Antrojoje „Krepšinio namų“ serijoje – jaunųjų Lietuvos legendų įsitvirtinimas, pažymėtas auksu Švedijoje

2022.08.09 14:39
Šarūnas Jasikevičius | Organizatorių nuotr.

Šarūnas Jasikevičius | Organizatorių nuotr.

 TV3 televizijoje sporto dokumentikos ciklas „Krepšinio namai“ tęsiasi. Šįsyk dokumentika keliasi į ankstyvuosius 2000-ius. Tai laikai, kai iš Arvydo Sabonio, Šarūno Marčiulionio bei kitų Lietuvą garsinusių žaidėjų, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vairą perėmė jaunieji patriotai: Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas bei daugelis kitų. Antrajame dokumentikos epizode žiūrovai pamatys, kas vyko Lietuvos krepšinio pasaulyje po žaidėjų kartų pasikeitimo.

Jau šį vakarą TV3 žiūrovai išvys, kodėl 8-ojo dešimtmečio pabaiga Lietuvai buvo istorinė. 1989 m., griūvant Berlyno sienai, griuvo ir Sovietų Sąjungos viltys išlaikyti Lietuvą okupuota. O 1992 metais Barselonoje įvykusi olimpiada Lietuvai tapo tarsi atgimimo spinduliu, nušvitusiu olimpiniu bronzos medaliu.

Artėjant ankstyviesiems 2000-iesiems, mūsų krepšinio legendos A. Sabonis, Š. Marčiulionis, Valdemaras Chomičius ir kt., pradeda trauktis iš krepšinio, o juos pakeičia kiti, tačiau tokie pat veržlūs ir didžiuliu noru nugalėti trykštantys žaidėjai.

Prasideda nauji laikai, nauja era.

Antrojoje dokumentikos ciklo dalyje žiūrovai išvys, kaip Lietuvą į pergalę ėmė vesti jau kita karta, kurioje – būrys žinomų veidų: Šarūnas Jasikevičius, Saulius Štombergas, Arvydas Macijauskas, Ramūnas Šiškauskas, broliai Žukauskai ir dar daug kitų, ne ką mažiau pasižymėjusių.

Anot mūsų krepšininkų, 2000-ieji yra laikas, kai Vakarų pasauliui atėjo metas parodyti, kas iš tiesų yra Lietuva. „Aš galvoju, kad mes jau buvome kažkiek subrendę – tiek Šiškauskas, tiek Žukauskai, Macijauskas... Visi prieš Sidnėjaus olimpiadą žinojo, kad mes ateiname“, – prisiminimais antrojoje „Krepšinio namų“ serijoje dalinsis Š. Jasikevičius.

Pergales keitė pralaimėjimai, o pralaimėjimus – pergalės. Būtent tai sudarė sąlygas augti naujoms legendoms. „Buvo kuo didžiuotis. Prisimenu, su verslininku Juozu Kazicku sėdėjome šalia ir netvėrėme džiaugsmu. Net nepatogu buvo, kai rezervuotose vietose šalia aikštelės vos neiššokdavome į aikštę su kiekvienu mūsų komandos geresniu pasirodymu“, – dokumentikos cikle sakys Valdas Adamkus.

Neverta stebėtis, jog už nepriklausomą Lietuvą kovoję krepšininkai pasėjo kelią jaunajai žaidėjų kartai. Žengdama nutiestu keliu, pasikeitusios sudėties rinktinė į 2003 m. Švedijoje vykusį Europos krepšinio čempionatą važiavo su vieninteliu tikslu – po 64-erių metų pertraukos ir vėl tapti čempionais.

„Jeigu tau nusišypso Dievas ar Macijauskas įmeta iš kampo nuo lentos – taip žaisdami mes galime eiti toli“, – motyvuojančiai kalbėjo A. Sireika, prisimindamas legendinį A. Macijausko tritaškį, apie kurį tuo metu kalbėjo visa Europa.

Kaip lietuviams sekėsi ankstyvaisiais 2000-aisiais ir kokiais asmeniniais keliais nužengė ryškiausios Lietuvos krepšinio žvaigždės, pamatysite jau šį vakarą.

Antroji dokumentikos ciklo „Krepšinio namai“ serija – jau šiandien 19.30 val., per TV3!

 

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų