Irkluotojai D.Nemeravičius ir A.Kelmelis iškovojo Europos čempionato bronzą (2)

2022.08.14 14:07
Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis | „Stop“ kadras

Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis | „Stop“ kadras

 Miunchene (Vokietija) finišavo Europos irklavimo čempionatas. Paskutinę jo dieną bronzos medalius iškovojo lietuviai Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis.

Vyrų porinių dviviečių valčių A finale su lietuviais dėl trečios vietos iš pradžių bandė kovoti graikai, bet distancijos viduryje D.Nemeravičius ir A.Kelmelis padidino tempą, graikai atsiliko beveik 3 sek. ir tuomet jau sudėjo rankas. Lietuviai finišavo per 6 min. 42.11 sek.

Finalo finišas:

25-erių D.Nemeravičius anksčiau buvo Lietuvos porinės keturvietės įgulos narys ir su ja 2017 m. laimėjo tiek pasaulio, tiek Europos čempionatus. Taip pat ta įgula 2016 m. ir 2018 m. pelnė Europos čempionato sidabrą, o 2020 m. – Europos čempionato bronzą.

24-erių A.Kelmeliui ši bronza – didžiausias karjeros laimėjimas suaugusiųjų varžybose.

Auksą vėl laimėjo broliai iš Kroatijos Martinas ir Valentas Sinkovičai (6:35.93). Dukart olimpiniai čempionai Europos čempionatą laimėjo jau 6-ą kartą. Anksčiau jie yra triumfavę ir pavienių dviviečių valčių bei porinių keturviečių valčių kategorijose.

Sidabras atiteko ispanams Aleixui Garciai Pujolarui ir Rodrigo Conde Romero (6:38.46).

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Šeštadienį dvi mūsiškių įgulos liko per žingsnį nuo apdovanojimų. Vyrų pavienių dviviečių valčių A finale broliai dvyniai Dovydas ir Domantas Stankūnai finišavo per 6 min. 51.84 sek. ir buvo ketvirti. Netoli medalių buvo ir Donata Karalienė bei Dovilė Rimkutė. Moterų porinių dviviečių valčių A finale beveik visą laiką yrėsi trečios, tačiau likus mažiau nei 500 m iki finišo praleido į priekį itales ir finišavo 4-os (7:29.10).

Kitoms Lietuvos įguloms patekti į A finalus nepavyko.

Sekmadienį čempionatą užbaigusi Viktorija Senkutė moterų vienviečių valčių B finale finišavo 4-a – 8 min. 32.93 sek. Galutinėje įskaitoje jai atiteko 10-a pozicija.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA