S.Mikoliūnas apie istorinį „Žalgirio“ pasiekimą: „Pradžiai – šokas. Nežinai, ar čia sapnuoji, ar iš tikrųjų įvyko“ (1)

2022.07.28 15:00
Saulius Mikoliūnas | „Stop“ kadras

Saulius Mikoliūnas | „Stop“ kadras

  Trečiadienį Vilniaus „Žalgiris“ atvertė naują Lietuvos futbolo istorijos puslapį, kai UEFA Čempionų lygos antrojo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse svečiuose 2 – 0 nugalėjo „Malmo FF“ klubą iš Švedijos bei triumfavę bendru rezultatu 3 – 0, tapo pirmuoju klubu Lietuvos istorijoje, užsitikrinusiu dalyvavimą UEFA varžybų grupių etape.

Po rungtynių „Žalgirio“ kapitonas Saulius Mikoliūnas pripažino, kad pradžioje buvo sunku suprasti, ką pavyko padaryti.

„Pradžiai – šokas. Nežinai, ar čia sapnuoji, ar iš tikrųjų įvyko. Bet nerealus jausmas, komanda sužaidė eilinį kartą fantastiškai. Įrodėme, kad galime ir esame verti dalyvauti šiame turnyre. Pagaliau pasiektas istorinis pasiekimas. Ledus vis daužėme, daužėme ir pagaliau juos pralaužėme. Smagu dėl komandos, dėl visos Lietuvos. Man, asmeniškai, karjera jau irgi eina į pabaigą, todėl geras jausmas, kad su gimtojo ir mylimo miesto komanda pavyko pasiekti grupių etapą, kuriame ir aš galėsiu sužaisti. Tikiuosi, kad nesustosime, turime aukštus tikslus, tikime savimi, tikime treneriu ir visais, kurie susiję su „Žalgiriu“. Dėsime visas pastangas, kad žygiuotume kuo toliau“, – sakė S.Mikoliūnas.

– Kaip jums iš šono vyko rungtynės?

– Ko ir tikėjomės, „Malmo“ komanda labai pasitiki savimi, bet mes nuo pirmų minučių parodėme, kad atvažiavome čia ne tik užsidaryti ir gintis. Išėjome su ramybe, išbėgome į porą atakų ir viena baigėsi įvarčiu. Matėsi, kad „Malmo“ nerimauja ir jautėsi šiek tiek chaoso. Pradėjo skubėti, nervuotis, o antrame kėlinyje pasiekėme antrą įvartį ir jiems iš viso buvo šokas. Net jų kapitonas neatlaikė įtampos ir užsidirbo kvailą antrą geltoną kortelę bei buvo išvarytas iš aikštės. Toliau komanda dėjo visas pastangas, kad nepraleistume įvarčio ir neleistume jiems sugrįžti į rungtynes.

– Kas lėmė tai, jog esame trečiame etape?

– Visų pirma tikėjimas ir didelis nuopelnas treneriui. Tikrai puikiai buvo pasiruošta tiek pirmame, tiek antrame atrankos etapuose. Žaidėjai laikėsi plano ir jį išpildė.

– Esame užsitikrinę grupių etapą Konferencijų lygoje, bet ir toliau esame Čempionų lygos atrankoje. Kokios mintys prieš kitą etapą ir Norvegijos čempionus?

– Kai nugali Švedijos čempionus, komandai tai suteikia papildomo pasitikėjimo. Su „Bodo“ jau žaidėme praėjusiais metais, žinome, kokio tai aukšto lygio varžovas. Praėjusiais metais irgi nebuvome kažkokie silpnesni, bet kažkuriuose momentuose pritrūko patirties. Šie metai bus visai kas kita.

– Kiek komandai reiškia fanai šioje serijoje?

– Tai yra labai svarbu komandai. Tai yra dvyliktas žaidėjas. Patys žaidėjai jaučia tikėjimą mumis, jų atsidavimą. Žaidėjai nori atisdėkoti geru žaidimu, kova. Čia irgi atvažiavo, palaikė, visų rungtynių metu mes juos girdėjome ir tai labai svarbu. Žinome, kad jie ir toliau bus ištikimi ir tikime, kad vis daugiau žmonių norės ateiti į stadionus ir sirgti už komandą. Galbūt taip visa Lietuva užsikrės šiuo gražiu žaidimu.

– Klubas atgimė po sunkių laikų. Ką jums tai reiškia visa ta istorija?

– Tai yra klubas su gilia istorija. Vien mūsų „Pietų IV“, kai klubui buvo žiaurus metas, dėjo visas pastangas, kad išlaikytų „Žalgirio“ vardą. Dabar matyt džiaugiasi, kad ne veltui buvo dedamos lėšos ir tiek pastangų, kad klubą atgaivinti. „Žalgiris“ nemirė ir tebegyvuoja bei kyla aukštyn. Reikia tikėtis, kad klubo vardą Europoje sužinos dar labiau.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų