R.Rimša pradžiugino Europos „Optimist“ buriavimo čempionate: aplenkė daugiau nei 120 varžovų

2022.08.05 18:31
LBS nuotr. | „Facebook“ nuotr.

LBS nuotr. | „Facebook“ nuotr.

 Danijoje penktadienį finišavo Europos „Optimist“ klasės buriavimo čempionatas, kuriame geriausiai tarp lietuvių pasirodė Rokas Rimša.

Per 9 plaukimus lietuvis surinko 104 baudos balus ir užėmė 19-ą vietą tarp 142 sportininkų. R.Rimša ketvirtąjį plaukimą „mėlynajame“ laivyne baigė 3-ias, vėliau 3-ią vietą užėmė ir penktajame plaukime „raudonajame“ laivyne. Čempionatą jis baigė plaukdamas „auksiniame“ laivyne su visais favoritais.

Anot Lietuvos buriuotojų sąjungos, tai tikriausiai yra geriausias mūsiškių rezultatas Europos „Optimist“ čempionatuose per pastaruosius 15 metų.

„Manau, tai, ką dabar stebime tarp Lietuvos jaunųjų buriuotojų, yra spartus profesionalumo ir rezultatų kilimas. Liepos mėnesį Erikas Scheidt iškovojo Lietuvai iki šiol aukščiausią – septintąją – vietą Pasaulio čempionate, dabar Rokas Rimša prasibrovė į auksinį laivyną, vienu metu buriavo net tarp 15 geriausių ir finišavo tarp 20 stipriausių Europos „Optimistų“.

Tai – dideli pasiekimai. Jie buvo pasiekti sunkiu darbu ir didelėmis trenerių bei vaikų tėvelių pastangomis, sukuriant jiems sąlygas žiemą treniruotis užsienyje, įgyti sportinės patirties tarptautinėse varžybose. Šios pastangos ima duoti rezultatus“, – džiaugėsi Lietuvos „Optimist“ asociacijos prezidentė Asta Pajarskienė.

Auksą pelnė 3 plaukimus laimėjęs graikas Iasonas Panagopoulos (30 baudos balų). Sidabras atiteko italui Arturui Brighenti (35), bronza – kitam italui Andrea Tramontano (41).

Tadas Ažukas užėmė 119-ą vietą (214), Jokūbas Čėpla – 130-ą (234), o Ąžuolas Jackevičius – 132-ą (237).

A.Pajarskienės teigimu, esami rezultatai gali augti ir toliau, jei tik vaikams bus sudarytos sąlygos ir toliau tęsti aktyvias treniruotes ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio treniruočių stovyklose, kur jie įgauna patirties buriuoti jūroje, startuoti dideliuose laivynuose, varžytis su pajėgiais konkurentais iš skirtingų pasaulio šalių.

„Norint gerai buriuoti, būtina nuolat jausti tau ant kulnų lipančius priešininkus. Tai skatina tobulėti, nebijoti masiškumo, kas būdinga startuojant „Optimist“ klasėje, analizuoti savo ir kitų klaidas bei iš jų mokytis. Šiuos įgūdžius būtina ugdyti nuo pat mažens, tik tuomet galime tikėtis, kad iš jaunųjų perspektyvių sportininkų užaugs stipri naujų olimpiečių karta. Ties tokiu tikslu ir dirbame“, – teigia Lietuvos „Optimist“ jachtų klasės asociacijos prezidentė.  

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų