Pasibaigęs. 07-11 03:00
Copa America
Urugvajus
0
Kolumbija
1
Pasibaigė po baudinių. 07-14 03:00
Copa America
Kanada
2(2)
Urugvajus
3(2)
Pasibaigęs. 07-14 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Anglija
1
Pasibaigė po pratęsimo. 07-15 04:20
Copa America
Argentina
1(0)
Kolumbija
0(0)

K.Maksvytis – apie NBA duetą, M.Kuzminską bei kandidatų atkabinimą

2022.08.10 21:58
Maksvytis | BNS nuotr.

Maksvytis | BNS nuotr.

 Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia pergalių seriją pasiruošimo Europos čempionatui cikle.

Dukart su estais susitvarkiusi rinktinė šį kartą nukovė ir Suomijos atstovus, o pirmą kartą šią vasarą jai atstovavo ir NBA bokštai – Jonas Valančiūnas bei Domantas Sabonis.

Po rungtynių nacionalinės komandos treneris Kazys Maksvytis pripažino, kad turi priekaištų auklėtiniams tam tikrose situacijose, tačiau bendru rezultatu liko patenkintas.

„Iškovojome pergalę, energijos treniruotėse parodėme daugiau nei rungtynėse, kažkiek tai turėjo reikšmės kokybei, nes įvedėme ir naujus žaidėjus, derinius.

Rungtynėse esu labiau patenkintas antra mačo dalimi, kai suomiai bėgo, o mes sugebėjo juos pristabdyti, akcentavome tritaškius.

Yra nedidelių priekaištų komandai, kad nesužaidėme iki pat pabaigos, bet bendrai esu patenkintas, kad sureagavome ir pagerinome žaidimo kokybę po didžiosios pertraukos. Šios rungtynės bus į naudą mums“, – kalbėjo K.Maksvytis.

– Kaip pavyksta suderinta J.Valančiūno ir D.Sabonio žaidimą?

– Vienu metu gynyboje turėjome reaguoti, nes suomiai išleido aukštaūgį, metantį iš toli, o Jonui dar nebuvome paruošę tos situacijos pilnai. Gerai, kad treniravomės, nes kitos rinktinės, kaip pavyzdžiui, slovėnai turės tokių aukštaūgių. Padarėme ir taktinių klaidų. Pasikeitė išdėstymas aikštėje. Anksčiau buvo keturi perimetre ir vienas po krepšiu, o dabar po krepšiu – du. Ne viską padarėme, ką norėjome ir planavome, bet išvadas padarėme ir kitose rungtynėse bus geriau.

– Kaip vertinate R.Jokubaičio, M.Grigonio, I.Brazdeikio, D.Sabonio ir J.Valančiūno penketą?

– Jei kalbėsime apie fiziškumą, tai labai geras penketas. Turime klausimų, kai kontroliuoti rungtynes ir šalia Valančiūno su Saboniu išleisti metikus, kad išlaikytume balansą. Matome protokole, kad su starto penketu gerokai laimėjome pirmą ir trečią kėlinį.

– Kiek pasirengimui trukdo, kad varžovai žaidžia be pagrindinių žaidėjų?

– Varžovams neblogai sekėsi. Norėtųsi stipresinio sparingo, bet gerai, kad jie išbandė mobilius aukštaūgius, o mes galėjome pakaitalioti sistemą. Varžovų norisi stipresnių, kad galėtume įvertinti save.

– Kokia M.Kuzminsko situacija?

– Ir mes, ir Mindaugas perdegėme. Mindaugas vakar bandė treniruotis ir tai darė anksčiau nepaisant protokolo ir pajautė skausmus. Dabar nenorime skubėti ir geriau palaukti, kol pilnai pasveiks. Nerimo, kad nevyks, nėra, bet reikia pasveikti ir grįžti į formą. Lauksime ir tikrai duosime šansą.

– Kaip sekasi M.Echodui kovoti dėl vietos sudėtyje?

– Echodas žaidžia neblogai, duoda mums energijos, kovoja dėl kamuolių. Kartais net persistengia ir prasižengia ten, kur nereikia. Su juo galime keistis gynyboje ir esame mobilesni, neblogai atrodo.

– Kaip rinktinėje pritampa E.Žukauskas?

– Neblogai. Tarp tų neužtikrintų žaidėjų jis yra stabiliausias. Teko jį treniruoti. Gali žaisti per dvi pozicijas. Trečiu numeriu gal jaučiasi geriau, bet rinktinėje gali tekti žaisti ir ketvirtu numeriu.

– Kokia sudėtis bus rytojaus rungtynėse?

– Pasikeitimų turėsime, nors dabar atsakyti dar tiksliai negaliu. Pasikeis trys žmonės, o aštuoni ar devyni bus tie patys. Prie suomių turėtų prisijungti dar bent du žaidėjai. Jie, kaip ir estai, pirmajame mače pasitaupė, o antrajame mes visus pagrindinius.

– Kada bus naujienų dėl kandidatų sąrašo trumpinimo?

– Po kitų rungtynių, manau, trumpės sąrašas. Treniruotėse, galvoju, turime turėti 14-15 krepšininkų. Pirmieji atsisveikinimai bus rytoj.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų