„Maccabi“
IV kėlinys, 10 min.
84
:
83
Atsinaujins po sek
„Žalgiris“

D.White‘as nesiruošia kelti kovotojų algų: „Pinigai sunaikino boksą, neleisiu, kad tai nutiktų UFC“ (1)

2022.08.13 23:33
Dana White'as | „Stop“ kadras

Dana White'as | „Stop“ kadras

 Dėl menkų UFC kovotojų algų kritikuojamas organizacijos prezidentas Dana White‘as, bendraudamas su „GQ Sports“, pareiškė, kad šiuo metu kovotojai uždirba tiek, kiek nusipelno, ir kad jis honorarų nedidins.

„Kovotojai visada norės daugiau pinigų. Dideli pinigai jau sunaikino boksą. Tol, kol esu čia, neleisiu, kad tai nutiktų su UFC. Patikėkite manimi, šitie vyrukai uždirba tiek, kiek yra verti. Jie suvalgo tai, ką patys pasigauna. Jie gauna tam tikrą procentą pajamų nuo „pay-per-view“ pardavimų. Pinigai yra padalinami tarp visų kovotojų“, - aiškino D.White‘as.

UFC prezidentas taip pat pasiūlė kritikams patiems sukurti MMA lygą ir mokėti kovotojams tiek, kiek nori: „Jei jums kažkas nepatinka, yra labai paprasta išeitis. Patys sukurkite MMA organizaciją. Juk niekas tam netaiko apribojimų. Tada galėsite mokėti kovotojams tiek, kiek norėsite. Jau matėme tokių bandymų. Kaip kitiems vyrukams tai sekėsi? Nekaip, tad siūlyčiau jums užsiimti savo darbais“.

UFC vidutiniškai kovotojų algoms skiria apie 20 proc. gaunamų pajamų. NFL, NBA, NHL ir iš dalies MLB žaidėjams skiria apie 50 proc. surenkamų pajamų. Tuo tarpu WWE elgiasi panašiai kaip UFC ir taip neretai sulaukia kritikos dėl per menkų uždarbių.

Pagrindinis skirtumas tarp didžiųjų komandinių sporto lygų ir UFC bei WWE yra tas, kad koviniame sporte nėra profsąjungų. Anksčiau buvo bandymų ją kurti UFC, bet tas projektas greitai žlugo. Dabar boksininkas ir „youtuberis“ Jake‘as Paulas ragina UFC kovotojus burtis į profsąjungą, bet kol kas jokio progreso nematyti.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų