Savo starto Kanadoje laukiantis R.Nekriošius veltui laiko nešvaisto: ką baidarininkai veikia sporto salėje? Specialiai iš Halifakso

2022.08.05 08:35
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Ričardas Nekriošius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ričardas Nekriošius l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Norint būti stipriu vien irklavimo nepakanka, – merkia akį savo starto Halifakse (Kanada) vykstančiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate laukiantis baidarininkas Ričardas Nekriošius. – Salėje atliekame specialius pratimus su svarmenimis, be to, reikalingi ir baziniai pratimai“.

Pasaulio čempionate R.Nekriošius startuos 5000 metrų lenktynėse, kurios vyks sekmadienį.

 

Laiko veltui mūsų šalies rinktinės narys nešvaisto – kartu su kineziterapeutu-psichologu Jurijumi Vaščenkovu lankosi greta Dalhousie universiteto studentų miestelio esančiame sporto komplekse.

J.Vaščenkovas ne tik pataria dėl bazinių pratimų, tačiau jau ne vieną atletą yra supažindinęs su funkcinių pratimų palete.

Ričardas Nekriošius l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ričardas Nekriošius l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Štangos spaudimas, jos traukimas, trauka viena ranka, pilvo preso pratimai – atsilenkimai, kojų kėlimas, kojų pratimai – pritūpimai su štanga, įtūpstai, – skubiai išvardija bazinius pratimus R.Nekriošius. – Tačiau didžiausią efektyvumą jaučiu atliekant būtent funkcinius pratimus. Bet juos labai svarbu atlikti taisyklingai“.

35-ų sportininkas prisipažino, kad per karjerą, žinoma, požiūris į pratimus bei jų atlikimą keitėsi.

„Kai tik pradėjau sportuoti, treneris pripratino atlikti pratimus, kurie stiprina ir treniruoja visapusiškai, o po treniruočių būdavo atliekami tempimo pratimai. Tuomet nejausdavau poreikio juos atlikti, – nusijuokė R.Nekriošius. – Tingėdavau ir tikrai būdavo, kad modavau į juos ranka. Bet dabar galiu pasakyti, kad per 22 sporto metus pastebėjau, kad tempimo, atsipalaidavimo pratimus prisimenama daryti tik tada, kai jau būna jaučiama problema, skausmas. Mano patarimas – nori jaustis gerai, skirk laiko atsipalaidavimo ir tempimo pratimams“.

O sportas.lt nepasikuklino ir apsilankė vienoje iš R.Nekriošiaus ir J.Vaščenkovo treniruočių. Kviečiame tai pamatyti:

 

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų