Baudinys į „Žalgirio“ vartus – labai skaudus, labai brangus, bet teisingas sprendimas (5)

2022.08.26 12:10
Aurimas Budraitis
Rungtynių akimirka l Irmanto Gelūno/BNS Foto nuotr.

Rungtynių akimirka l Irmanto Gelūno/BNS Foto nuotr.

Likus kelioms sekundėms iki svarbiausio rungtynių „Žalgiris“ – „Ludogorec“ teisėjo iš Vokietijos Harmo Osmerso sprendimo skirti 11 metrų baudinį į šeimininkų vartus, „Ludo“ atsarginių suolas sprogo iš pykčio. Netrukus nuskambėjęs švilpukas jų pyktį pakeitė į triumfą.

Stovėdamas per kelias eiles virš „Ludo“ atsarginių suolo, mintyse atsukiojau epizodą ir bandžiau suprasti, ką tokio neleistino padarė žalgiriečiai ir dėl ko buvo skirtas baudinys? Kai peržiūrėjau įrašą, neturiu abejonių, jog šis teisėjo sprendimas inspektoriaus bus įvertintas aukščiausiu balu.

Kadangi gyvenime yra tekę teisėjauti (be abejo, žemesnio lygio rungtynėse), iki šiol yra išlikęs įprotis stebėti teisėjų darbą. Pasakysiu atvirai, žavėjausi tuo, kaip dirba H.Osmersas. Visada šalia įvykių, visada užtikrintas savo veiksmais.

Ir tada tas nelemtas „Žalgiriui“ epizodas. Aš, veikiausiai, būčiau neišdrįsęs rodyti į žymą, tačiau tuo ir skiriasi geri teisėjai nuo ne tokių gerų. Būtent dėl tokių veiksmų geri teisėjai tampa elitiniais teisėjais.

Prieš rašydamas šį tekstą, prisiminiau 2000 metų Europos čempionato ketvirtfinalio rungtynes, kuriose žaidė Ispanija ir Prancūzija. Tuomet 89 minutę, esant rezultatui 2:1 prancūzų naudai, Fabienas Barthezas nutarė paimprovizuoti. Ta improvizacija baigėsi klaida ir tokia skystoka pražanga baudos aikštelėje.

„Skystoka“, „Neįtikinama“, „Už tokias niekas neduoda“, „Tokiu metu – toks baudinys“.. neabejoju, kad komentaruose skaitėte kažką panašaus. Jei taip 2000-aisiais būtų galvojęs Pierluigi Collina, jis baudinio nebūtų skyręs. Maža to, jis nebūtų geriausias pasaulio teisėjas. Kaip rodo apklausos, visų laikų geriausias pasaulio teisėjas.

Epizodas 11:46 min.

Geri arba, tiksliau, elitiniai teisėjai įprastai yra vertinami už drąsius (aišku, kai jie neišgalvoti) sprendimus. H.Osmersas puikiai žinojo, kelinta rungtynių minutė. H.Osmersas puikiai žinojo, kad jo sprendimas, veikiausiai, atims iš „Žalgirio“ galimybę pasivaržyti baudinių serijoje. H.Osmersas puikiai žinojo, kad tas švilpukas jį pavers nemėgstamiausiu žmogumi LFF stadione ketvirtadienio vakarą.

Tačiau jis priėmė sprendimą vadovaudamasis taisyklėmis. „Žalgiriui“ labai skaudų, labai brangų, bet teisingą sprendimą. Įsidėmėkite šią pavardę. Neabejoju, kad Harmą Osmersą netrukus mes matysime teisėjaujantį svarbiausius Čempionų lygos mačus.

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų