Futbolo gandai: „Chelsea“ siūlomas trigubas sandoris su „Barcelona“, katalonai užsigeidė T.Alexanderio-Arnoldo, E.ten Hagas – H.Ziyecho Motociklininką mirtinai partrenkęs Renanas – atleistas, „Barcelona“ veteranų vėl prašo susimažinti algas, Th.Henry jungiasi prie C.Fabregaso projekto

2022.08.04 23:18
Pierre'as-Emerickas Aubameyangas ir Memphis Depay | Scanpix nuotr.

Pierre'as-Emerickas Aubameyangas ir Memphis Depay | Scanpix nuotr.

 Futbolo pasaulyje ir toliau netrūksta gandų apie tai, kur galėtų pakrypti vieno ar kito žaidėjo bei trenerio karjeros.

Fabrizio Romano skelbia, jog Londono „Chelsea“ nori sudrebinti futbolo rinką ir įsigyti „Barcelonos“ puolėją Pierre‘ą-Emericką Aubameyangą. 33-ejų gabonietis tik prieš pusę metų nemaloniomis aplinkybėmis paliko Londono „Arsenal“ ir persikėlė į „Barceloną“, kur per 23 rungtynes spėjo įmušti 13 įvarčių ir atlikti 1 rezultatyvų perdavimą. „Chelsea“ tikisi, kad „Barcelona“ sutiks parduoti afrikietį dėl sudėtingos finansinės padėties ir dėl to, kad puolėjų grandį jau ir taip sustiprino Robertu Lewandowskiu. „Chelsea“ treneris Thomas Tuchelis su P-E.Aubameyangu jau dirbo Dortmundo „Borussios“ klube. Visgi, pats gabonietis šiuo metu nerodo noro palikti „Barcelonos“, mat į ją atvyko visai neseniai.

„Evening Standard“ prideda, kad „Chelsea“ klubui „Barcelona“ siūlo įsigyti ne tik P-E.Aubameyangą, bet ir Frenkie de Jongą bei Memphį Depay. F.de Jongas anksčiau išreiškė nenorą keltis į „Man United“, o „Chelsea“ jam galėtų pasiūlyti bent jau žaidimą UEFA Čempionų lygoje.

„Chelsea“ taip pat bando užbaigti sandorį su „Brighton“ dėl Marco Cucurellos. Jau buvo skelbta, kad „Brighton“ priėmė 60 mln. eurų pasiūlymą, bet netrukus pats klubas paneigė paskleistus gandus. Derybos tęsiasi ir toliau, o ketvirtadienį „The Athletic“ pranešė, kad M.Cucurellai „Brighton“ liepė nesirodyti pagrindinės komandos treniruotėse, kad jo istorija neblaškytų kitų komandos futbolininkų prieš „Premier“ lygos sezono pradžią. Į M.Cucurellos sandorį „Chelsea“ įtrauks Levi Colwillą, kuriam ketvirtadienį nebuvo suteiktas marškinėlių numeris naujajam sezonui.

Tuo pačiu „Chelsea“ galėtų atsisveikinti su kitu puolėju Timo Werneriu. Jie jau siūlė „RB Leipzig“ jį susigrąžinti, įtraukiant vokietį į mainų sandorį dėl Joško Gvardiolo įsigijimo. Anot Vokietijos žiniasklaidos, T.Werneris sutiktų susimažinti algą tam, kad galėtų grįžti į Leipcigą. Dabar puolėjas per sezoną uždirba net 17 mln. eurų.

„Chelsea“ klube vietos nebėra ir belgui Michy Batshuayi. 10 mln. eurų vertinamas žaidėjas 6 kartą per 6 metus turėtų būti išsiųstas į kitą klubą nuomos pagrindais. Favoritas pasikviesti belgą yra „Wolves“ klubas. Praėjusį sezoną belgas nuomos pagrindais rungtyniavo Stambulo „Besiktas“, kur per 42 rungtynes įmušė 14 įvarčių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Tuo tarpu ilgą laiką su persikėlimu į „Barceloną“ sietas Cesaras Azpilicueta nusprendė užbaigti visas spekuliacijas ir pratęsė kontraktą su „Chelsea“ iki 2024 m. vasaros. „Barcelona“ ilgai mėgino įsigyti ispaną, bet jo paleisti nenorėjo naujasis klubo savininkas Toddas Boehly, galiausiai įtikinęs komandos kapitoną pratęsti sutartį.

Cesaras Azpilicueta | Scanpix nuotr.

Cesaras Azpilicueta | Scanpix nuotr.

„Liverpool Echo“ praneša, kad „Barcelonos“ klubas jau dėlioja planus 2023 m. žaidėjų perėjimų langui ir savo pagrindiniu taikiniu mato „Liverpool“ gynėją Trentą Alexanderį-Arnoldą. Teigiama, kad katalonai kitą vasarą būtų pajėgūs pasiūlyti apie 80 mln. eurų sumą dešiniojo krašto gynėją, tačiau abejojama, ar „Liverpool“ pasitenkintų tokia suma. T.Alexanderio-Arnoldo kontraktas galioja iki 2025 m. vasaros. Praėjusiame sezone anglas per 47 rungtynes pelnė 2 įvarčius ir atliko net 19 rezultatyvių perdavimų.

Tuo tarpu šią vasarą „Barcelonai“ dar reikia kaip nors įregistruoti visus klubo naujokus. Pranešama, kad klubo vadovai eilinį kartą kreipėsi į klubo veteranus – Gerardą Pique ir Sergio Busquetsą. Jų vėl buvo paprašyta susimažinti algas. Jei šis planas nesuveiks, „Barcelonai“ gali tekti parduoti Frenkie de Jongą, nors jie to ir norėtų išvengti. Taip pat „Barcelona“ svarsto tolimesnį nuosavybės teisių į klubo turtą pardavimą, nors Joanas Laporta dar visai neseniai kalbėjo, kad daugiau tokių veiksmų šiemet nebus imtasi.

Užsienio žiniasklaida skelbia, kad Cristiano Ronaldo norėtų palikti „Man United“ dar prieš naujojo „Premier“ lygos sezono startą. Pirmąsias rungtynes „Man United“ žais rugpjūčio 7 d. namuose prieš „Brighton“. Portugalas nenori pradėti naujojo sezono viename klube, o tada keltis į kitą. Problema ta, kad UEFA Čempionų lygoje žaisiantys elitinių šalių klubai C.Ronaldo įsigyti nenori, o kitur keltis portugalui nėra prasmės, todėl jo pardavimo tikimybė mažėja su kiekviena diena.

Alexas Tellesas iš „Man United“ nuomos pagrindais persikėlė į „Sevillą“. Nuomos sutartis su 18 mln. eurų vertinamu brazilu pasirašyta vieneriems metams. 29-erių kairiojo krašto gynėjas praėjusiame sezone per 26 rungtynes įmušė 1 įvartį bei pridėjo 4 rezultatyvius perdavimus.

Nabilas Djellitas praneša, kad Erikas ten Hagas į „Man United“ klubą nori pasikviesti Hakimą Ziyechą, tačiau klubo vadovybėje tokiam žingsniui pritaria ne visi. 28 mln. eurų vertinamas marokietis šiuo metu priklauso Londono „Chelsea“ ir anksčiau domino „Leeds United“. E.ten Hagas puikiai pažįsta marokietį – 3 sezonus jį treniravo Amsterdamo „Ajax“ klube. Būtent tada iškilo H.Ziyecho žvaigždė ir jis persikėlė į Angliją.

Hakimas Ziyechas | Scanpix nuotr.

Hakimas Ziyechas | Scanpix nuotr.

Fabrizio Romano skelbia, jog „Man United“ ir „Chelsea“ pradėjo „peštis“ dėl 19-mečio „RB Leipzig“ puolėjo Benjamino Šeško. „Man United“ jau ne vieną kartą bendravo su B.Šeško agentu, o neseniai su juo susisiekė ir „Chelsea“ atstovai. Anot F.Romano, „lenktynėse“ dalyvauja ir dar du neįvardyti klubai. „RB Leipzig“ norėtų, kad slovėnas dar sezonui liktų klube, o pats B.Šeško galutinį sprendimą priims pasitaręs su šeima. Slovėnijos rinktinės narys praėjusiame sezone „RB Leipzig“ gretose sužaidė 36 rungtynes, įmušė 10 įvarčių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Jo sutartis galioja iki 2026 m. vasaros.

PSG paskelbė oficialiai įsigijęs Portugalijos rinktinės saugą Renato Sanchesą. Sandorio suma siekė 15 mln. eurų. „Lille“ klube žaidęs portugalas buvo siejamas ir su „AC Milan“ klubu, bet PSG pateikė patrauklesnį pasiūlymą. R.Sanchesas su PSG sudarė sutartį iki 2027 m. vasaros. 28 mln. eurų vertinamas 24-erių vidurio saugas praėjusiame sezone per 31 rungtynes įmušė 1 įvartį ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Aiškėja daugiau detalių dėl netrukus įvyksiančio Georginio Wijnaldumo persikėlimo nuomos pagrindais iš PSG į „AS Romą“. Gianluca Di Marzio skelbia, kad „AS Roma“ olandui mokės 5 mln. eurų per sezoną, o likusią algos dalį (2,2 mln. eurų) sumokės PSG. G.Wijnaldumas sutiko atsisakyti 1 mln. eurų priedų, kad sandoris įvyktų. Po sezono „AS Roma“ galės išpirkti olando kontraktą už 8 mln. eurų.

„AS Roma“ gretas turėtų sustiprinti ir Ericas Bailly iš „Man United“. Pranešama, kad klubai susitarė dėl žaidėjo nuomos, o po sezono „AS Roma“ galės išpirkti Dramblio Kaulo Kranto rinktinės nario kontraktą už 8 mln. eurų. E.Bailly kontraktas su „Man United“ galioja iki 2024 m. Prieš 6 metus už jį „Villarreal“ klubui buvo sumokėta net 38 mln. eurų. Praėjusiame sezone 28-erių vidurio gynėjas pasirodė vos 7 rungtynėse ir puolime nepasižymėjo.

Ericas Bailly  | Scanpix nuotr.

Ericas Bailly | Scanpix nuotr.

Milano „Inter“ atsisakė galimybės parduoti Denzelį Dumfriesą Londono „Chelsea“ klubui už 30 mln. eurų. Pranešama, kad italai už dešiniojo krašto saugą nori gauti bent 40 mln. eurų. D.Dumfriesas praėjusiame sezone per 45 rungtynes įmušė 5 įvarčius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Beje, patys „Inter“ pernai už Nyderlandų rinktinės narį PSV klubui sumokėjo tik 13,7 mln. eurų.

„Torino“ klubas iš „Inter“ nuomos pagrindais pasikvietė 26-erių Austrijos rinktinės narį Valentino Lazaro. Su 6 mln. eurų vertinamu dešiniojo krašto gynėju pasirašyta vienerių metų nuomos sutartis su išpirkos galimybe. Praėjusį sezoną V.Lazaro nuomos pagrindais praleido Lisabonos „Benficos“ klube, kuriame per 29 rungtynes pasižymėjo 2 rezultatyviais perdavimais.

Turino „Juventus“ nori įsigyti Frankfurto „Eintracht“ priklausantį kairiojo krašto saugą Filipą Kostičių. Teigiama, kad vokiečiai už serbą norėtų gauti bent 20 mln. eurų. Praėjusiame sezone F.Kostičius per 42 rungtynes pelnė 7 įvarčius ir atliko 15 rezultatyvių perdavimų, o šią vasarą buvo sietas ir su persikėlimu į „West Ham United“.

„Juventus“ taip pat bandė pasikviesti laisvąjį agentą belgą Driesą Mertensą, tačiau 4 mln. eurų vertinamas veteranas atsisakė galimybės keltis į Turiną. Anot šaltinių, tokį sprendimą jis priėmė, nes prieš tai 9 metus praleido „Napoli“ klube, o persikėlimas į konkurentų gretas prilygtų buvusio klubo išdavystei.

„Arsenal“ atraminis saugas Lucasas Torreira galiausiai sutiko persikelti į Stambulo „Galatasaray“. Pranešama, kad urugvajietis jau artimiausiu metus skris į Stambulą sutvarkyti visus formalumus. „Arsenal“ turėtų gauti 6-7 mln. eurų išpirką.

Londono „Chelsea“ už 9,09 mln. eurų įsigijo talentingą vartininką Gabrielį Sloniną. 18-metis žaidėjas jau yra kviečiamas į JAV rinktinės stovyklą. Tiesa, artimiausią pusmetį į Londoną jis dar nesikels. „Chelsea“ su Čikagos „Fire“ susitarė, kad iki metų pabaigos G.Slonina rungtyniaus MLS.

„Barcelona“ nusprendė atsisveikinti su lūkesčių nepateisinusiu savo talentu Riqui Puigu. 22-ejų ispanas kiek netikėtai persikėlė į kitą Atlanto pusę ir nuo šiol žais MLS klube – Los Andželo „Galaxy“. Praėjusiame sezone R.Puigas per 17 rungtynių pelnė 1 įvartį. Anksčiau buvo skelbiama, kad R.Puigas domina „Valencios“ klubą. Manyta, kad jaunas žaidėjas dar pamėgins įsitvirtinti Europoje.

„Barcelona“ taip pat bando atsikratyti 31-erių danu Martinu Braithwaite‘u, bet šis nerodo jokio noro aukotis dėl klubo. Danas turi dar 2 metus galiojančią sutartį ir sutinka palikti komandą tik tuo atveju, jei iš karto gaus visą sumą, kuri jam priklausytų per kitus 2 sezonus. Susierzinę „Barcelonos“ vadovai svarstė galimybę vienašališkai nutraukti sutartį, bet tada prasidėtų teismo procesai, o M.Braithwaite‘o alga vis tiek oficialiai įsiskaičiuotų į „Barcelonos“ biudžetą ir mažintų leidžiamas išlaidas kitiems futbolininkams.

Martinas Braithwaite'as | Scanpix nuotr.

Martinas Braithwaite'as | Scanpix nuotr.

35-erių danas Kasperas Schmeichelis oficialiai pradeda naują karjeros etapą. Veteranas už 1 mln. eurų persikėlė į „OSG Nice“. Prieš tai jis net 11 metų gynė „Leicester City“ garbę ir iki šiol apskritai visą karjerą buvo praleidęs britų salose.

„Rennes“ klubas nuomos pagrindais pasikvietė „Tottenham“ vidurio gynėją Joe Rodoną. Su velsiečiu nuomos sutartis sudaryta vieneriems metams, o po sezono „Rennes“ galės išpirkti gynėjo kontraktą. 8 mln. eurų vertinamas Velso rinktinės narys praėjusiame sezone „Tottenham“ gretose sužaidė 10 rungtynių ir puolime nepasižymėjo.

Fabrizio Romano pranešė, kad Amsterdamo „Ajax“ nuomos pagrindais iš „Pisos“ klubo pasikvietė 21-erių metų ir net 201 cm ūgio puolėją Lorenzo Luccą. Už nuomą „Ajax“ sumokėjo 1 mln. eurų, o po sezono turės galimybę išpirkti žaidėjo kontraktą už 10 mln. eurų. L.Lucca per 35 praėjusio sezono rungtynes įmušė 6 įvarčius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Spezia“ oficialiai dar metams nuomos pagrindais pasikvietė Bergamo „Atalantai“ priklausantį ukrainietį Viktorą Kovalenką. Vieni šaltiniai skelbia, kad „Spezia“ privalės išpirkti V.Kovalenkos kontraktą, jei jis sužais bent 65 proc. artėjančio sezono rungtynių, kiti rašo, kad bus privaloma išpirkti kontraktą tuo atveju, jei „Spezia“ išlaikys vietą „Serie A“.

Pastiprinimo ieškantis Kyjivo „Dinamo“ klubas derasi dėl mainų su Luhansko „Zorya“, po kurių į Ukrainos sostinės komandą atvyktų 1,5 mln. eurų vertinamas atakuojantis saugas Vladyslavas Kabajevas. Teigiama, kad „Dinamo“ už ukrainietį sutiktų atiduoti 3 žaidėjus – Romaną Vantuchą, Nazarijų Rusyną ir Mykytą Burdą arba kurį nors kitą jauną futbolininką. Su M.Burda neseniai buvo pratęstas kontraktas, bet tai nereiškia, kad jis negali palikti klubo.

„Dinamo“ vadovams ir toliau nesiseka derėtis su Viktoru Cygankovu dėl sutarties pratęsimo. Vienos ryškiausių klubo žvaigždžių kontraktas baigia galioti jau kitą vasarą, bet derybos dėl naujos sutarties praktiškai neprogresuoja, nes ukrainietis nenori likti klube. 25 mln. eurų vertinamas dešiniojo krašto saugas nuo sausio 1 d. galės laisvai pradėti derybas su visais klubais.

Nemažo susidomėjimo iš kitų klubų sulaukia ir 9 mln. eurų vertinamas „Dinamo“ vartininkas Heorhijus Buščanas. Visgi, jo agentas pareiškė, kad H.Buščanas niekur keltis neskuba, nes šiuo metu yra pagrindinis vartininkas tiek „Dinamo“ klube, tiek Ukrainos rinktinėje. Jo sutartis su „Dinamo“ galioja iki 2026 m. vasaros.

„Dinamo“ klube veikiausiai neliks legionieriaus Sidcley. „Globo“ skelbia, kad 2,5 mln. eurų vertinamas brazilas susitarė su gimtinės klubu „Cuiaba“, žaidžiančiu „Serie A“. Cuiabos kontraktas baigia galioti 2023 m. vasarą, todėl į „Dinamo“ jis tikriausiai nebegrįš. Jau ir praėjusį sezoną jis nuomos pagrindais praleido Salonikų PAOK.

Kol Donecko „Šachtar“ reikalauja Vitao grįžti į komandą, „Internacional“ klubas, kuris nuomos pagrindais pasikvietė brazilą, svarsto galimybę išpirkti jo kontraktą. Pagal FIFA išlygą Vitao gali visą šį sezoną netrukdomas žaisti Brazilijoje, tačiau „Internacional“ yra tokie patenkinti Vitao pasirodymais, kad gali išpirkti jo sutartį ir pilnai jį įsigyti. Sklinda gandai, kad išpirkos suma galėtų siekti apie 2 mln. eurų.

„Šachtar“ panašiomis aplinkybėmis bandė susigrąžinti ir nuomos sutartį su „Cruzeiro“ pasirašiusį brazilą Marquinhosą Cipriano, tačiau klubas žaidėjo neišleido ir lauks dokumentų iš Ukrainos futbolo federacijos, kad galėtų jį oficialiai įregistruoti. „Šachtar“ įrodinėjo, kad kol M.Cipriano nėra įregistruotas kitame klube, tol jis yra jų komandos narys, todėl turėjo pasirodyti stovykloje. „Šachtar“ tikėjosi, kad brazilas atvyks į klubo bazę ir tada bus parduotas šveicarų „FC Sion“ už 1,5 mln. eurų.

Neseniai „Šachtar“ klubą palikęs 32-ejų brazilas Ismaily pasirašė kontraktą su „Lille“ klubu. Sutartis sudaryta vieneriems metams su galimybe ją pratęsti dar sezonui. 3,5 mln. eurų vertinamas 32-ejų brazilas „Lille“ klube vėl suvienys jėgas su Paulo Fonseca, kuris anksčiau Ismaily treniravo „Šachtar“ gretose. Ismaily Donecko klube praleido net 9 metus.

Su „Šachtar“ atsisveikinęs treneris Roberto De Zerbi ir toliau yra aktyviai siejamas su darbu įvairiuose Europos klubuose. Pranešama, kad liepos mėnesį R.De Zerbi vos neatsidūrė „Marseille“ klube, tačiau tam galiausiai paprieštaravo klubo prezidentas Pablo Longoria, patikėjęs trenerio postą Igoriui Tudorui. Vėliau R.De Zerbi buvo siejamas su Pirėjo „Olympiacos“, atleidusiu Pedro Martinsą, tačiau šią vietą užėmė ispanas Carlosas Corberanas, prieš tai puikiai dirbęs „Huddersfield Town“ klube.

„Palmeiras“ klubas pranešė atleidęs 9 mln. eurų vertinamą vidurio gynėją Renaną. Jis, būdamas girtas ir neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, mirtinai partrenkė motociklininką. Jam gresia laisvės atėmimo bausmė iki 10 metų.

Thierry Henry  | Scanpix nuotr.

Thierry Henry | Scanpix nuotr.

„Serie B“ žaidžiantis „Como“ klubas pradeda ambicingą projektą. Ekipa neseniai pasirašė kontraktą su Cescu Fabregasu, kuris sutiko tapti ir vienu iš klubo akcininkų. Dabar prie šio projekto prisijungė ir Thierry Henry, sutikęs įsigyti komandos akcijų. „Como“ klubą valdo „Djarum Group“, o vadovo postą užima buvęs Anglijos rinktinės žaidėjas Dennisas Wise‘as.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA