Pasaulio triatlono federacija leido translyčiams varžytis su moterimis

2022.08.05 12:48
Marisol Casado | „Stop“ kadras

Marisol Casado | „Stop“ kadras

 Pasaulio triatlono federacija nusprendė nepasekti plaukimo ir regbio pavyzdžiu bei neuždrausti translyčiams varžytis su moterimis.

Tiesa, taisyklės translyčiams sportininkams vis tiek buvo kiek sugriežtintos. Nuo šiol lytį pakeitę ir moterimis tapę vyrai testosterono lygį turės mažinti dvejus metus, o ne vienerius. Taip pat jie turės laukti 4 metus, kad galėtų varžytis su moterimis, jei anksčiau yra dalyvavę varžybose kaip vyrai. Elitinėse varžybose su moterimis lenktyniauti norintys translyčiai turės pateikti įrodymus, kad pastaruosius 24 mėnesius jų organizme testosterono lygis neviršijo 2,5 nmol/l.

Pasaulio triatlono federacijos prezidentė ir tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) narė Marisol Casado aiškino, kad toks sprendimas turėtų padėti užtikrinti sąžiningą konkurenciją, nes atitinka TOK pateiktas rekomendacijas.

Pažymima, kad priimti sprendimai galios tik tarptautinėse triatlono varžybose. Atskirų šalių federacijos vietinėms varžyboms gali priimti kitokius reikalavimus, kaip tai padarė britai. Ten vyresni nei 12-os metų translyčiai varžysis jiems skirtoje kategorijoje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų