Vengrijos GP: vos 10-as startavęs M.Verstappenas šventė pergalę, „Ferrari“ sugriovė lenktynes Ch.Leclercui

2022.07.31 17:43
Maxas Verstappenas ir Charlesas Leclercas | Scanpix nuotr.

Maxas Verstappenas ir Charlesas Leclercas | Scanpix nuotr.

Sekmadienį Vengrijoje vykusias 13-ąsias „Formulės 1“ sezono lenktynes įspūdingai laimėjo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“ komanda), turėjęs vos 10-ą starto poziciją. Jam tai buvo pirma pergalė Vengrijoje per karjerą.

Iš karto po starto M.Verstappenas aplenkė australą Danielį Ricciardo („McLaren“) ir suomį Valtterį Bottą („Alfa Romeo“) bei pakilo į 8-ą vietą. Netrukus klaidą padarė ispanas Fernando Alonso („Alpine“) ir M.Verstappenas jau važiavo 7-as. Po kelių ratų M.Verstappenas susitvarkė su prancūzu Estebanu Oconu („Alpine“) bei britu Lando Norrisu („McLaren“) ir buvo 5-as.

Tada M.Verstappenas staiga ėmė skųstis prarandama bolido galia ir ėmė atsilikti nuo brito Lewiso Hamiltono („Mercedes“). Visgi, situacija netrukus stabilizavosi. M.Verstappenas vienas iš pirmųjų pasuko į boksus ir tai jam padėjo aplenkti L.Hamiltoną, stojusį gerokai vėliau.

Iki 4-os vietos pakilęs M.Verstappenas demonstravo gerą tempą ir po truputį vijosi lyderių trejetą – britą George‘ą Russellą („Mercedes“), monakietį Charlesą Leclercą („Ferrari“) bei ispaną Carlosą Sainzą jaunesnįjį („Ferrari“). Iš „pole“ pozicijos startavęs G.Russellas priekyje buvo pusę lenktynių, bet galiausiai buvo aplenktas Ch.Leclerco.

M.Verstappenas lenktynių viduryje vėl ėmėsi drąsaus sprendimo – pirmas iš lyderių antrą kartą pasuko į boksus ir pasirinko vidutinio kietumo padangas. Tai jam padėjo aplenkti vėliau stojusius G.Russellą ir C.Sainzą.

Trasoje priekyje M.Verstappeno buvo likęs Ch.Leclercas, tačiau „Ferrari“ jam parinko sunkiai suvokiamą strategiją. Monakiečiui boksuose buvo uždėtos...kietos padangos. Į trasą grįžęs Ch.Leclercas buvo labai lėtas ir neturėjo vilčių apsiginti nuo M.Verstappeno atakas. Olandas po lenkimo padarė klaidą, apsisuko trasoje ir prarado keletą sekundžių, bet greitai atsitiesė, antrą kartą pavijo Ch.Leclercą ir vėl lengvai jį aplenkė, taip praktiškai užsitikrindamas pergalę.

Ch.Leclercas su kietomis padangomis buvo toks lėtas, kad jį aplenkė ir G.Russellas. Tada „Ferrari“ pakvietė monakietį boksus ir uždėjo jam greitas – minkštąsias – padangas. Visgi, šis sprendimas buvo gerokai pavėluotas. Ch.Leclercas stojo daugiau kartų nei visi kiti favoritai, o jam parinkta strategija stebino visus, mat jos net nebuvo tarp „Pirelli“ rekomenduotų taktikų. Galiausiai Ch.Leclercas finišavo vos 6-as.

Prieš lenktynių finišą G.Russellas į antrą vietą užleido L.Hamiltoną, kuris tuo metu turėjo greitesnes padangas. C.Sainzas finišo liniją kirto 4-as, S.Perezas – 5-as.

Vengrijos GP lenktynių rezultatai:

Vengrijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Vengrijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

M.Verstappenas su 258 taškais bendroje įskaitoje jau triuškina Ch.Leclercą (178). Trečias rikiuojasi S.Perezas (173). Konstruktorių įskaitoje pirmauja „Red Bull“ (431) jaučiasi vis tvirčiau, o „Ferrari“ (334) barsto persvarą prieš „Mercedes“ (304).

Po Vengrijos GP lenktynių čempionate bus paskelbta 4 savaičių pertrauka. 14-osios lenktynės – Belgijos GP – vyks rugpjūčio 28 d.

Varžybų eiga
Atnaujinta 17:43

M.Verstappenas laimi lenktynes, L.Hamiltonas finišuoja antras, G.Russellas - trečias!

Atnaujinta 17:41

Lietus suintensyvėjo, bet finišas jau po rato.

Atnaujinta 17:41

Paskutinius pusantro rato pilotai įveiks lenktyniniu režimu.

Atnaujinta 17:39

V.Botto bolidas sugedo ir sustojo šalia trasos - paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė.

Atnaujinta 17:37

S.Vettelis jau taškų zonoje - aplenkė L.Strollą ir pakilo į 10-ą vietą.

Atnaujinta 17:35

G.Russellas ilgai nelaikė už savęs L.Hamiltono - veteranas kyla į antrą vietą. Tiesa, laiko pavyti M.Verstappeną jam veikiausiai neužteks.

Atnaujinta 17:33

L.Hamiltonas jau bando lenkti G.Russellą kovoje dėl antros vietos.

Atnaujinta 17:32

V.Bottas prarado dvi vietas „Aston Martin“ pilotams. L.Strollas pakilo į 10-ą poziciją, S.Vettelis - į 11-ą.

Atnaujinta 17:31

L.Hamiltonas greitai susitvarkė su C.Sainzu ir pakilo į trečią vietą! Panašu, kad „Ferrari“ šiandien liks be podiumo.

Atnaujinta 17:31

L.Hamiltonas atakuoja C.Sainzą kovoje dėl trečios vietos.

Atnaujinta 17:28

Likus 10 ratų M.Verstappenas 9 sek. lenkia G.Russellą, 10.5 sek. - C.Sainzą, 12.7 sek. - L.Hamiltoną, 24 sek. - S.Perezą ir 28.9 sek. - Ch.Leclercą.

Atnaujinta 17:22

C.Sainzas dar nepraranda vilčių pakovoti dėl antros vietos ir vejasi G.Russellą.

Atnaujinta 17:20

Visiškas „Ferrari“ krachas - Ch.Leclercas trečią kartą kviečiamas į boksus ir keičia siaubingai dirbusias kietas padangas. Monakietis krenta į 6-ą vietą ir gauna minkštas padangas.

Atnaujinta 17:20

„Ferrari“ strategija Ch.Leclercui (vidutinės-vidutinės-kietos padangos) stebina „Formulės 1“ ekspertus. Tokios strategijos nerekomendavo net „Pirelli“.

Atnaujinta 17:19

G.Russellas lenkia Ch.Leclercą ir kyla į antrą vietą!

Atnaujinta 17:18

Likus 18 ratų iki finišo M.Verstappenas 6.9 sek. lenkia Ch.Leclercą, 7.5 sek. - G.Russellą, 10.4 sek. - C.Sainzą, 20.4 sek. - L.Hamiltoną ir 25.8 sek. - S.Perezą. Panašu, kad niekas iš jų nebestos.

Atnaujinta 17:17

L.Hamiltonas po sustojimo boksuose grįžta į 5-ą poziciją. Britas iki finišo važiuos minkštomis padangomis.

Atnaujinta 17:15

Ch.Leclercas labai prastai važiuoja su kietomis padangomis. Jį jau bando lenkti G.Russellas.

Atnaujinta 17:12

D.Ricciardo susidūrė su L.Strollu ir apsuko varžovą. Teisėjai australui skyrė 5 baudos sek.

Atnaujinta 17:11

C.Sainzas galiausiai pasuko į boksus, pasirinko minkštąsias padangas ir į trasą grįžo 5-as. Iki G.Russello jam trūksta beveik 9 sek.

Atnaujinta 17:09

Trasoje ir toliau vos vos lašnoja, bet tai didesnės įtakos pilotams neturi.

Atnaujinta 17:07

M.Verstappenas antrą kartą susitvarkė su Ch.Leclercu ir vėl pakilo į trečią vietą. Dabar jį lenkia tik C.Sainzas su L.Hamiltonu, tačiau jie dar turės stoti antrą kartą.

Atnaujinta 17:04

M.Verstappenas po nesėkmės greitai atsigavo ir vėl pradeda atakuoti Ch.Leclercą.

Atnaujinta 17:03

M.Verstappenas po lenkimo padarė klaidą, apsisuko trasoje ir prarado vietą Ch.Leclercui! Tuo tarpu G.Russellas pasinaudojo chaosu ir aplenkė S.Perezą.

Atnaujinta 17:01

Ch.Leclercas nieko nesugebėjo padaryti prieš M.Verstappeną - „Red Bull“ lyderis atliko greitą lenkimą.

Atnaujinta 17:01

S.Perezas praleido M.Verstappeną į 5-ą vietą. Olandas bandys atakuoti ir Ch.Leclercą, kuris dabar važiuoja su lėtomis - kieto mišinio - padangomis.

Atnaujinta 17:00

Į boksus pasuko ir Ch.Leclercas su G.Russellu. Monakiečiui viskas susiklostė puikiai - jis grįžo 3-ias prieš S.Perezo bolido nosį. G.Russellas krenta į 6-ą vietą už M.Verstappeno. 

Atnaujinta 16:59

Šią savaitę apie karjeros pabaigą paskelbęs S.Vettelis važiuoja neblogas lenktynes. E.Oconą aplenkęs vokietis pakilo į 10-ą vietą.

Atnaujinta 16:58

M.Verstappenas neria į boksus ir renkasi dar vieną vidutinių padangų komplektą. Į trasą jis grįžo 6-as už S.Perezo.

Atnaujinta 16:54

Nuvažiavus lygiai pusę distancijos Ch.Leclercas 4 sek. lenkia G.Russellą, 5 sek. - C.Sainzą jaunesnįjį, 6.3 sek. - M.Verstappeną, 11.4 sek. - L.Hamiltoną ir 21.5 sek. - S.Perezą.

Atnaujinta 16:50

Ch.Leclercas greitai nutolo nuo G.Russello, kurį jau beveik pavijo C.Sainzas jaunesnysis.

Atnaujinta 16:47

Ch.Leclercas po kelių ratų kovos aplenkė G.Russellą ir tapo lenktynių lyderiu!

Atnaujinta 16:42

Ch.Leclercas jau „prilipo“ prie G.Russello!

Atnaujinta 16:39

Po sustojimo grįžęs E.Oconas nepasidalino vieta trasoje su komandos draugu F.Alonso ir tai jiems kainavo vietas - abu „Alpine“ pilotus aplenkė D.Ricciardo, pakilęs į taškų zoną - 10-ą vietą.

Atnaujinta 16:37

Po visų lyderių sustojimų priekyje išliko G.Russellas. Jis 1.9 sek. lenkia Ch.Leclercą, 4.2 sek. - C.Sainzą, 6.8 sek. - M.Verstappeną ir 13.5 sek. - L.Hamiltoną. Žadėto lietaus nesimato.

Atnaujinta 16:34

Galiausiai į boksus pasuko ir trumpai lyderiavęs Ch.Leclercas. Jis iš vėlyvo sustojimo išlošė - aplenkė C.Sainzą ir į trasą grįžo antras.

Atnaujinta 16:31

Atėjo eilė stoti ir L.Hamiltonui. Jis į boksus pasuko iš antros vietos, turėdamas minkštas padangas. Į trasą britas grįžo tik 7-as ir taip prarado poziciją M.Verstappenui.

Atnaujinta 16:31

Į boksus pasuko ir minkštas padangas turėjęs S.Perezas. Jis į trasą grįžo 10-as už V.Botto.

Atnaujinta 16:29

C.Sainzas su vidutinėmis padangomis trasoje išbuvo ne ką ilgiau už G.Russellą su M.Verstappenu, pasuko į boksus ir į trasą grįžo 6-as už G.Russello bei E.Ocono.

Atnaujinta 16:28

G.Russellas pasuko į boksus ir į trasą grįžo 6-as. Boksuose pabuvojo ir M.Verstappenas, atsidūręs 8-as už F.Alonso. Tiek britas, tiek olandas startavo su minkštomis padangomis, kurios jau buvo susidėvėjusios.

Atnaujinta 16:22

M.Verstappeno bolidas, panašu, ir vėl genda. Olandas pradeda atsilikti nuo L.Hamiltono.

Atnaujinta 16:20

L.Norrisas prarado vietas tiek L.Hamiltonui, tiek M.Verstappenui ir nukrito į 6-ą poziciją.

Atnaujinta 16:15

S.Perezas taip pat aplenkė E.Oconą ir dabar važiuoja 7-as. M.Verstappenas pradeda persekioti L.Hamiltoną.

Atnaujinta 16:14

M.Verstappenas be vargo aplenkė E.Oconą, o S.Perezas - F.Alonso.

Atnaujinta 16:12

Orų prognozė pasikeitė - bent 30 min. nesitikima lietaus.

Atnaujinta 16:10

F.Alonso prarado 7-ą poziciją M.Verstappenui. Dabar ispaną atakuos ir S.Perezas.

Atnaujinta 16:10

G.Russellas priekyje kol kas demonstruoja puikų tempą ir jau 2.1 sek. lenkia C.Sainzą bei 3.5 sek. - Ch.Leclercą. S.Perezas skundėsi keistais variklio garsais, bet komanda pranešė, kad bolidui viskas gerai.

Atnaujinta 16:07

Trasa išvalyta - lenktynės tęsiasi įprastu režimu.

Atnaujinta 16:05

Paskelbta virtualaus saugos automobilio fazė. Toks sprendimas priimtas dėl nuolaužų trasoje po A.Albono ir S.Vettelio susidūrimo.

Atnaujinta 16:04

L.Norrisas toliau važiuoja 4-as, L.Hamiltonas šoktelėjo 5-ą vietą. M.Verstappenas jau 8-as, S.Perezas - 9-as.

Atnaujinta 16:04

C.Sainzas po starto bandė atakuoti G.Russellą, bet britas atsilaikė ir toliau važiuoja pirmas. Ch.Leclercas lieka trečias.

Atnaujinta 16:02

Kol kas pilotai juda į apšilimo ratą su sausai trasai skirtomis padangomis, nors trasoje jau lašnoja.

Atnaujinta 15:59

Pranešama, kad po lenktynių pradžios laukiama intensyvaus lietaus.

L.Hamiltonas sekmadienį turėjo teorinę galimybę įsirašyti į istoriją. Jei jis būtų laimėjęs lenktynes, jam tai būtų buvusi 9-a pergalė per karjerą Vengrijos GP etapuose. Nė vienas pilotas per „Formulės 1“ istoriją tame pačiame GP neturi daugiau nei 8 pergalių. L.Hamiltonas po 8 kartus laimėjo ne tik Vengrijos GP, bet ir Didžiosios Britanijos GP lenktynes, o vokietis Michaelis Schumacheris 8 sykius nugalėjo Prancūzijos GP.

Pernai lenktynės Vengrijoje permainingomis oro sąlygomis buvo vienos dramatiškiausių, o pergalę tada sensacingai iškovojo prancūzas Estebanas Oconas su „Alpine“. „Ferrari“ čia nėra laimėjusi nuo 2017 m., o „Red Bull“ – net nuo 2014 m.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai "Betsafe-LKL 22/23"
04-01 „Rytas“ 17:00 „Uniclub Casino – Juventus“
04-02 „Gargždai“ 17:00 „Nevėžis-Optibet“
04-02 „CBet“ 17:00 „Wolves“