Dvigubas Lietuvos buriuotojų triumfas: M.Pajarskui – Europos čempionato auksas, V.Strelčiūnui – bronza

2022.08.05 18:49
Čempionato akimirka (Phil Jackson nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Čempionato akimirka (Phil Jackson nuotr.) | Organizatorių nuotr.

 Didžiojoje Britanijoje baigėsi Europos „RS Aero 7“ klasės buriavimo čempionatas, kuriame įspūdingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du medalius.

Europos čempionu tapo 31 baudos balą per 14 plaukimų surinkęs Martis Pajarskas. Jis laimėjo 5 plaukimus, tris kartus finišavo antras, sykį – trečias ir nė karto nenukrito žemiau 10-os vietos.

Bronzą po įtemptos kovos išplėšė Vėjas Strelčiūnas. Neseniai šios kategorijos pasaulio jaunimo čempionu tapęs lietuvis surinko 48 baudos balus. Čempionato pradžia jam buvo įspūdinga – 3 pergalės ir 3 antros vietos per 7 plaukimus. Visgi, vėliau V.Strelčiūno rezultatai kiek suprastėjo ir jis praleido konkurentus į priekį.

„Paskutiniąją dieną įvyko dvejos lenktynės. Vėjo ir buvo, ir nebuvo – jis svyravo nuo 4-5 mazgų (2-2,5 m/s) iki 15 ar net daugiau mazgų (~8 m/s) siekiančių „plaktukinių“ škvalų. Pirmosiose lenktynėse finišavau pirmas ir jau tada kaip ir užsitikrinau tą pirmąją vietą“, – po finišo apie sudėtingas sąlygas distancijoje dalinosi naujasis Europos „RS Aero 7“ čempionas M.Pajarskas.

Pasak jo, V.Strelčiūnui paskutiniąją dieną distancijoje sekėsi sunkiau, nes dėl inventoriaus lūžimo, jam teko buriuoti su dalinai nuleista bure, taigi ir prarasti nemažai jos generuojamo greičio.

„Plaukiant į distanciją jam nulūžo falo (virvė, kelianti burę) kilputė. Kadangi šis nesklandumas jau buvo iškilęs anksčiau, prieš išplaukdami tikrinome, bet viskas atrodė gerai. Matyt, vis dėlto, kažkas buvo negerai. Galiausiai jam teko distancijoje buriuoti paleidus burę apie 20 cm žemyn“, – apie techninius iššūkius distancijoje pasakojo M. Pajarskas.

Tarp lietuvių įsiterpti pavyko britui Timui Hire‘ui su 38 baudos balais. Jis minėtame pasaulio jaunimo čempionate buvo antras ir tąkart nusileido V.Strelčiūnui.

Europos „RS Aero 7“ klasės čempionate dalyvavo 51 sportininkas iš 7 valstybių.

„RS Aero 7“ klasė – vienvietė jachtų klasė, kuri prieš kurį laiką buvo svarstyta kaip potenciali olimpinė klasė, tačiau šio statuso kol kas neįgijo, tad kol kas yra daugiau praktikuojama buriavimo mėgėjų. Tačiau, pasak sportininkų, visada verta susipažinti su galimomis ateities alternatyvomis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų