Olandijos GP – M.Verstappeno triumfas, pamiršta C.Sainzo padanga ir pyktį ant komandos išliejęs L.Hamiltonas (3)

2022.09.04 17:41
Maxas Verstappenas | Scanpix nuotr.

Maxas Verstappenas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį vyko permainingos 15-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Olandijos GP. Jas antrus metus iš eilės laimėjo vietinis herojus olandas Maxas Verstappenas su „Red Bull“ bolidu.

Iš „pole“ pozicijos startavęs M.Verstappenas užtikrintai lyderiavo iki pirmųjų sustojimų. Tada kortas kiek „pamaišyti“ bandė „Mercedes“ komanda. Jų pilotai – britai Lewisas Hamiltonas ir George‘as Russellas – startavo su kietesnėmis padangomis, todėl ilgiau išbuvo trasoje.

Gerą tempą demonstravę „Mercedes“ sulaukė „dovanėlės“ iš japono Yuki Tsunodos („Alpha Tauri“), kuris sustojo prie trasos, o teisėjai paskelbė virtualaus saugos automobilio fazę. Tada į boksus suko tiek M.Verstappenas, tiek abu „Mercedes“ sportininkai, grįžę pirmose trijose pozicijose. Tuo tarpu monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“) bei meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“) buvo ką tik stoję ir prarado daugiau laiko nei varžovai.

Prieš finišą sugedo suomio Valtterio Botto („Alfa Romeo“) bolidas. Tik po rato teisėjai nusprendė, kad reikia išleisti saugos automobilį trasą. M.Verstappenas iš karto pasuko į boksus, pasirinko greičiausias minkštas padangas ir į trasą grįžo trečias. „Mercedes“ pilotai važiavo toliau.

Netrukus „Mercedes“ persigalvojo ir pakvietė G.Russellą į boksus, parinkdami jam minkštąsias padangas. Tuo tarpu L.Hamiltonas buvo paliktas su kiek padilusiomis vidutinėmis padangomis.

Pratęsus lenktynes, L.Hamiltonas tapo lengvu grobiu M.Verstappenui, kuris šiuo lenkimu ir užsitikrino pergalę. Netrukus britą aplenkė ir G.Russellas su Ch.Leclercu. L.Hamiltonas finišavo 4-as ir liejo pyktį radijo ryšiu ant komandos vadovų. Jei jis būtų kopijavęs M.Verstappeno taktiką, tuomet būtų ramiai finišavęs antras.

5-as finišo liniją kirto ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis („Ferrari“), tačiau galutinėje įskaitoje jam atiteko tik 8-a vieta. C.Sainzas gavo 5 sek. baudą už nesaugų išvažiavimą iš boksų prieš ispano Fernando Alonso („Alpine“) nosį.

Beje, lenktynių pradžioje „Ferrari“ mechanikai dar padarė nesuvokiamą klaidą, kai C.Sainzo sustojimo metu atsinešė...3 padangas. Kol buvo surasta 4-a padanga, ispanas prarado apie 10 papildomų sekundžių. Iki tol jis pretendavo į 3-ią poziciją.

Olandijos GP lenktynių rezultatai:

Olandijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Olandijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

M.Verstappenas su 310 taškų dominuoja bendroje čempionato įskaitoje. Už jo rikiuojasi S.Perezas ir Ch.Leclercas, turintys po 201 tšk. Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ (511) triuškina „Ferrari“ (376) bei „Mercedes“ (346).

Olandijos GP į „Formulės 1“ kalendorių grįžo pernai po 36 metų pertraukos. Tąkart čia laimėjo M.Verstappenas. Daugiausiai pergalių Olandijos GP – 4 – yra iškovojęs britas Jimas Clarkas. „Ferrari“ čia nėra laimėjusi nuo 1983 m.

16-osios sezono lenktynės – Italijos GP – vyks rugsėjo 11 d. greitojoje Moncos trasoje.

Varžybų eiga
Atnaujinta 17:40

M.Verstappenas triumfuoja savų sirgalių akivaizdoje, G.Russellas finišuoja antras, Ch.Leclercas - trečias! C.Sainzas atvažiavo 5-as, bet 5 sek. bauda jį nubloškė net į 8-ą vietą.

Atnaujinta 17:36

Smūgis C.Sainzui - gavo 5 sek. baudą už nesaugų išvažiavimą iš boksų, kai jis vos nekliudė F.Alonso. Ispanas tada teisinosi, kad jam sukliudė priekyje stojęs „McLaren“ pilotas, bet teisėjų tai neįtikino.

Atnaujinta 17:34

C.Sainzas turi gintis nuo S.Perezo atakų, todėl neusgeba vytis L.Hamiltono.

Atnaujinta 17:31

Ch.Leclercas kyla į trečią vietą - aplenkė L.Hamiltoną.

Atnaujinta 17:30

Dabar L.Hamiltoną atakuos Ch.Leclercas su C.Sainzu.

Atnaujinta 17:30

L.Hamiltonas skundžiasi „Mercedes“ radijo ryšiu dėl to, kad šie priėmė neteisingą sprendimą, kai nepakvietė jo į boksus.

Atnaujinta 17:29

L.Hamiltono taktika akivaizdžiai nepateisino. Jį aplenkė ir komandos draugas G.Russellas.

Atnaujinta 17:26

C.Sainzas lenkia S.Perezą ir kyla į 5-ą vietą.

Atnaujinta 17:25

M.Verstappenas jau prieš pirmąjį posūkį aplenkė L.Hamiltoną ir pakilo į pirmą vietą.

Atnaujinta 17:23

Saugos automobilis traukiasi - liko 12 ratų iki finišo!

Atnaujinta 17:21

L.Hamiltonas į boksus nesuko. Jis lieka pirmas.

Atnaujinta 17:20

C.Sainzas irgi kiek vėliau pabuvojo boksuose, gavo minkštas padangas ir važiuoja 6-as.

Atnaujinta 17:19

G.Russellas visgi pasuko į boksus ir prarado antrą vietą M.Verstappenui.

Atnaujinta 17:17

Ch.Leclercas sustojo ir pasirinko minkštas padangas, S.Perezas gavo vidutinio kietumo padangas.

Atnaujinta 17:16

M.Verstappenas stoja boksuose, dedasi minkštas padangas ir krenta į trečią vietą. „Mercedes“ nestoja!

Atnaujinta 17:16

Nuvažiavus visą ratą su V.Botto bolidu stovinčiu trasoje, galiausiai pasirodė saugos automobilis.

Atnaujinta 17:16

V.Bottas sustojo trasoje dėl bolido gedimo. C.Sainzas geltonų vėliavų fazės metu aplenkė E.Oconą, bet „Ferrari“ liepė ispanui grąžinti poziciją.

Atnaujinta 17:09

„Mercedes“ pilotai iki finišo važiuos su vidutinėmis padangomis. M.Verstappenas turi kietas padangas.

Atnaujinta 17:09

Lenktynės tęsiasi įprastu režimu. M.Verstappenas 12.7 sek. lenkia L.Hamiltoną, 15.6 sek. - G.Russellą, 21.1 sek. - Ch.Leclercą ir 27.7 sek. - S.Perezą.

Atnaujinta 17:05

L.Hamiltonas ir G.Russellas vienas po kito taip pat pasuko į boksus. Dabar jie bus ramūs dėl padangų iki finišo ir nepraras turėtų pozicijų.

Atnaujinta 17:05

M.Verstappenas naudojasi Y.Tsunodos dovanėle ir stoja į boksus virtualaus saugos automobilio metu.

Atnaujinta 17:04

Paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė.

Atnaujinta 17:03

Komanda pakvietė Y.Tsunodą į boksus, uždėjo jam naujas padangas ir po pusės rato liepė jam sustoti. Panašu, kad japono bolidas sugedo. 

Atnaujinta 17:02

M.Verstappenas dabar 14.5 sek. lenkia L.Hamiltoną ir 17 sek. - G.Russellą. Olandui dar reikės stoti.

Atnaujinta 17:01

Ch.Leclercas stoja boksuose, renkasi kietas padangas ir krenta į 4-ą vietą.

Atnaujinta 17:01

Keista situacija. Iš boksų išvažiavęs Y.Tsunoda staiga sustojo, pareikšdamas, kad padangos buvo neprisuktos. Po maždaug 30 sek. komanda jam pranešė, kad su padangomis viskas gerai ir japonas vėl pajudėjo į trasą, prarasdamas gausybę pozicijų.

Atnaujinta 16:59

C.Sainzas taip pat pasuko į boksus ir pasirinko kietas padangas.

Atnaujinta 16:55

S.Perezas trečią kartą suka į boksus ir renkasi kietas padangas.

Atnaujinta 16:54

Įveikus 40 ratų M.Verstappenas 10.6 sek. lenkia Ch.Leclercą, 18.7 sek. - L.Hamiltoną ir 21.9 sek. - G.Russellą. „Mercedes“ pilotai dabar yra greičiausi trasoje.

Atnaujinta 16:52

G.Russellas taip pat aplenkė S.Perezą ir pakilo į 4-ą vietą.

Atnaujinta 16:51

L.Hamiltonas susitvarkė su S.Perezu, kuris važiuoja su padilusiomis vidutinio kietumo padangomis.

Atnaujinta 16:44

Galiausiai į boksus pasuko ir G.Russellas, taip pat gavęs kietas padangas. Britas į trasą grįžo 5-as už L.Hamiltono ir prieš C.Sainzą. M.Verstappenas priekyje turi 8 sek. persvarą prieš Ch.Leclercą ir 15.5 sek. - prieš S.Perezą.

Atnaujinta 16:42

L.Hamiltonas pasuko į boksus, pasirinko kietas padangas ir į trasą grįžo 5-as prieš C.Sainzą. M.Verstappenas vėl tapo lyderiu.

Atnaujinta 16:39

„Mercedes“ pilotai mėgins lenktynes įveikti vienu sustojimu, kai jų pagrindiniai varžovai rinksis dviejų sustojimų taktiką.

Atnaujinta 16:38

C.Sainzas dėl chaoso boksuose iš 3-ios vietos nugarmėjo į 6-ą. Prieš sustojimą jis lenkė S.Perezą, o dabar jam pralaimi 15 sek.

Atnaujinta 16:38

M.Verstappenas aplenkė dar nestojusį G.Russellą ir pakilo į antrą vietą. Jam dabar liko 3 sek. iki taip pat dar nestojusio L.Hamiltono.

Atnaujinta 16:34

Teisėjai tirs S.Perezo ir „Ferrari“ incidentą po lenktynių.

Atnaujinta 16:30

Įdomu tai, kad kol „Ferrari“ mechanikai ieškojo 4-os padangos C.Sainzui, už jų dirbę „Red Bull“ mechanikai pagerino sezono rekordą - S.Perezui padangas pakeitė per 2 sek.

Atnaujinta 16:28

Iš lyderių nestoję liko tik L.Hamiltonas ir G.Russellas. Jie startavo su vidutinio kietumo padangomis, o jų konkurentai važiavo su minkštomis padangomis.

Atnaujinta 16:26

Dar viena nepaaiškinama „Ferrari“ klaida. Mechanikai C.Sainzui nebuvo paruošę kairiosios galinės padangos. Ispano sustojimas truko beveik 13 sek. ir jis prarado keletą brangių pozicijų. Negana to, „Ferrari“ dar veikiausiai gaus baudą, nes mechanikai paliko savo įrangą, per kurią po padangų keitimo pervažiavo S.Perezas. Meksikietis taip galėjo pažeisti padangas arba bolido dugną.

Atnaujinta 16:19

Nuvažiavus 13 ratų M.Verstappenas 2.2 sek. lenkia Ch.Leclercą ir jau 8.7 sek. - C.Sainzą. Prie ispano „prilipęs“ L.Hamiltonas, bet lenkti šioje trasoje yra labai sudėtinga.

Atnaujinta 16:05

K.Magnussenas gerą startą paleido vėjais. Danas išvažiavo už trasos ribų ir nukrito į paskutinę vietą.

Atnaujinta 16:05

E.Oconas po starto pakilo į 9-ą vietą, K.Magnussenas - į 15-ą. 

Atnaujinta 16:04

M.Verstappenas po starto išlaikė pirmą vietą, Ch.Leclercas - antrą. C.Sainzą atakavo L.Hamiltonas, pilotai nestipriai susidūrė, bet ispanas liko trečias. 5-as toliau važiuoja S.Perezas.

Atnaujinta 16:00

Pranešama, kad lietaus tikimybė lenktynių metu siekia 20 proc. Pilotai jau pajudėjo į apšilimo ratą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų