„Bodo/Glimt“ barjero neįveikęs „Žalgiris“ savo žygį tęs Europos lygos atrankoje VIDEO, fotogalerija (1)

2022.08.09 20:52
Rungtynių akimirka l Irmanto Gelūno/BNS Foto nuotr.

Rungtynių akimirka l Irmanto Gelūno/BNS Foto nuotr.

Vilniaus „Žalgiris“ UEFA Čempionų lygos trečiojo atrankos etapo atsakomąsias rungtynes su „Bodo/Glimt“ baigė lygiosiomis 1 – 1, bendrame rezultate nusileido 1 – 6, ir baigė savo pasirodymą šiame turnyre.

Amahlis Pellegrino 2-ąją minutę atliko smūgį į artimąjį vartų kampą, tačiau kamuolys atsidūrė Edvino Gertmono rankose. Petaras Mamičius 7-ąją minutę atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau sukurti pavojaus prie varžovų vartų nepavyko. Renanas Oliveira pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau rungtynių teisėjas užfiksavo Franciso Kyeremeh pražangą prieš vartininką, pastarasis užsidirbo geltoną kortelę, o įvartis buvo neįskaitytas. Marko Miličkovičius 13-ąją minutę atliko smūgį pirmuoju lietimu, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš varžovų vartų. „Bodo/Glimt“ 15-ąją minutę atliko priverstinį keitimą. Susižeidęs vartininkas Nikita Haikinas nebegalėjo tęsti rungtynių, vietoje jo aikštėje pasirodė Julianas Faye Lundas. Oliveris Buffas 29-ąją minutę pasitaisęs kamuolį atliko smūgį per save, tačiau kamuolį sėkmingai blokavo varžovas. M.Miličkovičius 35-ąją minutę atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau šį kartą kamuolys skriejo šalia varžovų vartų. Francisas Kyeremeh 39-ąją minutę pasinaudojęs subyrėjusia varžovų gynyba nukreipė kamuolį į vartus ir išvedė „Žalgirį" į priekį 1:0.

Marko Miličkovičius 49-ąją minutę baudos smūgio metu pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė vartininkas. Joelis Mugisha 50-ąją minutę puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išlygino šių rungtynių rezultatą 1:1. Rungtynių teisėjas pasinaudojęs VAR peržiūra 57-ąją minutę nubaudė Petarą Mamičių raudona kortele ir vilniečiai liko šiame susitikime rungtyniauti dešimtyje. Varžovą suklaidinęs Askas Tjaerandsenas-Skau 71-ąją minutę atliko pavojingą smūgį dešine koja, tačiau kamuolys net du kartus iš eilės sudrebino varžovų vartų konstrukciją ir neįtikėtinu būdu neatsidūrė vilniečių vartuose. Ulrikas Saltnesas 82-ąją minutę standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau kamuolį dar kartą sėkmingai atrėmė E.Gertmonas.

„Žalgiris“ Europos lygos ketvirtajame atrankos etape susitiks su Razgrado „Ludogorec“, kurie pralaimėjo Zagrebo „Dinamo“.

Rungtynių eiga
90 min.

Rungtynių statistika („Žalgiris“ – „Bodo/Glimt“)

Rungtynių statistika („Žalgiris“ – „Bodo/Glimt“)  | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių statistika („Žalgiris“ – „Bodo/Glimt“) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

Rungtynės baigiasi lygiosiomis 1 – 1. Visgi bendrame rezultate 1 – 6 nusileidęs „Žalgiris“ savo žygį pratęs Europos lygos atrankoje.

90 min.

Pridedamos 4 papildomos žaidimo minutės.

82 min.

Ulrikas Saltnesas standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau kamuolį dar kartą sėkmingai atrėmė E.Gertmonas.

71 min.

Varžovą suklaidinęs Askas Tjaerandsenas-Skau atliko pavojingą smūgį dešine koja, tačiau kamuolys net du kartus iš eilės sudrebino varžovų vartų konstrukciją ir neįtikėtinu būdu neatsidūrė vilniečių vartuose.

71 min.

Hugo Vetlesenas standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau kamuolį atrėmė E.Gertmonas.

57 min.

Rungtynių teisėjas pasinaudojęs VAR peržiūra nubaudžia Petarą Mamičių raudona kortele ir vilniečiai lieka šiame susitikime rungtyniauti dešimtyje. 

50 min.
ĮVARTIS

Joelis Mugisha puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išlygino šių rungtynių rezultatą 1:1.

49 min.

Marko Miličkovičius baudos smūgio metu pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė vartininkas.

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika („Žalgiris“ – „Bodo/Glimt“)

Pirmojo kėlinio statistika („Žalgiris“ – „Bodo/Glimt“) | „Scoreboard“ statistika

Pirmojo kėlinio statistika („Žalgiris“ – „Bodo/Glimt“) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

„Žalgiris“ po pirmojo kėlinio pirmauja rezultatu 1-0, tačiau bendrame atsilieka 1 – 5.

45 min.

Pridedamos 2 papildomos žaidimo minutės.

44 min.

Į stadioną atvykę sirgaliai garsiai išreiškia palaikymą Ukrainai skanduodami „Slava Ukraini! Herojam Slava!”.

39 min.
ĮVARTIS

Francisas Kyeremeh pasinaudojęs subyrėjusia varžovų gynyba nukreipia kamuolį į vartus ir išveda „Žalgirį" į priekį 1:0.

35 min.

Marko Miličkovičius atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau šį kartą kamuolys skriejo šalia varžovų vartų.

32 min.

Hugo Vetlesenas atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

29 min.

Oliveris Buffas pasitaisęs kamuolį atliko smūgį per save, tačiau kamuolį sėkmingai blokavo varžovas.

20 min.

Saulius Mikoliūnas atliko tolimą aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys nei vieno iš komandos draugų nepasiekė.

15 min.

„Bodo/Glimt“ atlieka priverstinį keitimą. Susižeidęs vartininkas Nikita Haikinas nebegali tęsti rungtynių, vietoje jo aikštėje pasirodo Julianas Faye Lundas.

13 min.

Marko Miličkovičius atliko smūgį pirmuoju lietimu, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš varžovų vartų.

9 min.

Renanas Oliveira siunčia kamuolį į vartus, tačiau rungtynių teisėjas užfiksuoja Franciso Kyeremeh pražangą prieš vartininką, pastarasis užsidirba geltoną kortelę, o įvartis yra neįskaitomas.

7 min.

Petaras Mamičius atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau sukurti pavojaus prie varžovų vartų nepavyko.

2 min.

Amahlis Pellegrino atliko smūgį į artimąjį vartų kampą, tačiau kamuolys atsidūrė Edvino Gertmono rankose.

1 min.

Teisėjas skelbia rungtynių pradžią!

Atnaujinta 18:08

„Žalgirio“ startinėje sudėtyje buvo atlikti du pokyčiai. Rungtynes nuo pradžių pradės Saulius Mikoliūnas ir Francisas Kyeremeh.

Atnaujinta 17:54

„Bodo/Glimt“ komandos startinė sudėtis šioms rungtynėms:

 


Įdomūs faktai:

• „Žalgiris“ pirmose įvykusiose rungtynėse Norvegijoje net 0 – 5 turėjo pripažinti „Bodo/Glimt“ futbolininkų pranašumą.

• Lietuvos sostinės ekipa trečią sezoną iš eilės susitinka su Norvegijos čempionais „Bodo/Glimt“. Pernai komandos du kartus susitiko Konferencijų lygos ketvirtajame atrankos etape. Pirmosios rungtynės Vilniuje baigėsi lygiosiomis 2:2, antrąsias 1:0 laimėjo norvegai.

• Iš pernai Norvegijoje prieš „Žalgirį“ žaidusio startinio vienuoliktuko, Budės ekipoje tikrai nebus bent 4 futbolininkų. Vilniaus ekipai nebeatstovauja 5 iš 11 žaidėjų.

• Du sezonus prieš tai užtikrintai pirmavę Norvegijoje, šiemet Budės futbolininkai nebėra tokie ryškūs lyderiai. Šiuo metu jie žengia 3 vietoje, pagal prarastus taškus 8 atsilikdami nuo „Molde“ ir 3 taškais nuo „Lillestrom“.

• Jei Lietuvos čempionai trečiajame UEFA Čempionų lygos atrankos etape įrodys savo pranašumą prieš Norvegijos čempionus „Bodo/Glimt“, jų ketvirtajame atrankos etape lauks Bulgarijos ir Kroatijos čempionų poros nugalėtojai – tai Razgrado „Ludogorec“ ir Zagrebo „Dinamo“.

• Jei „Žalgiris“ nusileis „Bodo/Glimt“ ekipai ir atsisveikins su Čempionų lygos atranka, toliau žalgiriečiai kovos ketvirtajame UEFA Europos lygos atrankos etape, o burtai lėmė, kad čia jų varžovais bus komandos iš to paties krepšelio ir neįtikėtina tai, kad tai bus tos pačios poros Razgrado „Ludogorec“ ir Zagrebo „Dinamo“ poros pralaimėtojas. Vadinasi, bet kuriuo atveju Vilniaus klubas susitiks su viena iš šių dvejų komandų.


Trenerių ir žaidėjų komentarai:

Vladimiras Čeburinas, „Žalgiris“ komandos vyriausiasis treneris:

„Pirmųjų rungtynių rezultatas nedžiuginantis. Tačiau suprantame, jog žaisime namuose. Suprantame mūsų atsakomybę prieš šias namų rungtynes. Kalbėjomės po rungtynių ir pasiruošimo kitoms metu. Komanda visiškai supranta, jog tai buvo košmariškas vakaras. Padarėme daug veiksmų, kurie leido varžovams pasižymėti. Tačiau mes patys turėjome gerų progų. Mums nepavyko, varžovui pavyko. Galėjome ir įmušti į „Bodo“ vartus. Rungtynės davė peno apmąstymams. Ruošiame planą šitoms rungtynėms pagal tai kas yra. Turėsime savo aistruolių palaikymą. Žinome ką reikia daryti, kad pavyktų pasiekti pranašumą. Tikime savimi. Kovosime dėl pergalės. „Bodo“ turi savo variantus, įdirbį jau daugelį metų. Jų filosofija ir stilius duoda jiems rezultatą. Jie mėgaujasi tuo. Mūsų pirmas tikslas – priversti juos pakeisti savo planą. Mums reikia įmušti. ir toliau vystyti tą rezultatą, pasiekti mums palankų. Su komanda kalbėjome, ji pasiruošusi, esame pasiruošę rungtynėms. 

Nuolat sakau – kad norisi likti tokioje futbolo šventėje kaip Čempionų lyga. Taip, galbūt tai gali skambėti keistokai po 0:5. Galbūt ir nebuvo sutriuškinimas bet praleidome per daug. Jei netikėčiau tuo – apie tai nekalbėčiau. Tikiu ir labai tikiu. Galbūt tai atrodo kaip nepasiekiama svajonė. Tačiau jei netikėsi – ji tikrai bus nepasiekiama. Suprantame, kad penkių įvarčių deficitas yra didelis. Tačiau ruošiamės šitoms rungtynėms. Padarėme savo analizę. Mums reikia padaryti tam tikras detales aikštėje. Nustebinti varžovus, bet patiems nebūti nustebintiems. „Bodo“ mums įmušė penkis, kodėl mes negalime įmušti penkių jiems?"

Saulius Mikoliūnas, „Žalgiris“ komandos kapitonas:

„Suprantame, kad tas rezultatas labai prastas. Komanda supranta, kad taip pralaimėti negalima, toks žaidimas ir rezultatas nėra mūsų lygio. Papildomai su žaidėjais nereikėjo kalbėti, visi supranta, šios rungtynės prie savų žiūrovų ir tikiuosi demonstruosime visai kitą žaidimą. Kas atsitiko – jau istorija, kad ir nekokia istorija. Reikia tai pamiršti, žiūrėti į priekį pozityviau. Negalvoti kad laimėsime 5:0 ar kažkiek. Svarbiausia nusiteikti rungtynėms labai rimtai. Pirmas tikslas turėtų būti įmušti pirmą įvartį, antras tikslas – antrą, ir taip mažais žingsneliais kiek rungtynės tęsis demonstruoti gerą žaidimą ir svarbiausią kovingumą.

Kalbėjau rūbinėje, sakiau, kad kuo greičiau reikia pamiršti tokias rungtynes, iš jų galima pasimokyti kaip nesulūžti rungtynių eigoje, rasti savyje jėgų, atsistoti ir kautis iki galo. Toks skaudus pralaimėjimas jiems bus neįkainojama patirtis."


Komandų formos: 

Komandų formos | „Scoreboard“ statistika

Komandų formos | „Scoreboard“ statistika

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų