0
05-24, 22:00
0
0

Ž.Šimonis pratęsime tolimu metimu išplėšė pergalę – „Mantinga“ pateko į pasaulio turo ketvirtfinalį

2022.08.27 21:19
Marijampolės „Mantinga“ | „Stop“ kadras

Daugelis elitinių 3x3 vyrų krepšinio komandų šį savaitgalį susirinko Debrecene (Vengrija), kur vyksta penktasis šio sezono FIBA pasaulio turo etapas. Jame dalyvauja ir Marijampolės „Mantinga“ (Evaldas Džiaugys, Tautvydas Kliučinykas, Justas Nausėdas, Žygimantas Šimonis).

Pirmose B grupės rungtynėse „Mantinga“ vos nepateikė staigmenos, kai tik po tikro trilerio 20:22 nusileido antrą vietą pasaulio reitinge užimančiai Limano „Huishan NE“ (Serbija) komandai. Lietuviai ilgą laiką turėjo iniciatyvą savo rankose, o likus pusketvirtos minutės dar pirmavo 6 taškais (15:9). Per porą minučių serbai panaikino visą deficitą ir persvėrė rezultatą (16:17). Vėliau vyko kova taškas į tašką. Po T.Kliučinyko tolimo metimo rezultatas tapo lygus (20:20). Deja, aidint sirenai Miroslavas Pašaljičius paleido tolimą „bombą“ ir išplėšė pergalę favoritams – 20:22.

Dramatiška rungtynių atomazga:

Ž.Šimonis ir E.Džiaugys pelnė po 7 tšk., T.Kliučinykas – 4, o J.Nausėdas – 2.

Antrajame ture „Mantingos“ laukė kvalifikaciją įveikusi Tartu ALEXELA (Estija) komanda. Šios rungtynės tapo dar vienu krepšinio trileriu. Paskutinę minutę estai pirmavo (15:17) E.Džiaugys į tai atsakė tiksliu metimu iš po krepšio (16:17), vėliau lietuviai apsigynė, o estai 8-ą kartą pažeidė taisykles. Deja, T.Kliučinykas pataikė tik 1 baudą iš 2 (17:17). Paskutinės abiejų komandų atakos buvo nesėkmingos, teisėja nešvilpė galimos pražangos po krepšiu prieš E.Džiaugį ir teko žaisti pratęsimą.

Robinas Kivi pratęsimą pradėjo galingu dėjimu (17:18) ir estams betrūko taško iki pergalės, tačiau jų planus sugriovė Ž.Šimonis. Lietuvis šaltakraujiškai „smeigė“ tolimą metimą ir išplėšė pergalę – 19:18! Tai atvėrė „Mantingai“ duris į turnyro ketvirtfinalį.

Pergalingas Ž.Šimonio metimas:

E.Džiaugys pelnė 11 tšk. ir atkovojo 5 kamuolius, Ž.Šimonis ir J.Nausėdas surinko po 3 tšk., o T.Kliučinykas – 2.

Pagrindiniame etape tradiciškai dalyvavo 12 komandų, suskirstytų į 4 grupes po 3. Po 2 geriausias kiekvienos grupės komandas pateko į ketvirtfinalį, o visi atkrintamųjų varžybų mačai bus sužaisti sekmadienį.

6 geriausios turnyro komandos išsidalins 122 tūkst. JAV dolerių prizinį fondą. Nugalėtojams atiteks 40 tūkst. JAV dolerių.

Debrecene taip pat kovojama dėl įskaitinių taškų, kurie nulems 12 rinktinių, pateksiančių į finalinį sezono etapą Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai), kuriame prizinis fondas bus beveik dvigubai didesnis nei įprastuose etapuose – 202 tūkst. JAV dolerių.

„Mantinga“ su 16 taškų bendroje sezono įskaitoje kol kas yra 25-a. Iš Lietuvos komandų 12-uke yra Šakių „Gulbelė“ (105 tšk.), užimanti 6-ą vietą. Tiesa, į etapą Debrecene ji nepateko, tad „Gulbelės“ pozicija po savaitgalio suprastės.