniečių vartų. N.Gorobsovas 87-ąją minutę pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau varžovai apsigynė užtikrintai.

Rungtynių eiga
90 min.

Rungtynių statistika („Slovan“ – „Žalgiris“)

Rungtynių statistika („Slovan“ – „Žalgiris“) | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių statistika („Slovan“ – „Žalgiris“) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

Rungtynės baigėsi be įvarčių 0 – 0. 

90 min.

Pridedamos 5 papildomos žaidimo minutės.

87 min.

N.Gorobsovas pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau varžovai apsigynė užtikrintai. 

84 min.

Myenty Abena atliko pavojingą smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo virš vilniečių vartų.

71 min.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Oliveris Buffas atliko smūgį iš tolimesnės distancijos, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. 

62 min.

Francisui Kyeremeh nepavyko tiksliai uždaryti F.Ouregos atlikto perdavimo ir rezultatas nepakito. 

54 min.

Šeimininkų surengtos pavojingos atakos smaigalyje atsidūręs Giorgi Chakvetadze atliko smūgį, tačiau E.Gertmonas dar kartą užtikrintai apgynė savo saugomus vartus.

51 min.

Ericas Ramirezas atliko pavojingą smūgį galva, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė Lietuvos čempionų vartų sargas Edvinas Gertmonas. 

48 min.

KOKIA PROGA! Varžovą suklaidinęs Fabienas Ourega atliko pavojingą smūgį į tolimąjį vartų kampą, tačiau nukreipti kamuolio į vartus nepavyko.

46 min.

Prasideda antrasis kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika („Slovan“ – „Žalgiris“)

Pirmojo kėlinio statistika („Slovan“ – „Žalgiris“) | „Scoreboard“ statistika

Pirmojo kėlinio statistika („Slovan“ – „Žalgiris“) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių 0 – 0.

45 min.

Pridedamos 2 papildomos žaidimo minutės. 

44 min.

Petaras Mamičius atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė.

37 min.

Giorgi Chakvetadze atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo virš varžovų vartų.

31 min.

Uche Agbo atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolys skriejo virš skersinio ir rezultatas išliko nepakitęs.

28 min.

Tikslaus perdavimo sulaukęs Fabienas Ourega atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

20 min.

Tigranas Barseghyanas atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys nei vieno iš komandos draugų nepasiekė.

12 min.

Giorgi Chakvetadze atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo greta vilniečių vartų.

9 min.

Renano Oliveiros smūgiuotą kamuolį sėkmingai blokavo varžovas ir pasižymėti nepavyko. 

7 min.

Ericas Ramirezas atliko pavojingą smūgį galva, tačiau pastarasis tai padarė būdamas nuošalėje. 

3 min.

Nicolas Gorobsovas baudos smūgio metu atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau varžovai apsigynė užtikrintai.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 21:21

„Slovan“ komandos XI šioms rungtynėms:

Atnaujinta 21:19

„Žalgirio“ komandos startinis vienuoliktukas:

 

 


Įdomūs faktai:

•  Vilniaus „Žalgiris“ – pirmasis iš Lietuvos klubų, žaisiantis Europos futbolo turnyro grupių etape.

• Žalgiriečiams Slovakijos komandos mažai pažįstamos. Vienintelį kartą žaista 1993 metais- tuomet UEFA Taurių laimėtojų turnyre „Žalgiris“ dukart pralaimėjo prieš „Košice“ (1:2 ir 0:1).

• Šį kartą žalgiriečių laukia dvikova su garsiausiu ir tituluočiausiu šios šalies klubu „Slovan“. Bratislavos ekipa yra pasižymėjusi ne tik savo šalyje – ji pirmoji iš buvusio Rytų bloko šalių laimėjo UEFA turnyrą. 1969 metais „Slovan“ Taurių laimėtojų turnyro finale laimėjo prieš „Barcelona“. Tai nebuvo atsitiktinė sėkmė – po septynerių metų šeši „Slovan“ žaidėjai su tuometine Čekoslovakijos rinktine laimėjo Europos čempionatą.

• „Slovan“ 2020 m. džiaugėsi pirmąja pergale UEFA Europos lygos grupių rungtynėse – kur žaidė trečią kartą. Praėjusį sezoną Europos Konferencijų lygos grupių etape pavyko pasirodyti dar geriau – surinkti 8 taškai per 6 rungtynes, nusileista tik garsesniems PAOK ir „Kobenhavn“ klubams.

• Naują sezoną Bratislavos klubas pasitiko, anot klubo vadovų, su didžiausiu biudžetu klubo istorijoje. Jis nebuvo atskleistas, bet anot žiniasklaidos gali siekti 15 mln. eurų sumą.

• Europos lygos atrankoje „Slovan“ buvo arti sensacijos – po dviejų lygiųjų (1:1, 2:2) tik po baudinių serijos pralaimėta Graikijos milžinui Pirėjo „Olympiacos“. Konferencijų lygoje Bratislavos klubas jau turėjo favorito statusą prieš Bosnijos ir Hercegovinos atstovą Mostaro „Zrijnski“, bet pirmas rungtynes pralaimėjo (0:1). Antrose pavyko atsigriebti (2:1), bet prireikė dramatiško įvarčio per pridėtinį laiką pratęsime ir baudinių serijos.


Komentarai:

Vladimiras Čeburinas, „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris:

„Startas grupėse mums – įdomus įvykis. Pirmą kartą žaidžiame tokiame turnyre. Patekimas į tokį turnyrą jau didelis pasiekimas. Mūsų grupė įdomi, manau kiekviena komanda gali kovoti dėl pirmų pozicijų. Ilgą laiką buvo didelis noras būti čia. Tai išsipildė. Tačiau apetitas auga bevalgant. Norisi geriau, daugiau. Šiandien mes turime pakankamai gerą komandą, žaidėjus kurie gali išpildyti didelius tikslus. Galbūt mums kiek pritrūko iki aukštesnio laiptelio – Europos lygos. Tačiau šiandien esame čia. Mūsų tikslas ruoštis kiekvienoms rungtynėms ir parodyti gerą žaidimą. Slovan“ tai klubas su tradicijomis. Mes, žinoma, analizavome jų žaidimą atrankos varžybose. Jie nėra panašūs į tas komandas prieš kurias žaidėme atrankoje. Tai įdomi komanda iš tos pusės kad greitai žaidžia kontratakose. Bando kompaktiškai gintis ir greitai išeiti į atakas. Matėme jų stiprias puses ir pagal tai ruošime savo planą rungtynėms. Ko reikėtų bijoti? Nebijome nieko."

Saulius Mikoliūnas, „Žalgirio“ komandos kapitonas:

„Labai geros nuotaikos, kad pagaliau esame čia ir dalyvaujame šitame turnyre. Emocijos tikrai pakylėtos, komanda tikrai gerai nusiteikusi. Tai tas etapas, kur ne tik skaičiuosime įmuštus ir praleistus įvarčius, bet pagrindinis akcentas bus rinkti komandai taškus ir patekti į kitą etapą. Tai tikrai rimtas priešininkas, kaip treneris sakė – su gilia istorija. Labai stipri komanda, prie savo palaikymo namų stadione demonstruoja gerą žaidimą. Laukia rimtas iššūkis. Mes pasiruošę išanalizavome varžovą. Bet esame verti pagarbos. Tikrai demonstravome atrankoje gerą žaidimą, tikime savo jėgomis. Kaip kapitonui reikia nuteikti komandą, kad maksimaliai atsiduoti, tikėti savimi, išeiti kautis iki galo iki paskutinės minutės, kol teisėjas sušvilps. Kad nepalūžtų sunkiais momentais."


Komandų formos:  

Komandų formos | Organizatorių nuotr.

Komandų formos | Organizatorių nuotr.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų