Vos 14-as startavęs M.Verstappenas Belgijoje šventė triuškinančią pergalę, F.Alonso išvadino L.Hamiltoną idiotu, „Ferrari“ su Ch.Leclercu iškrėtė eilinę nesąmonę

2022.08.28 17:33
Maxas Verstappenas | Scanpix nuotr.

Maxas Verstappenas | Scanpix nuotr.

4 savaičių laukimas baigėsi – sekmadienį Belgijos „Spa“ trasoje įvyko 14-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės. Simboliška, kad jas laimėjo vos 14-as startavęs olandas Maxas Verstappenas su „Red Bull“ bolidu.

M.Verstappenas kvalifikacijoje buvo pats greičiausias, bet dėl gautos baudos už jėgainės elementų limito viršijimą turėjo startuoti 14-as. Po starto netrūko incidentų – britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) išore bandė lenkti ispaną Fernando Alonso („Alpine“), nepaliko varžovui vietos ir jų bolidai susidūrė. L.Hamiltono bolidas pakilo į orą ir buvo pažeistas – jo lenktynės netrukus baigėsi. Tuo tarpu F.Alonso išvadino britą idiotu ir dar pamojavo jam pirštu. Netrukus kanadietis Nicholas Latifi („Williams“) prarado bolido kontrolę, o suomis Valtteri Bottas („Alfa Romeo“), nenorėdamas susidurti su varžovu, išvažiavo už trasos ribų, irgi nesuvaldė bolido ir rėžėsi į barjerus. Tada trasoje pasirodė saugos automobilis.

M.Verstappenas visu šiuo chaosu puikiai pasinaudojo, pakilo į 8-ą vietą, o dėl saugos automobilio jo atsilikimas iki lyderių buvo visai nedidelis. Pratęsus lenktynes, olandas greitai lenkė vieną varžovą po kito. Įveikus 10 ratų M.Verstappenas jau buvo 3-ias ir vos 2.7 sek. atsiliko nuo pirmavusio ispano Carloso Sainzo jaunesniojo („Ferrari“).

Antras važiavęs meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“) neužlaikė komandos draugo ir praleido M.Verstappeną į priekį, vėliau olandas nesunkiai aplenkė C.Sainzą jaunesnįjį ir tapo lyderiu. Tai jis pasiekė vos per 19 ratų.

Likusią lenktynių dalį M.Verstappenas tiesiog dominavo, dar nuvažiavo greičiausią ratą ir pasirodė tiesiog idealiai. Jo komandos draugas S.Perezas trasoje nesunkiai susitvarkė su C.Sainzu jaunesniuoju bei finišavo antras. Tuo tarpu ispanas tenkinosi trečia vieta, atlaikęs brito George‘o Russello („Mercedes“) spaudimą.

Monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“), startavęs 15-as, sugebėjo užimti 6-ą vietą. Tiesa, monakietis nesunkiai galėjo finišuoti 5-as, jei ne keistokas „Ferrari“ žingsnis. Prieš pat finišą Ch.Leclercas buvo pakviestas į boksus, kad gautų šviežesnes padangas, nuvažiuotų greičiausią ratą ir pelnytų papildomą tašką. Problema ta, kad F.Alonso tuo metu buvo atsilikęs ne taip ir daug, todėl Ch.Leclercas, grįžęs į trasą, įsivėlė į kovą su ispanu ir pagerinti rato rekordo neturėjo vilčių.

Nors Ch.Leclercas prieš finišą aplenkė F.Alonso ir finišavo 5-as, tačiau netrukus teisėjai pranešė, kad monakietis viršijo greitį boksuose, užsidirbo 5 baudos sek. ir buvo nustumtas į 6-ą vietą, tad „Ferrari“ bandymas išlošti papildomą tašką baigėsi 2 prarastais taškais.

Belgijos GP lenktynių rezultatai:

Belgijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Belgijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Lieka vis mažiau abejonių, kad M.Verstappenas šiemet apgins čempiono titulą. Olandas turi jau 284 taškus ir triuškina S.Perezą (191) bei Ch.Leclercą (186). Konstruktorių įskaitoje dominuoja „Red Bull“ (475), lenkianti „Ferrari“ (357) bei „Mercedes“ (316).

15-osios sezono lenktynės – Nyderlandų GP – vyks rugsėjo 4 d.

Varžybų eiga
Atnaujinta 17:31

Ch.Leclercui nuvažiuoti greičiausio rato nepavyko - jis taip ir liko 5-as.

Atnaujinta 17:31

Įspūdingas M.Verstappeno pasirodymas - triuškinanti pergalė, startavus vos iš 14-os vietos! S.Perezas antras, C.Sainzas - trečias.

Atnaujinta 17:29

Ch.Leclercui teko pavargti, bet galiausiai jis aplenkė F.Alonso.

Atnaujinta 17:28

Ch.Leclercas pasuko į boksus, kad nuvažiuotų greičiausią ratą, tačiau į trasą grįžo šalia F.Alonso ir su juo įsivėlė į kovą.

Atnaujinta 17:21

G.Russello progresas sustojo. Likus 5 ratams jį nuo C.Sainzo jau skiria 2.4 sek.

Atnaujinta 17:16

G.Russellas nesudeda ginklų kovoje dėl trečios vietos. Jį nuo C.Sainzo beskiria 2.1 sek.

Atnaujinta 17:13

E.Oconas vienoje tiesiojoje aplenkė tiek S.Vettelį, tiek P.Gasly ir pakilo į 7-ą vietą.

Atnaujinta 17:11

Likus 10 ratų iki finišo M.Verstappenas 13 sek. lenkia S.Perezą, 21.9 sek. - C.Sainzą, 25.9 sek. - G.Russellą ir 41.9 sek. - Ch.Leclercą.

Atnaujinta 17:08

Teisėjai pranešė, kad dėl F.Alonso ir L.Hamiltono incidento papildomų veiksmų nesiims.

Atnaujinta 17:05

Ch.Leclercui pavyko aplenkti S.Vettelį ir pakilti į 5-ą vietą.

Atnaujinta 17:04

M.Verstappenas atliko „nemokamą“ sustojimą ir grįžo į trasą pirmas. Olandas pasirinko dar vieną vidutinio kietumo padangų komplektą.

Atnaujinta 17:02

Ch.Leclercas aplenkė E.Oconą ir pakilo į 6-ą vietą. G.Russellas stojo boksuose, pasirinko kietas padangas ir grįžo į 4-ą poziciją.

Atnaujinta 16:59

S.Perezas pasirinko kietas padangas ir į trasą grįžo už G.Russello.

Atnaujinta 16:57

M.Verstappenas priekyje beveik 12 sek. skirtumu triuškina S.Perezą, o pastarasis dar beveik 10 sek. lenkia G.Russellą.

Atnaujinta 16:56

Stojo ir Ch.Leclercas, pasirinkęs vidutines padangas. Dabar jis važiuoja 7-as.

Atnaujinta 16:56

C.Sainzas pasuko į boksus, pasirinko kietas padangas ir dabar važiuoja 4-as už G.Russello.

Atnaujinta 16:47

C.Sainzas nepasipriešino ir S.Perezui, pakilusiam į antrą vietą.

Atnaujinta 16:41

M.Verstappenas be vargo aplenkė C.Sainzą ir jau lyderiauja lenktynėse! Olandas startavo 14-as, bet vos per 19 ratų spėjo tapti lyderiu.

Atnaujinta 16:38

M.Verstappenas važiuoja daug greičiau už C.Sainzą ir tuoj mėgins jį lenkti.

Atnaujinta 16:37

Visi lyderiai dabar yra stoję po kartą ir važiuoja su vidutinio kietumo padangomis. C.Sainzas 3.5 sek. lenkia M.Verstappeną, 5.4 sek. - S.Perezą, 10.3 sek. - G.Russellą ir 12.1 sek. - Ch.Leclercą. Monakiečio padangos yra apie 10 ratų senesnės nei visų kitų lyderių.

Atnaujinta 16:36

G.Russellas aplenkė Ch.Leclercą ir pakilo į 4-ą vietą.

Atnaujinta 16:35

Galiausiai į boksus pasuko ir M.Verstappenas. Jis į trasą grįžo 2-as.

Atnaujinta 16:34

S.Perezas pasuko į boksus, nukrito į trečią vietą ir grįžo prieš pat Ch.Leclerco nosį. „Red Bull“ priėmė gana keistą sprendimą, nes S.Perezas startavo su vidutinėmis padangomis. Tuo tarpu minkštas padangas turintis M.Verstappenas į boksus dar nesuko.

Atnaujinta 16:33

Ch.Leclercas po G.Russello sustojimo dar aplenkė ir L.Strollą bei jau važiuoja 5-as.

Atnaujinta 16:32

G.Russellas pasuko į boksus, o tai leido į trečią vietą pakilti C.Sainzui.

Atnaujinta 16:31

Ch.Leclercas sparčiai kila rikiuote aukštyn ir jau važiuoja 7-as. C.Sainzas aplenkė S.Vettelį ir pakilo į 4-ą vietą.

Atnaujinta 16:30

S.Perezas jau užleido poziciją M.Verstappenui. Olandas tapo lenktynių lyderiu.

Atnaujinta 16:29

C.Sainzas pirmasis iš lyderių suka į boksus, renkasi vidutines padangas ir krenta į 5-ą vietą.

Atnaujinta 16:24

Įveikus 10 ratų C.Sainzas 1.5 sek. lenkia S.Perezą ir 2.7 sek. - M.Verstappeną.

Atnaujinta 16:22

Ch.Leclercas aplenkė Y.Tsunodą ir pakilo į 14-ą vietą.

Atnaujinta 16:22

M.Verstappenas sunkiai sustabdomas - aplenkė F.Alonso su G.Russellu ir jau važiuoja 3-ias! Ch.Leclerco progresas labai menkas - monakietis tik 15-as.

Atnaujinta 16:16

M.Verstappenas aplenkė dar du pilotus ir jau važiuoja 6-as.

Atnaujinta 16:15

F.Alonso L.Hamiltoną išvadino idiotu.

Atnaujinta 16:15

Lenktynės tęsiasi įprastu režimu.

Atnaujinta 16:12

Po chaotiško starto pirmauja C.Sainzas, lenkiantis S.Perezą, G.Russellą, F.Alonso, S.Vettelį, D.Ricciardo, A.Alboną, M.Verstappeną, L.Strollą ir K.Magnusseną. Ch.Leclercas krito į rikiuotės galą, nes pasuko į boksus keistis padangų.

Atnaujinta 16:11

L.Hamiltono lenktynės baigėsi po kontakto su F.Alonso. Britas bandė išore lenkti F.Alonso, bet nepaliko vietos ispanui. Po kontakto L.Hamiltono bolidas pakilo į orą ir sugedo.

Atnaujinta 16:08

N.Latifi išvažiavo už trasos ribų, prarado bolido kontrolę, o kontakto bandęs išvengti V.Bottas rėžėsi į barjerus. Trasoje - saugos automobilis.

Atnaujinta 16:06

L.Hamiltono lenktynės baigtos.

Atnaujinta 16:06

M.Verstappenas jau 8-as, Ch.Leclercas - jau 10-as.

Atnaujinta 16:05

C.Sainzas startuoja užtikrintai ir išlaiko pirmą vietą. S.Perezui startas buvo gerokai sudėtingesnis, jis buvo praradęs keletą pozicijų, tačiau sugebėjo atsitiesti ir grįžti į antrą vietą. Į trečią vietą pakilo G.Russellas, aplenkęs F.Alonso.

Iš dabartinių pilotų Belgijoje daugiausiai pergalių – 4 – turi britas Lewisas Hamiltonas. 3 sykius čia laimėjo Sebastianas Vettelis. Pernai pergalę Belgijoje pasiekė M.Verstappenas, kuris nuvažiavo...1 ratą. Tąkart Belgijoje ne vieną valandą pliaupė lietus, todėl normalios lenktynės net neįvyko, bet už 1 nuvažiuotą ratą sportininkai vis tiek gavo pusę galimų taškų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų