Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate lietuvių įgulos įveikė atrankos barjerą

2022.08.04 12:25
Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas (bki.lt nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas (bki.lt nuotr.) | Organizatorių nuotr.

 Prasidėjo pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Halifakse (Kanada) vykstančiose planetos pirmenybėse pirmą varžybų dieną startavo trys Lietuvos įgulos. Visos trys įgulos pateko į pusfinalį.

Keturviečių baidarių 500 m distanciją Artūras Seja, Ignas Navakauskas, Simonas ir Mindaugas Maldoniai įveikė per 1 min. 24,55 sek. ir atrankos plaukime užėmė 5 vietą. Atrankos plaukimą laimėjo ir tiesioginį kelialapį į finalą iškovojo olimpiniai vicečempionai Ispanijos baidarininkai, nuotolį įveikę per 1 min. 21,6 sek.

„Pasirinkome konservatyvų irklavimą. Visos mintus buvo nukreiptos į režimą šiek tiek tausojant save, kad jau pirmame plaukime neišsitaškytume. Irklavome daugiau mažiau sau patogiu režimu. Kaip parodė rezultatas, reikėjo irkluoti greičiau ir lipti ant ribos tarp labai gero ir labai prasto rezultato. Bet viskas gerai, nes iš atrankos plaukimo labai ir nesitikėjome iškart patekti į finalą. Penktadienį vyksiančiame pusfinalyje bandysime gerinti rezultatą, kad patektume į finalą“, – teigė M. Maldonis.

Artūras Seja, Ignas Navakauskas, Simonas ir Mindaugas Maldoniai (bki.lt nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Artūras Seja, Ignas Navakauskas, Simonas ir Mindaugas Maldoniai (bki.lt nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Kanojų dviviečių 500 m distancijoje Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas užėmė 3 vietą. Lietuvių duetas nuotolį įveikė per 1 min. 44,32 sek. ir nuo nugalėtojų ispanų atsiliko 3,14 sek.

„Atrankos plaukime tik nugalėtojai iškovoja tiesioginį kelialapį į finalą. Mūsų plaukime startavo favoritais laikomi ispanai ir kinai, kurių demonstruojami laikai yra vos ne visa galva geresni negu kitų. Bet į varžovus nesidairėme. Nusprendėme irkluoti taip, kaip galime. Atidavėme visas jėgas ir pasiekėme neblogą rezultatą. Turėjome tikslą prasiirkluoti, pasižiūrėti kokia distancija, koks kanalas, tą ir padarėme. Dabar žiūrėsime kaip seksis pusfinalyje penktadienį. Čia yra sportas ir nežinai kaip viskas klostysis kitą dieną“, – sakė H. Žustautas.

Vienviečių baidarių 1000 m nuotolyje Andrejus Olijnikas atrankos plaukime užėmė 3 vietą. Distanciją A. Olijnikas įveikė per 3 min. 47,72 sek. ir nuo nugalėtojo portugalo Fernando Pimentos atsiliko 5,68 sek.

Andrejus Olijnikas (bki.lt nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Andrejus Olijnikas (bki.lt nuotr.) | Organizatorių nuotr.

„Iškeltą užduotį įvykdžiau. Prieš startą treneris primygtinai prašė, kad būčiau trečias, nors į pusfinalį atsirenka pirmos šešios baidarės. Galima buvo šiek tiek pataupyti jėgas kitiems startams. Bet artimiausias persekiotojas finiše pradėjo vytis, todėl paskutinius metrus teko pasispardyti, kad išlaikyčiau trečią vietą. Startas buvo geras, esu juo patenkintas. Man labai svarbu yra pirmas startas čempionate, nes paskutinės varžybos vyko prieš mėnesį ir tu neįsivaizduoji kokioje tu esi būklėje ir nori ar nenori, galvoje prieš varžybas sukasi visokios mintys“, – sakė A. Olijnikas.

Ketvirtadienį pasaulio čempionate kovas pradės dar viena Lietuvos įgula. Baidarių dviviečių 500 m atrankos plaukime startuos M. Maldonis ir A. Olijnikas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA